Maxima

Sestdien pustdienlaikā piestāju lielajā Maxima.Divas kases nestrādā.Cilvēku tik daudz,ka rinda uz kasēm līdz gaļas stendam .Skatos ,visi pāros,dažiem 2 un 3 bērniņi līdzi,stāv grupās arī pa četri ,pieci cilvēki.Kādi bez maskām ,kam maskas,tiem lielai daļai deguni ārā.Jautri sarunājas,klepo,šķauda viens otram virsū.Distanci neievēro pilnīgi neviens.Labai daļai apmeklētāju krietni virs 60.Personāls uz to visu nereaģē,apsardes,kas skatītos kārtību nav.Un kāda tur var būt distance,ja veikals tik pilns,ka pārvietotie bez grūtībām nevar.Ja kaut viens inficētais bija tai veikalā,mēs visi jau esam slimi un pēc nedēļas plūksim sestdienas izklaides augļus.Jaunieši uzvedas tā,ka ir skaidrs,ka viņi justos laimīgi,ja izdotos kādu duci vecīšus aizraidīt viņsaulē.Nožēlojami un briesmīgi.Ja sevi un savus bērnus nemīlam,vismaz nedzītu postā svešus nevainīgus cilvēkus!

Jānis , 2020-11-15 23:04:43

Ko tev tur vajadzēja?

? , 2020-11-15 23:29:18

Solīja taču grozu un ratu skaitu samazināt!?

Bobis , 2020-11-15 23:53:26

+++

Raksta autoram , 2020-11-16 03:38:38

Diemžēl tieši šīs cilvēku bezatbildības dēļ ierobežojumi būs vēl stingrāki un visticamāk sitīs vēl vairāk pa uzņēmējiem un izglītību. Matemātika ir elementāra - lai apturētu vīrusu, nepieciešams konkrēts procents ar cilvēkiem, kas sēž mājās. Ja sabiedrība kopumā to ignorē, tad mājās sēdošo procentu veido uz to rēķina, ko var nokontrolēt - izglītība, kultūra, sports, uzņēmējdarbība. Ja sabiedrība kopumā būtu atbildīgākā, tad iepriekšminētajās nozarēs ierobežojumi būtu daudz mazāki.

diemžēl , 2020-11-16 09:28:58

un tad tie jaunieši šūmēsies, ka nekur nevar iet, ka naudas paliek arvien mazāk, ka ekonomika buksē...nesaprot, ka tas viss ir saistīts...bet, ja kāds aizrāda, tad visa klātesošā sabiedrība metīsies gānīt, sak` ko par niekiem strīdaties! Tie, kas gudrāki, maksimāli izvairās no šiem pūļiem. Kamēr tu cīnīsies ar sabiedrību, tikmēr pats saķersi to vīrusu!

Ilze , 2020-11-16 11:28:55

Lēmimi mūs neglābs jo neviens to uz šodendienu nekontrolē ,bet lozungu laiki ir pagātnē

To diemžēl , 2020-11-16 11:29:37

Nebaides! S..... ūdenī negrimst.

Jānim , 2020-11-16 12:12:33

Maximā bija atlaidītes un visi kā negudri skrien uz turieni. Rimi tajā pašā laikā brīvi varēja iepirkties bez drūzmēšanās un rindām. Nav prāta darbs tusēt rindā, līdz tevi ielaidīs nopirkt produktus. Neticu, ka tie cilvēki nevarēja aizbraukt uz citu veikalu vai arī atbraukt vēlāk.
Iegāju, ieraudzīju rindu, apgriezos un aizbraucu. Tik vienkārši tas bija

puk , 2020-11-16 12:29:39

Cilvēki vienmēr ir bijuši cūkas, neba tikai tagad tādi kļuvuši, vienkārši krīzes laikā tas vairāk krīt acīs. Jautājums ir cits- kādēļ maxima, rimi un citas bodes pieļauj, ka veikalā atrodas kāds lumpenis bez maskas? Pilnīgi cita nostāja šajā jautājumā ir Mego un Depo-neviens tevi neapkalpos un iekšā nelaidīs, kāmēr neuzvilksi masku. Aicinu iespēju robežās izvairīties no šīm bodēm.

Maikls , 2020-11-16 12:51:44

(Rimi, maxima)

Maikls , 2020-11-16 12:53:03

Paldies tev labo cilvēk! Kā saprotu,tu arī esi tas bez maskas,kuram pofig par savu vecāku un vecvecāku dzīvībām. Es nebaidos,gan dzīvošu,bet man ir tēvs ,māte un vecvecāki,par kuriem baidos ļoti.Tu arī par to padomā,pat ja esi no bērnu nama.Ne jau visi apkārtējie ir vainīgi pie tā,ka tuesi tāds kāds esi.

Jānis , 2020-11-16 12:53:17

Par to jau ir runa!!! Cilvēki ,vismaz daži,toč ir cūkas,bet ir taču veikals,kurš ir liela struktūra,kura pienākums būtu vispirmām kārtām nodrošināt drošību! Pie viena arī sava personāla drošība netiktu apdraudēta,bet par visu uzspļaut,ka tik nauda.

Maiklam , 2020-11-16 12:58:46

Es vispār nesaprotu,kāpēc visi tik ļoti tai Maksimā pērkas? Tur vienmēr tādas masas. Man ir tikai pāris lietas, ko pērku Maksimā, bet tā nav pārtika un to man nevajag katru dienu. Rimi rindu mazāk, mierīgi bez stresa aizeju uz pašapkalpošanās kasēm.
Iedomājos ar šausmām,kas darīsies,kad parādīsies Lidls, arī noteikti šturmēs.

ehhgh , 2020-11-16 16:18:27

Kamēr šturmēs uz Lidl nebrauksim.Visu jauno šturmē.Pēc tam pircēju masas sadalīsies pa veikaliem.Jo vairāk veikalu ,jo labāk.Es iepērkos Rimi tikai dēļ komforta,cilvēku mazāk ,rindu nav un tauta zolīdāka,ar to es domāju disciplinētāku.Distanci cenšas ievērot un pa lielam maskas arī visi valkā.Rimi ir trūcīgāks augļu un dārzeņu piedāvājums un cenas ievērojamāki augstākas.Kaut vai banāni-Rimi 1,29,maxima 0,59.Un tā ar lielu daudzumu preču.Diemžēl ogrenieši nav visi bagāti,it īpaši patreiz un naudiņu skaita.

sūna , 2020-11-16 16:46:56

Elvi pārdevējām visām maskas zem zoda, ko tad var gribēt no stulbajiem pircējiem

Elvi , 2020-11-16 18:33:24

Elvi pārdevējām visām maskas zem zoda, ko tad var gribēt no stulbajiem pircējiem?

Elvi , 2020-11-16 18:34:35

Skat, cik daudz Ogrē covid sektantu! Ja vēl tās maskas līdzētu, tad varētu uzlikt...

maximum , 2020-11-17 07:43:10

Ir valsts un ir cilvēks!! katra cilvēka pienākums ir pildīt savas valsts regulas,rīkojumus,likumus.Ja tu to nedari tu esi noziedznieks!! Vienkārši un skaidri.Var arī meklēt sev patīkamāku valsti,nav liegts.Tikai tur tā cita valsts arī prasīs savu likumu un noteikumu izpildi.Vēl tu vari skaļi protestēt,bet arī protestējot būs jāievēro pastāvošie noteikumi.Tā ka nav ko lēkāt!

***** , 2020-11-17 10:27:37

Un te nu diskusijai pievienojās puņķu ēdāja bobzema lumpeņ-sektas biedrs, masku eksperts, kurš zina, ka tās nepalīdzot. Ja kādam interesēs tavs viedoklis, tad tev pados ziņu. Visdrīzāk nekad.

Maikls , 2020-11-17 13:05:38

Piekrītu par drūzmēšanos lielajā Maximā (t/c Dauga), jo tur brauc arī tie,kas dzīvo Ķegumā vai Ciemupē. Varu saprast ģimenes, kas iepērkas Maximā, jo vienkārši daudz kas ir lētāk. Bet var taču arī daļu produktu nopirkt mazākos veikalos vai pat visus. Mazākos Ogres veikalos veikalos laika posmā no 19.30 līdz apmēram 20.00 ir maz cilvēku un produkti pietiek visiem,nav tā,ka vakarā būtu tukši plaukti, piemēram, Maximā pie stacijas.

ogrēniete , 2020-11-17 13:24:15

Vai tad veikala vadība to nezin? Kāpēc tāda attieksme? Ja sestdienā pustdienlaikā nevar nodrošināt,lai darbotos visas kases,tad jājautā,kam tāda vadība vajadzīga?Ekstrēmos epidemioloģiskos apstākļos veikals nenodrošina normālu darba ritmu,tātad apzināti rada sastrēgumu un inficēšanās draudus.Nesakiet,ka nav pārdevēju vai kasieru.Ja jau šais apstākļos nevar nodrošināt veikalu ar personālu,kad daudzi ir bez darba,tad tā ir noziedzīga rīcība.lai maksā algas,lai ciena savu personālu,nāks un strādās.

sūna , 2020-11-17 16:37:35

sūna,gudri rūna....

mamzele , 2020-11-18 21:03:45

Nu tad samierinies par dzīvi,dziļi nopūties,paciet klusējot visas nebūšanas.Tā vieglāk! Varētu piekrist,ja tu un tev līdzīgie necenstos epidēmijas laikā mani un citus inficēt ar savu izelpu.Pie tam tas notiek nejēdzīgā situācijā,par manu paša naudu .Un man jāklusē?

mamzelei , 2020-11-19 12:16:53

Un ne tikai ar izelpu.Klāt pievienojās izdalījumi no bronhiem,klepojot ari no plaušām.Neievērojot saskarsmes kultūru, apspļaudot ar sava ķermeņa izdalījumiem apkārtējos,tā arī pārnēsājam infekcijas.Un tagad pasakiet man,ka man nav taisnība un ja esmu labs cilvēks,tad pazemīgi elošu svešus izdalījumus.Tad jau ēst var arī izkārnījumus.

***** , 2020-11-19 14:09:34

zinu veikalu,kur stingri pieturas pie OBLIGĀTĀM darba stundām,nedod dievs kādu lieku stundu pārstrādās kāds darbinieks-vienkārši sūta mājās! Tā tās rindas rodās gan kasēs,gan nodaļās,gan pustukšie plaukti dienas beigās,jo nav jau vairs,kas papildina!

es , 2020-11-19 14:19:13

Biju otrdien,17.nov.TOPĀ-nu gan tur bija rindas! Kases arī nestrādāja visas,bet kur tad skriesi vel ko meklēt-stāveju vien tās garās rindas-vispirms pēc gaļas,tad desām,tad pēc kūkām un gala beigas par to visu bija jāsamaksā kārtējā rindā kasē,kura bija visgarākā.Tā kā cien.darba devēji-ļaujiet taču nopelnīt saviem darbiniekiem par virsstundām-visi būs ieguvēji, arī pircēji un nebūs rindu un vīrusu nepaspēsim noķert,iepērkoties ātrak un prom no veikala!

??? , 2020-11-19 14:27:49

Biju šodien Elvis veikalā Mālkalnē. Kad šodien sākās aizliegums bez maskām ienākt vekalā un apkalpot pat tad, ja nav maska uz deguna, mutes un zoda, tad varēja redzēt, cik katrs rūpējās par savu un cita veselību.
Pie ieejas ir zīme - "ieeja bez maskas ir aizliegta". Bet sapratu, ka tā zīme ir tikai ķeksīša pēc. Ieejot veikalā sapratu, ka likumi šeit nedarbojas - vairāki bez maskām, pārdevējas apkalpo pilnīgi visus, vai maska ir pareizi uzlikta, vai nepareizi, vai pat vispār tās nav. Pašām pārdevējām maskas ir zem zoda un pilnīgi ignorē aizliegumu apkalpot tos, kam pat maskas nav. Pie kases piegāja apsargs. Viena no kasierēm minēja: "Redzēji, nebija maskas. Ko darīt?" Apsargs atmeta roku un atteica: "Ak liecies tu mierā!".

Nu diemžēl neviens nepārbaudīja, pat apsargi ignorēja tos, kas maksāja par pirkumiem bez maskām. Un mēs brīnamies, kāpēc saslimst.

Piebilde , 2020-11-20 00:02:04

Ja ir stikls, kas nodala pircējus no pārdevējas, tad pārdevējai masku obligāti nevajag.Cik zinu, Elvītī ir uzstādīts tas stikls pie kasēm, bet tas, ka bobzema pseidopartizānus joprojām apkalpo gan ir interesanti!!!

Maikls , 2020-11-20 01:19:24

da pašam apsargam maska bija zem deguna...

h , 2020-11-20 10:53:01

Šodien tā pati lielā Maxima bāztin piebāsta ar cilvēkiem.Ejas piebāztas ar konteineriem.Ar ratiem izbraukt faktiski nevar,izmainīties ,lai ievērot ,kaut 10 cm. distanci ,nevar.Ir noteikumi,rikojumi,likumi,kuru ievērošanu neprasa un nekontrolē neviens.Vai tiešām Maximas mērķis ir inficēt maksimāli daudz savus klientus?Ja Covid mums liekas feiks,tad par gripu taču visi zinām un neapšaubām tās esamību.Ka gripa var aiznest maza bērniņa dzīvību,vecākus cilvēkus pat nepieminu,zina katrs.Tauta,ticu ka, vecītim nav kas aiziet uz veikalu un aptieku,tad kāpēc jūsu mazie bērniņi nevarētu pasēdēt mājiņā? Viņiem dzīve priekšā,bez liekām slimošanām būs labāka veseliba tais tālajās vecumdienās.

Rūta , 2020-11-21 14:17:54

Apkalpo pircējus bez sejas maskām.

Mēness aptieka t/c Dauga , 2020-11-23 21:14:03

Tā pēc,ka tais sejas maskās visu dienu strādājot var slims palikt un plaušu karsoni dabūt bez kādiem covidiem.Pamēgini pats,tad redzēsim ko teiksi.Es pēc 30 min. maskā ,diennakti klepoju un paelpot nevaru.Domaju,ne jau man vienai ir tā.

***** , 2020-11-24 11:03:54

Lai apsargi uz maiņām stāv pie ārdurvīm un koriģē, cik cilvēku drīkst vienlaicīgi ielaist veikalā.
Un ja maskas liktu PAREIZI , ne zem deguna un zoda! Tā nu mēs no šīs slimības vaļā netiksim...paši cilvēki vainīgi.

kurmis , 2020-11-26 18:59:27

Šodien pēcpustdienā lielajā maximā vismaz pieci apsargi sastājušies bariņā jautri čalo.Pie ejas veikalā nav neviena,plūsmu neregulē,maskas nekontolē vienkārši jauki pavada dienu. Katra otrā kase nedarbojas.Visur rinda ,distanci neievēro gandrīz neviens.Pa visu veikalu daži cilvēki centās nespiesties un lieki netuvoties svešiem cilvēkiem.Kāda jēga ko ierobežot,kāda jēga bērnus atstāt bez izglītības,slimniekus bez plānveida aprūpes,ka pamatā neviens-ne valdība ,ne pati tauta , neko negrib darīt savā labā.Visi dzīvo tā ,it kā skaidri zinātu,ka covid ir feiks,vai arī kāds būtu apsolījis nemirstību.Pie tam varu pateikt ,ka mūsu attāls radinieks pirms diviem mēnešiem mira no plaušu karsoņa 45 gadu vecumā.Nāves cēlonis bija Covid-19.Pietiekami jauns un bez hroniskām slimībām.Un tikai nebrēciet,ka biedēju.Vienkārši padomājiet par to un priecājamies,kas dzīvi.

sūna , 2020-11-26 19:32:08

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet