ŠAJĀ VEIKALĀ

Ap 16:30 iepirkos mazajā Ogres Maximā pie stacijas. Ja "sakritība" arī šoreiz pēc tā, kas Notika pirms 6 dienām - tik maz cilvēku tajā šajā diennakts laikā nekad nav gadījies redzēt!

Ne jau starp citu , 2013-11-27 18:21:13

Par to ka iepirkies Maxima,tev iskritis mati un piere izaugs penis

Gena , 2013-11-27 18:47:06

Es pati neeju uz to Maximu(pretī stacijai) jo tur strādā nepatīkams kolektīvs.Kasieres vienmēr ir ar kaut ko neapmierinātas.Pircējiem runā pretī.Man tā Maxima vispār nepatīk un tur nemaz neeju.

? , 2013-11-27 18:58:44

Nekas tur nav mazāk. Pircēju daudzums atkarīgs no dienas laika, pienākušajiem vilcieniem vai autobusiem utt. 16.30 vēl darba laiks nav beidzies. Arī agrāk tur pāris pircēji dažbrīd apgrozījās.

Starp citu , 2013-11-27 19:07:48

Daugā gan ir pircēju trūkums.

BET! , 2013-11-27 19:32:44

Ssodien biju ap 6 MAXIMA uz Vidus prospekta,cilvekus bija daudz!

!!!!!!!!! , 2013-11-27 20:01:56

Riga ignore Maxsima veikalus,neviens neiet,jums ogreniesi ari vajag neiet tur.

ridzenieks , 2013-11-27 20:17:36

kopš Daugas uzcelšanas, nekad vēl plkst.18os nebiju redzējusii tik tukšu autostāvvietu kā pirmdien.

Ance , 2013-11-27 20:49:27

Nu ko tu melo??Iet gan rīdzinieki uz maximas veikaliem.Pati ar savam acīm redzēju.Un paturi savu muti ciet.Tevi neviens neklausīs.Pats ej uz kuru veikalu gribi.

To ridzenieks , 2013-11-27 20:52:59

a kapec nevajag iet?kas par vajnu ir ogres maximam?stulbums kaudkads!

to ridzenieks , 2013-11-27 21:12:05

Mazajai Maksimai pie stacijas nav ne vainas! Un kasieres nav miskastes, kurās katrs pircējs drīkst kautko iedirst.

pirceja , 2013-11-27 21:23:21

Kāpēc neboikotē Latvijas dzelzceļu, Latvijas gāzi un Latvenergo? Tur taču arī bija katastrofas. Josifs Visarionovičs pareizi teica: "Katrai kļūdai ir vārds un uzvārds." Maxima nav kļūda, jo tai ir tikai vārds.

kāpēc tikai maximu? , 2013-11-27 21:31:25

protams ,vajag ignorēt maximu,jo tad ,vairāk kā 7000 cilvēku paliks bez darba,cietīs viņu ģimenes locekļi,tātad vēl vismaz 7000 cilvēku,piegādātājiem nebūs kur likt saražoto,tātad vēl n-tie tūkstoši darbinieku,un viņu ģimenes locekļu paliks bezdarba,bet tas taču sīkums,jo galvenie vainīgie savus miljonus garām nepalaidīs,bet visaugstāko cenu samaksās tie cilvēki,kuri daudzas stundas dienā apkalpo pircējus,neskatoties ne uz ko spēj tiem uzsmaidīt ar īpirms veikala slēgšanas,bet tam taču nav nozīmes,vai ne,jo pie notikušā vainīga maxima,tātad jebkura pārdevēja,jebkurš ,zāles darbinieks,jebkura apkopēja,kas strādā maximā... .īSTENīBā LIELāKAIS STULBUMS ,KāDU ESMU PIEDZīVOJIS.

normunds , 2013-11-28 07:44:58

vislielākais stulbums ir tevis teiktais, ja visi cilvēki tiktu evakuēti, tad nebūtu tik daudz bojagājušo! Kā var būt tik aprobežotam!

