Atgriezties pie raksta

Valdība lemj neturpināt komandantstundu

Ministru kabinets ceturtdien lēma ārkārtējās situācijas laikā neturpināt komandantstundu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Līdz šim komandantstunda bija spēkā piektdienās un sestdienās laikā no plkst.22 līdz 5.


Izbeigt komandantstundu rosināja Iekšlietu ministrija (IeM), kas atzina, ka galvenie tā dēvētās mājsēdes atcelšanas ieguvumi būtu tādi, ka policija efektīvāk nodrošinātu epidemioloģiski svarīgu ierobežojumu kontroli, tādejādi mazinot saslimstību. Tāpat IeM ieskatā sabiedrībai būtu vieglāk uztverami ierobežojumi, kā arī iekšlietu sektoram rastos ietaupījums uz nakts darba izmaksām.


IeM arī informēja, ka, ka, atceļot komandantstundu, darbadienu naktīs patruļas nodrošinātu ne mazāk kā līdz šim un tās mēģinātu iesaistīt pēc iespējas vairāk pulcēšanās un citu ierobežojumu kontrolei - transporta līdzekļos, mājsaimniecībās, citās publiski nepieejamās vietās.


Tāpat atceļot mājsēdi, brīvdienu naktīs tiktu nodrošinātas papildu patruļas aptuveni 30% apmērā no mājsēžu laikā nodrošinātajām patruļām.


LETA jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā valdība lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 6.aprīlim, bet lemšanu par komandantstundas turpināšanu atlika līdz šai nedēļai.


Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) iepriekš norādīja, ka mājsēdes atcelšana nekādā gadījumā nenozīmē epidemioloģisko ierobežojumu atvieglošanu, bet iespēju mērķtiecīgi novirzīt nepieciešamos resursus tur, kur tie visvairāk nepieciešami.


Jau ziņots, ka komandantstunda tika ieviesta Jaunā gada brīvdienās un pēcāk turpināta nedēļas nogalēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/49134

2021. gada 11. februārī, 21:25, Aktualitātes
Leta

Jaunākie komentāri

nabadzība ir tad, kad tu nezini • 2021. gada 14. februārī, 09:16
bagātība ir kad zini, bet muļķīgi smaidi, tas tā lai interesantāk tamborēt, solas kursos iet, bet visu dienu sēž un neko nedara
Alternatīvi.... • 2021. gada 14. februārī, 07:31
apdāvināto komentētāju vajadzētu aizvest ekskursijā uz Ģintermuižu.
apgaismība • 2021. gada 13. februārī, 08:17
es sapratu alla doņeca pateica, ka es esmu zviedrijā, jo grib aprecēties ar aivo letiņu, šis ar kā dullais nēsājās no folksvagena uz ceturto stāvu, no ceturtā stāva uz virtuvi, ar zin tāds izmanīgs

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet