Par darba samaksu svētku dienās policistiem, ugunsdzēsējiem
Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) nosūtīja Iekšlietu ministram Marekam Segliņam vēstuli. Vēstulē teikts, ka NPA saņēma Tieslietu ministrijas sagatavotu atbildes vēstuli Nr.1-7.2/696 LR Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai par NPA priekšlikumiem Saeimai, viens no kuriem bija par darba samaksu svētku dienās iekšlietu sistēmā dienējošie darbiniekiem.
Lieldienās NPA saņēma daudz jautājumu no Iekšlietu ministrijas sistēmā dienējošo (policijas, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, robežsardzes) darbiniekiem, vai tiks apmaksāts atbilstoši Darba likuma prasībām darbs svētku dienās. Šis jautājums radās tādēļ, ka Tieslietu ministrija minētajā vēstulē Nr.1-7.2/696 Saeimai pauž viedokli, ka „...par virsstundu darbu, tai skaitā darbu svētku dienās, tiek paredzēta piemaksa 100% apmērā, proti, Darba likuma paredzētais nosacījums tiek ievērots".
Policijas darbinieki, kā arī ugunsdzēsēji un glābēji, robežsargi, kopš stājies spēkā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums (Dienesta gaitas likums), nesaņem par darbu svētku dienās atbilstošu piemaksu, izņemot atsevišķus gadījumus, kad policijas pārvalžu vadītāji šādu piemaksu veica, balstoties uz personīgo Darba likuma un citu normatīvo aktu izpratni, ko apliecina arī Tieslietu ministrijas skaidrojums.
NPA lūdz ministru M.Segliņu sniegt viedokli NPA un sabiedrībai, kāpēc iekšlietu sistēmā dienestā esošajiem darbiniekiem netiek apmaksāts darbs svētku dienās, atbilstoši Darba likuma, Dienesta gaitas likuma, Ministru kabineta 2006.gada noteikumu Nr.803. 6.punkta prasībām?
Kādus pasākumus paredz veikt Iekšlietu ministrija, lai segtu parādu iekšlietu sistēmā dienējošiem darbiniekiem par darbu svētku dienās, kas netika attiecīgi apmaksāts kopš 2006.gada 1.oktobra?
Kādus pasākumus paredz veikt Iekšlietu ministrija, lai nepieļautu turpmāk iekšlietu sistēmā dienējošo darbinieku atšķirīgo attieksmi (diskrimināciju), nemaksājot par darbu svētku dienās?
Neatkarīgā policistu arodbiedrība arī turpmāk cieši sadarbosies ar Iekšlietu ministriju un Latvijas apvienoto policistu arodbiedrību (LAPA), jo arodbiedrības mērķis, līdzīgi kā LAPA un ministrijas mērķis – darbinieku sociālā, tiesiskā, profesionālā aizsardzība.
NPA viens no galvenajiem uzdevumiem ir darbinieku sociālā un tiesiskā aizsardzība, iesaistot šo uzdevumu īstenošanā gan pašus darbiniekus, to priekšniekus, gan arodbiedrības biedrus, kā arī masu saziņas līdzekļus: televīziju, presi, radio. Jo arodbiedrības mērķis panākt, lai visi Latvijas iedzīvotāji, darbinieki un darba devēji, amatpersonas un valsts ievērotu likumus.
Robežsardzes darbinieki spiesti vērsties Neatkarīgajā policistu arodbiedrībā, jo pašlaik viņiem nav institūcijas, kas pārstāvētu viņu, kā darbiniekus, tiesības un intereses.
www.sec.lv
Es par , lai viņiem izdodas! Esiet aktīvāki -pieprasiet savas tiesības.
Salīdzinājumam - piemēram, "šķēles" Valmieras piens ar piena piegādātājiem slēdz šādus līgumus, kuros rakstīts, ja piena piegādātājs izpauž piena iepirkuma cenu, tad sods ir 50000 latu. Tā lūk, vajag tikai pareizi sastādīt līgumus un naudu pietiesās. Tā strādā gudrājkie Latvijas atjaunotnes prāti.