Normunds, , 2013-11-28 08:50:22

Piedāvāju boikotēt visas ēkas, ko būvējusi būvkompānija "Re@Re". Neiesim iekšā un viss!

auzās , 2013-11-28 09:26:07

Tev vajag,ej un boikotē.Vairāki cilvēki un es arī,to netaisāmies darīt.Jo jēgas no tā nebūs.

To auzās , 2013-11-28 10:06:02

boikotēt!!!!!!!!!!!!!

boikots , 2013-11-28 10:42:33

Ar boikotu pret maximām jau nekas nemainīsies,tikai kārtējo reizi cietīs nevainīgie tīkla darbinieki. Jāmērķē augstāk,jāaptur RE@RE darbība Latvijā un viss,kam viņi pieskarās!

es , 2013-11-28 11:17:22

Ko Jus ka berni te nematies ap to Maximu?Kas vinai vainas?Pasi priecajamies,ka ir konkuretspejigi tirdzniecibs uznemumi,cenas apmierina.Cilvekiem darbs.veikali pie majam.Kura darba vieta nekludas?Un te jau nav Maximas vaina,bet buves konstrukcijai.Labi ,aiztaisisim Maximu ciet,kur pirksieties?Visi uz Topu uz Elvi,saksiet blaut par garam rindam,precu klastu,Nekad nebusiet apmierinati,vienmer viss slikti.Dari ko daridams.Vai tad ta nav???Butu tas Rimi,butu tas pats.Peksni bus kluvis tik slikts veikals,ka arprats.Uti var atrast da jebkur.Saksim ar sevis izkopsanu.Klustiet iecietigaki un laipnaki viens pret otru un bus viss kartiba.Un macieties logisko domasanu,nevis iet kada glupa putna domasanas pavada.Lai Jums jauka si diena un gaisas domas!

Gaisa doma , 2013-11-28 11:40:14

murgs kaut kāds! vainu meklēt maximā, nevis būvnieku visatļautībā.. šaurās pierītes ir un paliks šaurās pierītes. un maxima pie tā nav vainīga. bet pabrēciet, pabrēciet! vieglāk paliks. AIZIET!

aizstāve , 2013-11-28 11:58:01

- Struktūra mūsu uzņēmumā ir tāda, ka es kā "Vilniaus Prekyba" vadītāja esmu ļoti attālināta no uzņēmuma ["Maxima Latvija"], mūsu struktūra ir visai sarežģīta. Par tādām lietām kā [drošības] instrukcijas neko nezinu un nemaz nevarētu zināt. Saprotiet, tas ir kā jautāt viedokli garāmgājējiem uz ielas. Es esmu tādā pašā situācijā. Svarīgi ir tas, ko saka mūsu uzņēmums, jo viņiem ir visa informācija. Vai tiešām domājat, ka man ir jālasa šīs instrukcijas?

- Vai ir kādas lietas, ko darāt lai uzlabotu situāciju visā grupā, ne tikai "Maxima"?
- Visi mūsu direktori ļoti abi saprot savu atbildību, nav iemesla dot papildu rīkojumus. Visi ir lielā šokā, jo mēs katru dienu strādājam tā, lai viss ritētu labi, pēc labākās sirdsapziņas. Katra mūsu uzņēmuma direktors strādā labi, un man nav iemesla izdot papildu instrukcijas.

- Neraugoties uz to, ka visi jūsu ļaudis savu darbu dara labi, šī traģēdija tomēr notika.
-Pagaidiet, kāds gan "Maxima" ar to sakars? Vai "Maxima" vainīga tajā, ka gāja bojā cilvēki?

- Es gluži tā es neteicu, bet evakuācijas taču nebija.
- Kā jūs varat teikt, ka nebija evakuācijas. Tādā gadījumā uzņemieties arī atbildību par savu jautājumu.

- Bet, protams.
- Jā, dariet tā. Jūs jau iepriekš zināt, ka tās nebija un kāpēc nebija? Ja jūs atrastos tādā situācijā, vai jūs zināt, kādu lēmumu jūs pieņemtu? To taču nav iespējams pat iedomāties, un cilvēkiem tādā situācijā nācās kaut ko izlemt. Kādas tur vēl instrukcijas? Padomājiet cilvēcīgi. Kā jūs varat teikt, ka nebija evakuācijas?

- Bet tās taču nebija!
- Kā nebija? Un kāpēc gan tai vajadzēja būt? Pēc nelaimes notika evakuācija, visi apsargi glāba cilvēkus. Es nevienam nenovēlētu atrasties tādā situācijā, kur jāpieņem tādi lēmumi. Nevienam. Jums neiebruka tādēļ, ka mēs kaut ko nebūtu izdarījuši. Tos lēmumus, ko cilvēki pieņēma šajā situācijā, viņi izdarīja pēc labākās sirdsapziņas.

- Vēl pirms nelaimes skanēja trauksme.
- Es neesmu speciālists. Droši vien arī jums birojā ir signalizācija. Iedomājieties - atskan ugunsgrēka trauksme. Ko jūs darāt? Visi cilvēki sākumā skatās, vai kaut kur izcēlies ugunsgrēks. Ja cilvēki būtu gājuši bojā ugunsgrēka dēļ, tad es nezinu, ko jums šobrīd teiktu. Bet ne jau tādēļ cilvēki gāja bojā. Kāds tam visam sakars ar signalizāciju?

- Tomēr, ja evakuācija būtu notikusi, tad, iespējams nebūtu gājuši bojā tik daudz cilvēku.
- Kā var pieņemt lēmumu par evakuāciju, ja ugunsgrēka nav? Signalizācija vienkārši sabojājusies!

- Vai pēc notikušā, jūsuprāt, ir kas jāmaina procedūrās un instrukcijās?
- Es nezinu, ko bija jādara labāk. Es nezinu, kādas instrukcijas mainītu to, ka cilvēki šādā situācijā pieņēma pareizāko lēmumu. Es nezinu. Jūs zināt? Pasakiet man, lūdzu, ko man tagad darīt?

- Es gan neesmu ne uzņēmuma vadītāja, ne eksperts.
- Nu, lūk, bet es esmu vadītāja, un, ja jau jūs uzdodat šādus jautājumus, tad jau jums noteikti ir kāds savs variants. Pastāstiet, lūdzu, man ļoti nepieciešams jūsu padoms. Es to jautāju katram: ko iespējams izdarīt labāk tādā stresa situācijā. Neviens nevar uz šo jautājumu atbildēt.

- Vai jūs šobrīd konsultējaties ar ekspertiem, lai lemtu, vai kaut kas jāmaina?
- Uz šo jautājumu jāatbild mūsu holdinga uzņēmumu vadītāji. Šis jautājums jāuzdod ["Maxima Latvija" valdes loceklim] Gintaram Jasinskam. Es nedomāju viņa vietā. Es atbalstu visus viņu lēmumus, jo ticu, ka viņi dara visu nepieciešamo.

Mēs visu darām pēc labākās sirdsapziņas. Kad [cietušajiem] pāries šoks, es domāju, ka viņi atzīs - "Maxima" vienīgā palīdzēja. Vai tad mums jāņem līdzi žurnālisti katru reizi, kad mēs pie viņiem braucam un jautājam, kā varam palīdzēt? Mēs esam uzņēmušies atbildību, kas pat pārsniedz mūsu iespējas.

- Bet pats princips - no sākuma pārbaudīt un tikai tad evakuēt, tas, jūsuprāt ir pareizs?
- Esmu jautājusi speciālistiem Latvijā un Lietuvā, visi man ir teikuši - ja iedarbojusies trauksme, jāskatās, kas to izraisījis. Vai pareizi, ka kāds iet pārbaudīt, vai tā nav viltus trauksme? Manuprāt, tas ir pareizi. Nedomāju, ka būs citādāk. Vajadzētu bēgt prom, tiklīdz atskan signalizācija? Un kurš tad ies pārbaudīt? Gaidīsim, kamēr viss nodegs?

- Tagad mēs zinām, ka šis nekustamais īpašums bija saistīts ar jūsu grupas akcionāriem. Vai zināt, kādēļ viņi vēlējušies īpašumus nodalīt atsevišķā uzņēmumā?

- Mūsu organizācijā ir ļoti daudz uzņēmumu daudzās pasaules valstīs. Tie ir sadalīti atkarībā no biznesa specifikas un valsts, kur bizness atrodas. Tāda ir pasaules prakse. Mums ir daudz biznesu, ne tikai veikali. Kā atsevišķs bizness mums ir nekustamais īpašums. Mums ir lieli tirdzniecības centri. Daudzi un dažādi uzņēmumi, bet akcionāri - vieni un tie paši. Tādēļ arī šāda struktūra, kur atsevišķi nodalīti biznesi atkarībā no nodarbošanās veida un valsts.

- Un tomēr, pēc traģēdijas "Maxima" vadība ne uzreiz atzina, ka ir saistīti ar šo nekustamo īpašumu.
- Nezinu, kā to izskaidrot tā, lai jūs saprastu. Mūsu struktūrā ir ap 300 uzņēmumiem. Katra uzņēmuma vadītājs nevar pārzināt visu struktūru. Gintars nevarēja zināt to, kāda ir situācija konkrētajā brīdī. Varbūt akcionāri to jau ir pārdevuši? Viņš zināja vienu patiesību - "Maxima", par kuru viņš ir atbildīgs, ir nomnieks, viņš teica patiesību. Viņš nevarēja teikt neko vairāk, jo viņš nezina visu 300 uzņēmumu nosaukumus un struktūru un ko citi atbildīgie cilvēki mūsu struktūrā dara ar šo nekustamo īpašumu.

- Būtiski, lai nekas tāds vairs neatkārtotos, tādēļ Latvijā tiek pārbaudīti "Maxima" un citu uzņēmumu nekustamie īpašumi. Vai tas tiek darīts arī Lietuvā?
- Jā, tas tiek darīts. Ļoti ātri viens no mūsu ministriem deva rīkojumu veikt pārbaudes. Tiek intensīvi pārbaudīti visi tirdzniecības centri.

- Nekādas problēmas netika konstatētas?
- Nezinu, kā konkurentiem, bet mūsu objektos netika atrasta neviena nepilnība.

"Maxima Latvija" vadītājs uzņēmuma vainu nesaskata
"Atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi," atbildot uz jautājumu, vai Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, nebūtu jāseko arī kādam no veikala vadības, šodien preses konferencē pavēstīja "Maxima Latvija" vadītājs Gintars Jasinsks.

Jasinsks jūtoties atbildīgs, bet ne vainīgs - viņš varot cilvēkiem skatīties acīs. Pēc "Maxima Latvija" vadītāja sacītā, veikala darbinieki rīkojušies tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas.

mammina , 2013-11-28 14:11:13

izlasot so VIENKARSI TRUKST VARDU...nu gaja boja 54 cilveki betta jau nav musu. Lai tik strada nauda taks kadam japelana maksimas kungu kabatam pie pakalas viniem ir viss kad tik lati ripo kases.... Esmu 3 bernu mammina un ari vairs neeju uz MAXIMU sparotu tos cilvekus kuri tur pelna tas niecigas algas lai gadatu par savam gimenem,,,, bet visas situacijas lai kadas tas nebuti ir izeja....

mammina , 2013-11-28 14:22:47

STULBUMS KAUTKADS!!!!

!!! , 2013-11-28 15:20:08

Sociālajos tīklos ir aicinājums nosūtīt šādu vēstuli Lietuvas prezidentei (ir vēl daži citi varianti, šis ir S. Jembregas):
H.E. Dalia Grybauskaitė
President of the Republic of Lithuania
S. Daukanto a. 3
LT 01122, Vilnius
Lithuania
kanceliarija@president.lt

Dear Madame President,

Last week „Maxima” supermarket collapsed in Riga, taking with it 54 innocent lives. The biggest tragedy since restoration of Latvia’s independence has shaken our society to it’s core and deeply affected each of us. Latvian Prime Minister has stepped down, taking full responsibility for what happened. We still mourn our dead. We were thankful and touched by Lithuanian show of solidarity when you declared the day of mourning on Sunday.

Meanwhile, the behaviour of the management of „ Maxima” chain and „Vilnius Prekyba” has been not only disgraceful: it is appalling. Their employees died but „Maxima” did not closed the shops even for the day. News are surfacing about the slave-like conditions of their local workforce which might have contributed to their decision not to leave their work places after the emergency signal was sounding and thus meet their death. „Maxima” security company did not evacuated shoppers after emergency signal and it cost their lives: because that was the instruction of „ Maxima”. The Latvian police have yet to decide if this behaviour is criminal. In my eyes it is.

Meanwhile, the CEO of „Maxima Latvija” today announced that „only people who feel guilty are stepping down”.

The reaction of the „Maxima” leadership threatens to not only adversely affect economic ties between Latvia and Lithuania, but also to harm the good relations between our two nations and peoples.

Madame President, we all have heard the statements that governments can do nothing about the forces of the market. However, when these forces in the name of profit and from the fear of civil lawsuits are acting beyond what is accepted in our societies, we all shall act. I will boycott „Maxima” and call on my relatives and friends to do the same.

I call on you, Madame President, to utilize all available means to address the ill behaviour of the „Maxima” management and to help reverse this tide of anti-Lithuanian sentiment now growing in Latvia. The Latvian people now need to feel that the Lithuanian leadership is on their side. We should not allow the irresponsible actions of a few Lithuanian nationals to harm the relations between our two countries.

Sincerely yours,

..
Citizen of Latvia

Ir aicinājums , 2013-11-28 16:26:47

BOIKOTS APSTIPRINĀTS TAUTAS SAPULCĒ!

Lēmuma datums: 28.11.2013.

Mērķis un saturs:

BOIKOTĒT VISUS MAXIMA VEIKALUS!!!

BET! Lai būtu rezultāts, tad
vajaga vismaz 250,000 cilvēkus Latvijā,
kas patiesi boikotē MAXIMU vismaz 1 gada garumā.

Viena cilvēka tērīņi MAXIMĀ:
Viena NEieprikšanās reize vidēji = 10 LVL
NEiepirkšanos reižu skaists nedēļā = 4
NEiepirkšanos nedēļu skaits gadā = 54
Boikotā iesaistīto cilvēku skaits = 250000
--------------------------------------------
NEiepirkšanos Rezultāts GADĀ (ar "-" zīmi) =
10x4x54x250000=540,000,000 Ls/gadā

540 miljoni latu!!!
Gala rezultāts = ZAUDĒJUMI = BANKROTS = PELNĪTS SODS!!!

ŠĪ SKREJLAPA OBLIGĀTI IR IZPLATĀMA TĀLĀK VISMAZ 10 DRAUGIEM!
Copy&Paste Pamācība:
1) Select 2) Ctrl+C 3) Ctrl+V

no Tvnet , 2013-11-28 19:26:37

Stulbums.Nemaz netaisos boikotēt.Kā iepirkos Maxima veikalā,tā arī turpināšu iepirkties.

... , 2013-11-29 14:24:52

Dauga... ~18.00-19.00 pa ceļam no Rīgas, iebraucu Maxima vakariņām ēdienu nopirkt. Rindas garas kā parasti šai laikā... veikals pilns.

Un ja kāds saka lai boikotēju Maxima... ok - starpību cena par produktiem, esmu ar mieru ņemt no tiem, kuri piedāvā boikotu ;)

Jēkabs Grēks , 2013-12-03 19:12:26

Dauga... ~18.00-19.00 pa ceļam no Rīgas, iebraucu Maxima vakariņām ēdienu nopirkt. Rindas garas kā parasti šai laikā... veikals pilns.

Un ja kāds saka lai boikotēju Maxima... ok - starpību cena par produktiem, esmu ar mieru ņemt no tiem, kuri piedāvā boikotu ;)

Jēkabs Grēks , 2013-12-03 19:12:26

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet