Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada iedzīvotāji vēršas pie Latvijas Valsts prezidenta

Teju divi tūkstoši (1910) Ikšķiles novada iedzīvotāji ir parakstījuši Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam adresētu vēstuli, kurā lūdz Valsts prezidentu nepieļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotās administratīvi teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu.

Iedzīvotāji pauž viedokli, ka termiņi reformas realizācijai ir noteikti ierobežotā laikā - Ministru kabinets ir uzdevis VARAM sagatavot un līdz šī gada 21. novembrim iesniegt valdībā likumprojektu par administratīvi teritoriālo iedalījumu un saskaņā ar Saeimas lēmumu likumprojekts izskatīšanai parlamentā jāiesniedz līdz 1. decembrim.


Ikšķiles novada iedzīvotāju pārstāvju nodoms ir personīgi tikties ar Valsts augstāko amatpersonu, lai klātienē skaidrotu savu nostāju pret VARAM veidoto pašvaldību vērtējumu un kritērijiem. Tos izvirzot bez ekonomiska pamatojuma, tiek noteikti vienādi pamati administratīvo teritoriju veidošanai visā valstī, turklāt netiek ņemtas vērā jaunizveidojamo novadu teritoriju attīstības perspektīvas. "Robežu maiņa pati par sevi neveicinās ekonomisko izaugsmi un cilvēku vēlmi palikt vai atgriezties uz dzīvi konkrētajā teritorijā, turklāt sagatavotais reformas modelis ļoti līdzinās kādreizējam Latvijas PSR teritorijas iedalījumam, kurš tobrīd galvenokārt varēja pastāvēt uz izveidoto kolhozu un ārējo resursu bāzes pamata," teikts vēstulē, kas šodien tiek iesniegta Valsts prezidenta kancelejā.


Ikšķiles novada iedzīvotāju pilsoniskā aktivitāte ir lielisks piemērs tam, ko, stājoties amatā, Valsts prezidents pauda savā uzrunā Saeimā: "Valsts ir visu tās pilsoņu kopējā lieta, kopējā atbildība un kopējā līdzdalība. Tāpēc katram pilsonim ir iespēja un, es gribētu teikt, pienākums piedalīties, iesaistīties savas valsts pārvaldīšanā. Tādēļ mēs Latviju pārvaldām koleģiāli - paužot katrs savu vīziju, savas domas par attīstības scenārijiem, meklējot domubiedrus un atrodot kompromisus," izteica Valsts prezidents E. Levits.


Atsaucoties šiem vārdiem, Ikšķiles novada iedzīvotāji pauž savu stingro nostāju pret VARAM iecerēto reformu, kas paredz Ikšķiles novada likvidāciju, administratīvi to pievienojot Ogres novadam. Tautas sapulcē, kas notika š.g. 29. augustā, Ikšķiles novada iedzīvotāji akceptēja sagatavoto vēstuli un uzsāka parakstu vākšanu. Ikšķiles novada iedzīvotāji sagaida ne vien formālu valsts augstākās amatpersonas atbildi, ko paredz normatīvie akti, bet arī aktīvu E.Levita iesaisti jautājuma konstruktīvā risinājumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/44720

2019. gada 18. septembrī, 12:25, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Turkalne • 2019. gada 2. oktobrī, 21:02
Vai Turkalnes iedzīvotājiem arī ir tiesības uz viedokli? Turkalnei ģeogrāfiski nav izdevīgi būt pie Ikšķiles, lai aizbrauktu uz sava novada centru, kur nekā nav, izņemot domi un maximu ir jābrauc caur kaimiņa novada centru. Ikšķilieši visu tāpat kārto Ogrē. Izskatās ka parakstījušies ir domē strādājošie un viņu radi un paziņas.
Ikšķiles tētis • 2019. gada 23. septembrī, 17:52
Ar infrastruktūras sakārtotību Ikšķilē var pārtikt, nav vismaz sliktāk, kā vienā otrā citā pašvaldībā, tikai vai nebūtu laiks PII "Urdaviņā" nomainīt vadību? Bērnudārzs iet uz grunti, bet esošā vadība rūpējas tikai par sev pietuvinātiem cilvēkiem, kuri faktiski parazitē uz domes (nodokļu maksātāju) rēķina. Batņas kungs jau nesenā pagātnē izteicās, ka vienīgi "Urdaviņu" turpina vadīt ne visai kompetenta vadītāja un laiks to nomainīt, bet nu pats Batņas kungs ir prom Ādažos un nezin, vai viņam vairs atliks laika iedziļināties šī bērnudārza problēmās.
Krā • 2019. gada 20. septembrī, 09:00
Ja atceraties, ļoti labi funkcionēja rajoni. Tautas partija ar Zalānu to aizlaida renstelē. Loģikiski būtu atgriezties pie šī dalījuma ievērojot izmaiņas ,kas pa šo laiku notikušas! Ikšķilē šobrīd valda haoss tādā ziņā, nu tik būvē..., bērnudārzu energoneefektīvu, bezjēdzīgu tirgu Tīnūžos, izdeva 132000 eiro, lai strādātu 16 stundas, un vieta maksā 0.74 eiro! Tas ir vājprāts!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet