OGRES AUTOOOSTA???

Šodien Ministru kabinets pieņēma noteikumus par autoostu reģistrācijas kārtību, autoostās obligāti sniedzamajiem pakalpojumiem un kārtību, kādā autobusi iebrauc un stāv autoostas teritorijā.

Līdz šim autoostu reģistrācijas kārtību reglamentēja Ministru kabineta noteikumi "Autoostu reģistrācijas kārtība". Savukārt kārtību, kādā autobusi iebrauc un stāv autoostas teritorijā, noteica "Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu regulāro maršrutu autobusos".

Noteikumi paredz, ka autoostu var reģistrēt kā pilna apjoma pakalpojumu autoostu vai nepilna apjoma pakalpojumu autoostu.

Pilna apjoma pakalpojumu autoostā autoostas pasažieriem jānodrošina peronu izmantošana un informācijas izvietošana par autobusu atiešanas laikiem uz perona, informācijas sniegšana par autobusu kustības sarakstiem, autobusu faktiskajiem pienākšanas un atiešanas laikiem, braukšanas biļešu un citu braukšanas dokumentu cenām, vietu skaitu un komforta līmeni autobusā, citiem autoostas sniegtajiem pakalpojumiem un to cenām, pasažieru un bagāžas pārvadāšanas kārtību un citu ar pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu saistītu informāciju.

Šai informācijai jābūt viegli pieejamai un skaidri saprotamai autoostas apmeklētājiem, savukārt informācija, kura ir pārvadātāja rīcībā, tiek sniegta pēc tās saņemšanas no attiecīgā pārvadātāja.

Autoostai jānodrošina braukšanas biļešu un bagāžas biļešu tirdzniecība autoostas kasēs, dispečera pakalpojumi, kas nodrošina operatīvās informācijas sniegšanu par autobusu faktisko pienākšanas un atiešanas laiku un vietu autoostā, kā arī uzskaita faktisko autobusu pienākšanas un atiešanas laiku.

Tāpat autoostai jānodrošina izmantošana un piekļuve tai, ja autoostas darba laiks atšķiras no autobusa atiešanas laika. Autoostā jābūt ierīkotam tādam sēdvietu skaitam, kas atbilstu 5% no dienā vidēji stundā autoostā iebraukušo autobusu sēdvietu skaita, bet ne mazākam par desmit sēdvietām.

Jānodrošina arī rokas bagāžas, kā arī autobusā un autoostā atrastās nozaudētās rokas bagāžas uzglabāšana, iespēja izmantot sanitāro mezglu, nodrošinot vietu bērnu pabarošanai un aprūpei, autobusu stāvvietas pirms un pēc reisa, kā arī starp reisiem autoostas teritorijā, ja autoostas tehniskās iespējas to pieļauj.

Savukārt nepilna apjoma autoostās pasažieriem jānodrošina peronu izmantošana un informācijas izvietošana par autobusu atiešanas laikiem uz perona, kā arī informācijas sniegšana par autobusu kustības sarakstiem un citu ar pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu saistītu informāciju, braukšanas biļešu tirdzniecību autoostas kasēs, iespēju izmantot sanitāro mezglu, nodrošinot vietu bērnu pabarošanai un aprūpei, kā arī autobusu stāvvietu pirms un pēc reisa, kā arī starp reisiem autoostas teritorijā, ja autoostas tehniskās iespējas to pieļauj.

Andris , 2007-12-11 15:48:27

Andri, vai atļausiet mums pašiem publicēt rakstus? Šādu esam jau publicējuši labi sen: http://www.ogrenet.lv/latvija/4820/?sq=autoosta

bet patlaban top raksts par Ogres autoostas atbilstību šiem noteikumiem, un tas nebūt nav piecu minūšu darbs.

Ogrenet , 2007-12-11 15:53:38

Dimants Labdaris : Es uzcel Ogreniesjiem birojkluci un nosaucu "Autoosta" tad keros pie nakama Brirojklucja un nosaucu "Kacjigarka" velak keros pie majam un kavartalu nosaucu "Ukjuciems" nav algsviens ka saucu savus objektu!

Lunis , 2007-12-11 15:59:04

jaa, vienigi zel, ka tualete autoostaa gan ir slegta. Esmu spiests kartot vajadzibas krumos, netalu no tunela.

jaanis111 , 2007-12-12 10:55:16

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet