Kauns dzīvot tādā valstī...

pagājušajā svētdienā - 21.01.2007. notika kas īpašs...

Manai māsai bija ciemos vīra vecāki,kur vīratēvs palīdzēja darbos,bet vīramāte - staigājās ar mazbērniņu pa pagalmu...

Māsa izdomāja ,ka jāiedzer kāda tēja,jo vēsums sāk mesties kaulos... Māsas vīrs paņēma sērkociņus un tūlīt attaisīs gāzes balona ventilu - krānu... Un... Pēkšņi ventils lūzt... - visa gāze izplatījās pa māju - māsa ar vīru steigšus metās no majas ārā... Dieva laime,ka mazums bija ārā ar vīramāti,un arī - nekādas elektriskas lietas nebija ieslēgtas...

Tagad māsa ierodas pie manis un stāsta šīs šausmas - viņa tikai nezina,ko darīt - kam jāzvanu???? Ko teikt??? Kā novērt gāzes noplūdi??????

Māsa piezvanīja 112- kur viņai atbildēja,ka nezinot,ko darīt - ja nu vienīgi - vēdināt telpas...

Es neizturēju un piezvanīju arī uz 112 - un jautāju,ko darīt???? Kur man būtu jāveršās un kas par to notikušo atbild???????? Mani atšuva vieglā forma un atteica : " es nezinu - savienošu ar policiju...! Viņiem ir lielaka pieredze!"
Tā es tiku OGRES rajona policijas nagos,kur mani pat nevēlējas neviens dzirdēt...!!!!! Atkal tie paši jautājumi par to - ko darīt u.t.t. Pretī saņēmu kliedzoša vīrieša tekstu - "policijas darbs nav nodarboties ar gāzes nopūdes jautājumiem, zvaniet kur citur..." Es neatkapos un jautāju,vai viņš gadījumā nezin kādu telefonu uz kura var zvanīt... Pretī bija atbilde : " mēs neesam izziņu dienests, meklējiet pati! "
Es nerimos un pazvanīju 8000404 - gāzes avārijas dienestam... Kungs ļoti korekti uzdeva jautājumus - taču pie viena apstājās mūsu saruna : "vai jums ir čeks no gāzes balonu maiņas punkta??? " Un ar to viss beidzās - mums nebija čeks... Gāzes avārijas dienests atteicās jebkādai palīdzībai,tikai lika,lai mēs izvēdinām telpas un viss...

Tās bija šausmas... - māja smird... un nezini pat ko bez vēdināšanas darīt...
Tā 50 litrīgais balons ar gāzi izplēnēja gaisā...

Vai tiešām Latvijā ir tikai kaut kam īpašam janotiek lai kādam palīdzētu??? Vai tiešām ir jābūt līķiem un gruvešiem,lai palīdzības dienesti vai policija ierastos???????? Kā vispār tādā gadījumā jārīkojas???? Kā būtu - ja nedod Dievs, būtu sprādziens?????? Kas par to atbildētu ???? Latvijas gāze????? Kas????????


Vai tiešām Latvijā dzīvojot, maksājot nodokļus un veicot pilnīgi visu saskaņā ar likumu - kad vajag palīdzību - tu saskaries tikai ar cilvēku neizdarību un rupjību....

Man kauns,ka es dzīvoju tādā valstī... Kauns par " palīdzības... " dienestiem!!!!!!!!

Margrietiņa , 2007-01-25 14:26:13

Katram dienestam ir savi uzdevumi un darbības joma. Nu nejauksies mediķis elektriķa darba lauciņā vai, piemēram, policists neskries labot pārplīsušās trubas. Tā, ka velti ārdīties un izgāzt dusmas uz citiem, ja pats problēmas novērsējs - gāzes avārijas dienests palīdzību atteica.

Margrietiņai , 2007-01-25 15:07:58

ne jau viņa zvanīja policijai,ar viņiem taču savienoja 112... un pilocistam ir jābūt ar normālu attieksmi... nevis jābļauj... !!! ja skolotājs iebrēksies uz bērnu - viņu tiesā iesūdzēs... ko darīsim ar policista kungu??

Inita , 2007-01-25 15:20:26

piebildīšu par dienestu pienākumiem.. šādos gadījumos visiem tamlīdzīgiem dienestiem IR JĀZIN, pie kā versties un ja pasi to nevar izdarīt IR JĀINFORMĒ "cietušie"..

onjons , 2007-01-25 15:32:34

pilnīgi piekrītu ONJONAM... Savādāk liekas mūsu valstī ir dunduki pie palīdzības dienestu telefona trubiņām...

Aldis , 2007-01-25 15:35:22

Bet manuprāt, ja citu pieaugušu vīriešu mājā nebija, tad dunduks ir māsasvīrs... Tas balons jau vairs nebija glābjams - vajadzēja paņemt un iznest vai izmest pagalmā. Atzīšos, ka man nekad dzīvē nebūtu ienācis prātā tādā situācijā kādam vēl zvanīt un prasīt palīdzību. Fantastiski bezpalīdzīgi cilvēki... un vēl nav neērti meklēt vainīgos!?!

robocop , 2007-01-25 16:24:19

robcop - Tu esi slimiķa un dunduka kopražojums... Kā var iznest gāzes balonu ārā,kad gāze kā negudra spiežas ārā pa ventilu - tur var saindēties...

Ipats , 2007-01-25 16:33:53

Es ļoti atvainojos, jo man vairs nav ko teikt, un turpmāk es pat nebrīnīšos, ja kāds te uzrakstīs, ka smagi saindējies no sava paša pirdiena! Pievienojos dāmām - vīrieši kā suga ir uz izzušanas robežas...

robocop , 2007-01-25 17:08:05

No malas un vēlāk visi gudri. Bet, kad cilvēks piepeši nonāk nestandarta situācijā, viņš var apjukt. Man pašai tā gadījās pirms gadiem trim, kad pēkšņi nezināju, ko iesākt, un pirmais numurs, kas izmisumā iešāvās prātā, bija policija. Cepuri nost - man tūlīt pateica, kur jāzvana un ko darīt, lai gan tā galīgi nebija policijas darīšana. Ir jau katram dienestam savi uzdevumi, bet tik daudz, kā dot padomu - tas policijai jādara. Varbūt man vienkārši toreiz palaimējās, bet attieksme bija ļoti normāla un pat izprotoša.

dore , 2007-01-25 18:01:11

Par to bļaušanu mēs zinām tikai no pašas emocionāli uzvilktās autores vārdiem ;) Kas zina, varbūt pati runāja vai bļāva uzbrūkoši-pieprasošā tonī. Ko sēsi, to pļausi, ir gadījies tādus cilvēkus satikt, kas nemaz neklausās, ko sarunu biedrs viņiem saka un izturās tā, it kā visa pasaule viņiem parādā būtu.

Initai u.c. , 2007-01-25 18:06:36

Piekrītu par attieksmi. Psihologiem ir tāds mīļš teiciens - "attieksme veido attieksmi". Ja es pret cilvēku izturos ar cieņu, vismaz 80% gadījumu esmu saņēmusi šādu attieksmi arī pret sevi. Pat šķietami bezcerīgos gadījumos.

dore , 2007-01-25 19:26:34

Pilnīgi piekrītu Initai - un varu papildināt ar vēl vienu teicienu - kā mežā sauksi tā arī atsauksies.

Fane , 2007-01-25 20:57:30

Nīkuļi tikai var nosodīt cilvēku,kuram ir notikusi nelaime... - kamēr ar pašiem ziepes nenotiek - tikmēr gudri runāt... Mūsu valsts policijā ir vai nīkuļi vai arī alkaholiķi... ko var gribēt...??? Dievs, piedod viņiem,jo viņi nezina -ko dara! Nemaz nerunājot par to,ko viņi runā...

Ingeborga , 2007-01-25 21:56:02

Kad argumenti aptrūkušies, pārejam uz apvainojumiem? Un kāpēc pretenzijas tikai pret policiju, ja autori laipni pas----ja 112 dienests un, pats galvenais, - gāzes avārijas dienests, kura tiešā pārziņā ir autores sākumproblēma (nedienas ar gāzes balonu) ?

Ingeborgai , 2007-01-25 22:40:04

Hallo, mīlīši, te iet runa par reālu negadījumu un izmisuma saucienu palīgā, kā rīkoties tālāk???

Parkere , 2007-01-25 23:08:02

Jocīgi. Pilna māja ar pieaugušiem cilvēkiem, bet neviens nezina ko darīt...
Atšķirot Ogres telefona grāmatu,otrajā lappusē ir norādīti tālruņi,kur zvanīt avārijas dienestiem. Latvijas gāze : 04, 50 47950, Latvijas propāna gāze: 8000404, 50 21281.
Taisnība gan ir, Latvijas propāna gāze apkalpo tikai savus klientus, tāpēc arī atšuva. Atliek vien ieteikt neiegādāties gāzi kaut kādos apšaubāmos kantoros vai vismaz palūgt apkalpojošajam personam tālruņa numuru pa kuru zvanīt problēmu gadījumā.
Par to visu derētu padomāt pirms balona iegādes, nevis pēc tam kad notikusi nelaime, tad arī nebūs jāvaino ne valsts,ne policija.

Minna , 2007-01-26 00:06:59

Zini Minna, neko stulbāku lasījusi neesmu. Tādā situācijā nevar c ilvēkiem pārmest. Viņi bija apjukuši, bet piezvanīja gan. Bet kā uz to reaģē dienesti, tas ir uz viņu pašu sirdsapziņas.No savas pieredzes zinu, es piezvanīju uz 112, jo uz ielas gulēja piedzēries vīrietis, ārā bija auksts. Mani mētāja kā futbolbumbu, no viena pie otra.Beidzot policijā sacīja, lai zvanot ātrajiem, kaut gan paši sēž pie pults.Un par kādu varenu darbiņu veikšanu šiem būtu alga jāpalielina. ha ha.

Vita , 2007-01-26 09:25:05

Esmu sajūsmā par Tevi, Vita! Saki, lūdzu, ja Tu pati, nedod Dievs, gulētu uz ielas bezsamaņā, kur Tu labāk vēlētos attapties - policijā vai slimnīcā? Vai arī cilvēks, kas uz ielas guļ bezpalīdzīgā stāvoklī, noteikti ir kaut ko pārkāpis, jo kā domāju līdz šim, policija ir savā ziņā represīva iestāde, bet medicīnisko palīdzību sniedz tieši slimnīcā? Kur ir loģika?

aparjods , 2007-01-26 10:08:05

vai tiešām visi esam kļuvuši vilki,tā šķiet ka viens otram pārka'psim pāri un vēl ar papēdi uzmīsim

lindija , 2007-01-28 22:05:31

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet