Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada pašvaldība sadarbosies ar Latvijas Mākslas akadēmiju

Šodien Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš tikās ar Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoru profesoru Kristapu Zariņu, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas, projektu virzību un abu pušu veicamo darbu plānus.

Šogad LMA bijušam rektoram, scenogrāfam un gleznotājam Jānim Kugam tiek atzīmēta 140.dzimšanas diena. Savukārt 2019.gadā ieplānoti plašāki rekonstrukcijas un restaurācijas darbi J.Kugas celtā mājā Ikšķilē, kura ir nodota Mākslas akadēmijas īpašumā.


Mākslinieka jubilejas gadā LMA viņu godina īpaši. Sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību izveidota animācijas filma, kas īsā, bet saistošā veidā sniedz ieskatu Latvijas scenogrāfijas pamatlicēja dzīvē un radošajā darbībā.


Nesenā pagātnē viņa daiļrade netika popularizēta, jo padomju okupācijas gados J.Kugas vārds netika pieminēts, pamatojot to ar faktu, ka pēckara gados mākslinieks kopā ar ģimeni devās svešatnē.


Uzsāktajā projektā, kas tiks īstenots Ikšķilē – scenogrāfa un gleznotāja dzimtajā vietā, ir iecerēts izveidot mākslinieku rezidenci, kurā regulāri notiktu studiju radošais un zinātniskais darbs, kā arī izveidot īpašu piemiņas istabu, kas stāstītu par LMA pasniedzēju un studentu biedrību, korporāciju "Dzintarzeme", kuras aktīvs biedrs viņš bija. J.Kugas māja tiktu veidota par ikvienam pieejamu kultūras vietu, kur plašākai publikai tiktu izstādīta mākslas darbu kolekcija, organizētas izstādes un mākslas plenēri, simpoziji.


Tādējādi popularizējot, izglītojot plašāku auditoriju un parādot mākslas daudzveidību, tiktu paplašināta kultūras telpa, lai tā būtu pieejama ne tikai lielpilsētās, bet arī Latvijas novados. Šis ir iecerēts kā ilgtermiņa projekts.


Līdzās mājas atjaunošanai un kultūras telpas daudzveidošanai, tas sevī ietvertu arī Ikšķiles apkārtnes vides un ainavas arhitektūras attīstību, piemēram, jaunu vides objektu izveidi un izvietošanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/42953

2018. gada 18. decembrī, 15:31, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Sesks>Otai, Pindzelei un Molbertam • 2018. gada 20. decembrī, 08:56
Gan MA, gan pašvaldība ir vienojušās par sadarbību un puses ir uzņēmušās zināmas saistības, protams tā "priekšspēle" ir ieilgusi dažādu iemeslu dēļ. Viens no tiem šķiet Ikšķiles pusē nav projekta dzinējspēka, jeb proj. attīstībā ieinteresētas personas. Savukārt vadoņiem no tā nav nekāds "sausais atlikums" nav, tāpēc jau gadu viss stāvēja uz vietas. Pašvaldībai ir jāpilda līgumos uzņemtās saistības. Man šķiet, sākotnēji Ikšķile uzņēmās diezgan pamatīgus pienākumus ēkas pārbūvē un apsaimniekošanā. Var jau būt, ka šajā laikā ir notikusi ēkas projektēšana un dokumentācijas saskaņošana. Taču manuprāt, šajā trakajā būvniecības laikā, vadonīšiem priekš šādiem neienesīgiem sīkumiem vienkāši nav laika! Kas attiecas uz MA studijām iesaku aiziet uz regulārajām studentu darbu izstādēm, domāju, tur ir ko redzēt! Arī Ikšķiles mākslas skolas pasniedzēji ir MA produkti..., manuprāt pedagogu izstādes ir augstā līmenī! Kādu tiesiskumu var gaidīt zaļajā pašvaldībā, kurā opozīcijā ir divi ar pusi deputātu? Diktāts, tikai viens "pareizais" viedoklis! Pat Molberts zina tiesības, taču aizmirst par pienākumiem...!
palete • 2018. gada 19. decembrī, 17:03
ha-ha! Tieiskumu komentāros? Kopš kura laika ineta komentos ir cenzūra, cik tie ir tiesiski? Bet subjektīvi varu izteikties - pašvaldībai IR pienākums rūpēties par novada kultūras un vēstures pieminekļiem, lai tie nesabrūk un tos neapēd skudras, pašvaldībai IR pienākums savā novadā attīstīt kultūras dzīvi, finansēt to, pašvaldībai IR pienākums izpildīt pašai savus lēmumus un noslēgtos līgumus- arī to, kas ir noslēgts ar mākslas akadēmiju par Kugas māju un balvu
Molberts • 2018. gada 19. decembrī, 16:22
Jāatgādina, ka īpašumi, kas nepieder pašvaldībai, nav pienākums apsaimniekot un uzturēt. Pirms izsakām komentāru, pārliecināmies par tā tiesiskumu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet