dārznieks āzis?

vai persona,kas "apgraizījusi" krūmiņus ( ceriņus un pat jasmīnu) kaut ko sajēdz no šī darba?????tas laikam ir kāds " Mālkalnes "darbinieks?

inga , 2011-04-21 07:36:36

inga : Galvenais nav jēgt bet gan precīzi izpildīt priekšniecības norādījumus.

Lunis , 2011-04-21 08:48:47

Jebkuru krūmu un kokus var griezt un veidot, tikai ir jāsaprot, vai tas ziedēs pēc tam, vai nē, tie ceriņi noteikti neziedēs, bet ja nākošo gadu negriezīs tad uzziedēs.
Te būs viens rakstiņš, varbūt Inga Jums noderēs.
http://www.tvnet.lv/zinas/zala_zeme/174628-veidosim_formas_kosumkrumiem

BB , 2011-04-21 09:11:20

Parastie ceriņi, Syringa vulgaris L.
Zied maijā, jūnijā. Ziedēšanas ilgumu var palielināt stādot vairākas šķirnes, 2 nedēļas pēc parastajiem ceriņiem sāk ziedēt ungāru ceriņi (20-25 dienas). Jūnija beigās, jūnija sākuma zied Amūras ceriņi, kas diemžēl nav populāri. Kā pēdējie zied Meijera ceriņi. Parastajiem ceriņiem ir visspēcīgākais aromāts. Ungāru ceriņiem ir maigāks aromāts. Amūras ceriņiem ar saldena, medaina smarža. Var stādīt apjomīgos konteineros un novietot pagalmā. Aug saulainā vai nedaudz noēnotā vietā. Augsnes ziņā diezgan pieticīgi, taču labāk aug ar barības vielām bagātā, smagā augsnē. Meijera ceriņa šķirne Syringa meyerii'Palibin'- reibinoši salda smarža, ieteicams stādīt 3 augus kopā atpūtas vietā vai pie terases.

Krūma zinātniskais nosaukums - syringa grieķiski nozīmē - stabule. Pirms dažiem gadsimtiem tie ienākuši no Austrumāzijas un Dienvideiropas un jau kļuvuši gluži kā pašu māju iemītnieki. Pasaulē ir divdesmit piecas savvaļas ceriņu sugas. Mūsu slavenais selekcionārs Pēteris Upītis dažām ceriņu formām devis šādus cildenus nosaukumus: 'Tēvzeme', 'Dobeles sapņotājs', 'Esības prieks', 'Gaiziņkalns'. Ceriņu kopšanā galvenais uzdevums ir noziedējušo ziedu izgriešana, jo sēklu briedināšana prasa daudz barības vielu. Tad ceriņi nākamajā gadā bagātīgāk ziedēs. Kad krūmi sasnieguši apmēram 5 gadu vecumu, jāsāk regulāra veco dzinumu izgriešana, tas sekmēs krūma atjaunošanos.

Filadelfs parastais (neīstais jasmīns, jeb vasaras jasmīns) Philadelphus coronarius L.
Krūma dažādās šķirnes spēj nodrošināt ziedēšanu no jūnija sākuma līdz augusta sākumam. Vidēja lieluma (garums līdz 4 m) hortenziju dzimtas vasarzaļš krūms. Līdzīgā aromāta dēļ, bieži vien šis krūms tiek dēvēts par jasmīnu. Dažām kultivētajām šķirnēm (hibrīdiem) ziedi praktiski nesmaržo. Spēcīgs aromāts ir „Philadelphus x lemoinei", ´Philadelphus coronarius´, „Avalanche" šķirnēm. Sīklapu filadelfam piemīt aromāts ar zemeņu vai anīsa smaržas akcentu. Pievērsiet uzmanību aromātam, izvēloties krūmu šķirni! Vienkopus grupās stāda attālumā vienu no otra 0,5-1,5 m, dzīvžogos - 0,5 m. Pārstādīšanai sakņu bedres dziļums 50-60cm, labi pārnes pārstādīšanu. Nepieciešama auglīga augsne ar labu drenāžu (15 cm). Mitrās augsnēs izstīdzēs. Lai veicinātu labu ziedēšanu krūms ir papildus jāmēslo. Toties pārāk sausā vasarā vēlams laistīt. Prasīgāki nekā ceriņi. Saulainā vietā (noēnojumā neziedēs). Ātraudzīgi, ziemcietība vidēja (jāpievērš uzmanība šķirnes veidam attiecībā uz sala izturību). Savvaļā D, DA Eiropā sastopams krūms. Spēcīgi augošs, skaists un smaržīgs krūms. Ziedi lieli, balti (Ø līdz 3 cm), ļoti smaržīgi, skarveidīgās ziedkopās ar 4-10 ziediem. Aukstākās ziemās var apsalt krūma virszemes daļa, tad pavasarī apsalušie zari ir jānogriež. Krūms labi atjauno dzinumus pēc apgriešanas. Dekoratīvās formas veidošanai zarus apgriež agri pavasarī. Labi savietojams kopā ar citiem krūmiem - hortenzijām, spirejām.
http://www.viss.lv/lasitava/smarzaugi_darza

kaza ingai , 2011-04-21 09:14:01

ja redzētu kā ir apgriezts,tad brīnītos gan......

kazai , 2011-04-21 14:55:51

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet