Kases aparāts vai kvītis?

Var kāds cilvēcīgā valodā apskaidrot,kad var iztikt ar VID reģistrētām kvītīm un kad vajag obligāti kases aparātu? No kādas summas? Izlasīju VID lapā, bet tā arī nesapratu.

Stilīgā , 2016-01-30 09:53:44

tur , man liekas, vid paši nesaprot, pa tel konsultantam katram sava versija.

es , 2016-01-30 10:15:14

Varbūt kāds var ieteikt no pieredzes? Kad ņēmāt kases aparātu? Vai tomēr vienkāršāk ar kvītīm?

Stilīgā , 2016-01-30 11:03:03

Nedoti vispār kvīti vai čeku,dažās vietā tā notek un āmen.

? , 2016-01-30 12:10:41

Tie,kas nedod kvīti vai čeku,lai tā arī dara, es tā neprotu.

Stilīgā , 2016-01-30 13:11:44

tu vel paraudi!

ss , 2016-01-30 14:11:42

Pakalpojumu sfērā ja apgrozījums nav liels un meistars pašnodarbināts parasti raksta kvīti. Visādi frizieri , kurpnieki , masieri , zemnieki utt. Istenībā konsultācijas par šo jautājumu tiek sniegtas pretrunīgas.

Lunis , 2016-01-30 16:14:07

Parasti kvīti neraksta ne frizieris,ne arī kurpnieks.

anna , 2016-01-30 17:11:21

anna : Parasti kvīti raksta vissi , tik jautājums vai tev viņu vajag.

Lunis , 2016-01-30 17:51:17

tas tak skaidri aprakstīts likumā.
Ja tu sniedz pakalpojumu (frizieris), vai pati adi zeķes un tirgo - var dot kvīti.
Ja nopērc piem. ķīnas ražojumus un pārdod tālāk - obligāti EKA čeks.

a , 2016-01-30 17:59:28

Piemēram kaimiņos Lietuvā 90% sīko darījumu pakalpojumu sfērā notiek tikai skaidrā naudā bez papīriem , Polijā tāpat. Vācijā pakalpojumu sfērā kases apārātus vispār praktiski nelieto. Runa par nelielajiem pakalpojumu sniedzējiem kas maksā nodokļus brīvprātīgi izejot no apgrozījuma. Piemēram kaimiņu Igaunijā skaidrā naudā darījumi ir retums arī pakalpojumu sfērā , visi maksā kartēm pat frizierim kurpniekam. Piemēram Francijā kases apārāti bija arī tirgos TAČU ne reizi nerezdēju ka tur kāds sistu kādu čeku. Vēl tāda fiška , daudzās valstīs kontrolēt pārbaudīt kā citādi pašnodarbinātos un sīkbiznesu AIZLIEGTS cik tu samksā valstīj atkarīgs tikai no tavas personīgās vēlešanās. TOTIES ja tev pēkšņi uzradīsies "Vecmāmiņas uzkrājumi" vai "Sievasmātes miljoni" tevi izbaudīs tā ka pēdējo autobusa bilēti un samsuu parkomatā dabūsi skaidrot finasu iestādēm. Tapēc tur čekus sit tik muļki un nodokļus +/- kautkādus maksā visi , kautko KRUTU tipa autiņu vai īpašumus šai sfērā stradājošie pērk tik pašnāvnieki :):) Visi kautko sīki urbinās , pabalstus piemaksas no valsts nekļaņčī un tas galvenais . Lai vēl tādus sadomātu TRAUCĒT kādas finasu iesdēdes , sabīsies bankrotēs un SĒDĒS uz pabalstiem :):)

Lunis , 2016-01-30 18:04:44

Jā runa par pakalpojuma sniegšanu,neko nevedu no kīnas un nepārdodu.
Ja man ir SIA ar MUN, tad varu iztikt ar kvītīm?

Stilīgā , 2016-01-30 18:18:25

Stilīgā, tieši tā,ja runa par pakalpojuma sniegšanu,neko neved un nepārdod.
Ja ir SIA ar MUN, tad var iztikt ar kvītīm!

vasarra , 2016-01-31 14:29:20

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet