Iedzīvotāju parādi daudzdzīvokļu mājās

Labdien!
Kā daudzu būs pamanījuši, š.g. jūlija mēneša SIA Ogres namsaimnieks rēķinos ir noradīta kopējā iedzīvotāju parādu summa. Secinajumu par iemesliem, kādēļ līdz šim šī info bija "slepenais fails" Ogres namsaimnieka pusē, bet tagad PĒKŠŅI tiek atslepenota, varam izdarīt katrs pats. Pie tam nav norādīts, uz kādu datumu parāda summa aprēķinata.

Es gribētu izgaismot dažus aspektus šajā tēmā:
1) Dzīvokļa parāds ir katra individuālā dzīvokļa īpasnieka problēma. BEZ SASKAŅOŠANAS ar mājas iedzīvotājiem parāda summu NEVAR sadalīt uz pārējiem mājas dzīvokļu īpasniekiem vai kā citādi tiem piestādīt;
2) Ja mājai nav nodibināts DzĪKS vai DzĪB, SIA Ogres namsaimnieks ir atbildīgs par parādu iekasēšanu juridiski noteiktajā kārtībā;
2) Ja māja izvēlas citu apsaimniekotāju, iedzīvotāju parādi paliek pie iepriekšejā apsaimniekotāja, proti tas turpina atgūt iedzīvotaju nesamaksātās summas (sk. punktu 2)

Groja , 2019-07-13 17:27:51

Ja tiešām šādi parādi ir?!?, un nav piedzīti no nemaksātājiem,tad atbildīgs par to ir SIA Ogres Namsaimnieks valdes loceklis ar savu attapīgi "čaklo" juridiskās nodaļas vadītāju. Ir arī vēl viena lieta SIA Ogres Namsaimnieks ievietojis e pakalpojumos atskaites par periodu 01.-03.tur apsaimniekotăjs uzrāda faktiskos ieņēmumus tas ir bez dz.īp.parādiem,tātad jau pats ir atskaitījis no mājas budžeta. Groja viņi parādu uzreiz neatdos tāpat kā Ausekļa 1 muĺĺāja vairākus gadus.

Uzskatu , 2019-07-13 21:18:33

Likums nepieļauj ON tādu rīcību, parādi paliek viņiem. Kā Groja rakstīja, tad interesants ir datums uz kuru brīdi ir saskaitīti paradnieki, vai tik nav kopā ar jūnija rēķinu summu un domāts lai šokētu iedzīvotājus. Vismaz manā mājā tādu izteiktu parādnieku nav, līdz ar ko summa 7800...raisa aizdomas ...

>Uzskatu , 2019-07-14 22:20:46

mēs fiksi uztaisīsim iedzīvotāju telefonisku aptauju un redzēsim kurš melo

m.v. , 2019-07-14 22:21:52

Manā mājā 10 gadus šāds parāds nav bijis,un no iedzīvotāju puses nekas nav mainījies sakarā ar rēķinu apmasu.

M.v. , 2019-07-14 22:23:06

mēs fiksi mājā uztaisīsim telefonisku aptauju, tad arī redzēsim kas ir kas

m.v. , 2019-07-14 22:23:26

alstoties uz Jūsu komentāru,man radās intrese par šīm iekasētām finansēm ,līdz ar to tiks pieprasīts naudas plūsmas izklāsts. Kāds nolūks Namsaimniekam pārkāpt likumu - līgumu,ja Jūs īpašniekam maksājat mazāku %, bet no mums iekasētiet lielāku%. Vai tā ir rūpe par mūsu mājas budžetu :).Pateicoties puplicētam info es uzmeklēju savas un kaimiņu mājas zemes īpašnieku un šobrīd ir zināms cik Jūs saņēmāt un gribat saņemt no mums pārskaitat īpašniekam un kādu turpmāko līgumu vēlaties noslēgt. Kāpēc Jūsu intrese ir saņemt dubultā? Atkal rūpes mar mūsu budžetu....tiešām interesanti. Ja nemaldos Jums ir arī jāvienojas ar dzīvokļu īpašniekiem. Ja pierādīsiet ka finanses ieskaitītas mājas budžetā Jums būs MEDĀLIS. Bet šis faksts tiks aktualizēts.

To SIA Ogres Namsaimnieks , 2019-07-12 08:23:24

... , 2019-07-14 22:42:05

Tam, kas atbildēja >Uzskatu. Jūsu ideja par jūnija summas pieskaitīšanu rēķinos noradītajam parādam ir vērā ņemama. Lai gan apmaksas termiņš ir 31.07. (proti, jūnija reķina summa nevar tikt uzskatīta par parādu līdz 31.07), pieredze ar Ogres namsaimnieku liecina, ka visādus neadekvātus aprēķinus var sagaidīt. Šodien ceru uz lielāku skaidrību, informēšu seit. Situācijas izgaismošanai lūdzu arī no jums informāciju. Paldies

Groja , 2019-07-15 10:25:05

Info no Ogres namsaimnieka - jā, jūlijā izsūtītajos rēķinos norādītajā iedzīvotāju parādu summā ir iekļauta arī samaksa par JŪNIJU. Tas ir pilnīgs absurds, jo šī summa nevar tikt uzskatīta par parādu pirms 31.07.
Nav pamata satraukumam - kārtējā neprofesionalitāte un zems servisa līmenis no Ogres namsaimnieka

NB. Ikmēneša maksājuma summa 1 mājai ar 60 dzīvokļiem sastāda apm. 5400 Eur.

Groja , 2019-07-15 11:00:00

Paldies par info ! Tā jau prognozēju, ka ON tracina iedzīvotājus...starp citu , nav pirmā reize kad ON tā rīkojas

to Groja , 2019-07-15 11:22:44

nu ko tad šeit šūmēties! Tracis ne par ko! Parāda summa mainās katru dienu: kā samaksājam kārtējo ŗēķinu, par tik arī samazinās "parāds". Teorētiski viss ir pareizi. Jūnijā ON ir strādājis, apsaimniekojis mūsu mājas, par to viņiem pienākas samaksa, un mums ir parāds. Tikai mēs vēl neesam nokavējuši samaksas TERMIŅU! Matu skaldīšana par nosaukumu!
Ja man alga pienākas 8.datumā, tad mana darba vieta man ir parādā par iepriekšējo mēnesi tik un tik!
Bet ļaudis jau brēc: zagļi, zagļi, šoks, uz tiesu!!!

Airisa , 2019-07-15 13:36:53

Un tu domā, ka tā ir pareizi...tad lai netracina tautu un sniedz info līdz mēneša beigu datumam, gudriniece?!?

to Airisa , 2019-07-15 15:07:41

Tauta pati sevi tracina...gatavi jau pie rīkles ķerties parādniekiem, aktīvi interesējas, kurš nemaksā komunālos...dies pasarg, ja kāds tantuks nopircis sev zālītes un nav atlicis priekš komunālajiem...pensija nevelk...un sašutuši, kāpēc ON neatklāj parādnieku uzvārdus. Malacis ON, ievēro likumu!!! Un mājai nav nekāds kaitējums, ja aizkavējas kāds maksājums, tā ir cilvēka personīga lieta, par to rūpējas apsaimniekotājs, kura juristus mēs apmaksājam.

Airisa , 2019-07-15 15:44:29

neviens neuztraucas par tantukiem kuri nav samaksājuši, bet uztraucas par ON kārtējo bezkaunību! Nemaz neaizstāvi

>Airisa , 2019-07-15 16:19:59

pieņemsim, ka uzzināsiet, ka 1 kaimiņam 5000 komunālais parāds...ko tālāk? kāda jums daļa gar to? kāpēc tas jūsus "tracina"? tas skar TIKAI apsaimniekotāju! Tā ir apsaimniekotāja problēma!
Groja pareizi citē likumu: 1) Dzīvokļa parāds ir katra individuālā dzīvokļa īpasnieka problēma. BEZ SASKAŅOŠANAS ar mājas iedzīvotājiem parāda summu NEVAR sadalīt uz pārējiem mājas dzīvokļu īpasniekiem vai kā citādi tiem piestādīt
Par ko bazars?!

un? , 2019-07-16 12:42:46

Lūdzu, nesabieziniet krāsas. Topiks tika izveidots, lai izgaismotu situāciju attiecībā uz ON izsūtīto informāciju par māju parādiem. Iemesls - iedzīvotāju neizpratne, sašutums un līdz ar to dabiska situācijas interpretācija caur savu prizmu, bieži vien neiedziļinoties pašā situācijā.
Tātad, skaidrība tika viesta:
1) par to, ka ON ir tieši atbildīgs par parādu iekasēšanu un ka parādu summa nekādi nevar attiekties uz visiem mājas iedzīvotājiem solidāri;
2) par to, ka jūlijā izsūtītajos rēķinos ON ir norādījis mājas iedzīvotāju parādu summu bez parāda aprēķina datuma, tādējādi radot nevajadzīgu šoku iedzīvotājos par parādu lielumu

Groja>airisa , 2019-07-16 15:58:30

Vai nebūtu bijis korekti norādīt par kādu laika periodu, vai līdz kuram datumam ir šīs parāds izveidojies. Tad arī tāds sašutums nebūtu

to Groja>airisa , 2019-07-16 17:34:33

priekš kam vispār liek rēķinos šo "mājas parādu"! Izņemot konkrētā dz. īpašnieku, tas nevienu neskar.

mia , 2019-07-17 14:39:07

No juridiskā viedokļa Jums taisnība - par parādu atbildi tikai konkrētā dzīvokļa īpasnieks. Bet no konceptuālā viedokļa - daudzdzīvokļu māja ir kopīpašums, un katrs dzīvokļa īpašnieks ir atbildīgs par mājas stāvokli kopumā. Atbildīgs par to, lai māja tiktu sakopta, labā standartā uzturēta un attīstita. Nevajadzētu skatīties aprobezoti tikai uz savu dzīvokli. Līdz ar to iedzīvotājiem jābūt informētiem par mājas finansiālo situāciju - gan par uzkrājumiem, gan arī parādiem. Tieši tāpat kā par savu personīgo finanšu situāciju

Groja>mia , 2019-07-23 11:17:00

nepiekrītu! Par mājas finansiālo situāciju mēs atbildību prasam no apsaimniekotāja, mēs maksājam algu juristiem lai nebūtu iedzīvotāju parādi. Parādam nav jābūt lielam, jo pie kaut kādas summas sākas parāda piedzīšana. Vienīgi ja nu mēs uzzinam jurista bezdarbību, arī tad uz mums tas parāds neattiecas, agri vai vēlu piedzīs no vainīgā. Un kaut kādam baigajam uztraukumam un infarktam te nav vietas- krāsu sabiezināšana! Ja kaimiņu Ješka dzer un nemaksā - tas mani neuztrauc!

mia , 2019-07-23 12:51:38

Lūdzu, nepārprotiet teikto. Protams, ka par parāda nomaksu ir atbildīgs nemaksātājs individuāli. Protams, ka par parāda piedziņu ir atbildigs apsaimniekotājs. Tas uz ko es norādīju savā komentā - ir ļoti būtiski, lai dzaudzdzivokļu māju iedzīvotāji izprastu un uztvertu māju kā savu, kas īpaši svarīgi kļūs nākamajos gados, kad, neieguldot māju attīstībā, totehniskais stāvoklis pasliktināsies un tirgus vērtība būtiski samazināsies. Labs saimnieks rūpējas par savu īpašumu, ir informēts par tā finansiālo situāciju - tāda bija manas ziņas būtība.

Groja>mia , 2019-07-23 15:40:25

Sveika kundze un kungs;
  Es esmu fiziska persona, kas izsniedz aizdevumus ikvienam, kurš vēlas saņemt finansiālu palīdzību.
Tas ir aizdevums starp privātpersonām ar ļoti vienkāršiem nosacījumiem. Mans piedāvājums ir no 2 000 līdz 8 000 000 eiro.
Mana procentu likme šī aizdevuma laikā ir 3%, un atmaksa tiek veikta katru mēnesi.
Ja jums rodas interese, sazinieties ar mani pa e-pastu: nislandet@gmail.com vai whatsapp: +2 296 738 0578

Aexandra , 2020-03-05 19:39:00

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet