Garām Ogres upes krasta malai
Rīga pilsētas kanālmalas zaļo rotu sāka ierīkot 1857.g. pēc pilsētas vaļņa nojaukšanas. Viss tika svērts un apsvērts līdz vismazākajam sīkumam. (Iznākums - fantastisks, pat Eiropas mērogā!) Kādēļ Ogres upes mala, kura arī ir kā rota mums visiem, Dieva dota, šīs valdīšanas laikā nevarētu kļūt par sākumu krastu Patiesajai izkopšanai?
beidz citēt, ej apzaļumo
Elementāri, Vatson - jo Ogrē nav pilsētas vaļņa.
Toties Pārogres pusē abpus gājēju tiltam džungļu džungļi. Protams, Gudrie atbildēs: "neskaties"!
Pārogres pusē abpus t.sauc. laipai, kad tās uzstādītas, džungļu džungļi.
Risinājums - n e s k a t ī t i e s ne pa labi, ne pa kreisi!?
Akmenī izzāģētajajam foto rāmim pie upes, pie Krasta laukuma, "smukas" bildes fonā džungļi, jo Līko tiltu tie aizsedz. LIEPU ALEJU gan TURPAT sakopa. Spoguļoto jaunu vides objektu uzstādīja. Ielu rekonstruēja. Upes aizsargvalni izgreznoja.
Ntie kilometri krasta līnijas pilsētā, bet pieejami un labiekārtoti pārsimt metru. Pat laivu piestātni (vai ko viņi tur shēmo) taisīs gandrīz arpus pilsētas grūti pieejamā, neloģiskā vietā.
Mums ir vairāk nekā simts gadus ilga parku un cita veida apstādījumu veidošanas un uzturēšana pieredze. No tā visa varētu gūt daudz noderīgu secinājumu. Taču Ogrē neko tādu nevajag. Brikšņi jeb krustām-šķērsām lieli un mazi mazvērtīgi krūmi šodien jāmācās uztvert kā īpaši skaists papildinājums "izkoptajiem" Ogres krastiem.
Dīvaini, ka līdz Ogres upes ūdenim, lai atpūstos, parotaļātos, paplunčātos ar mazu bērnu (Krasta ielas pusē), nemaz nevar nokļūt! Kāds atkal teiks: "Vai nepietiek, ka no augšas var baudīt visu?" Iznāk - upes uzbērums ir svarīgāks. Cilvēks un mazs cilvēkbērns, un, visticamāk, ogrēnietis var arī samierināties. Tāpēc, sasnieguši pusaudža vecumu, laiku pa laikam demolē upes skatu platformu, skulptūru pie Līkā tilta, brīvdabas estrādes skatuvi un strūklakas centrā, ziedus kastēs u.t.t. Paši daudz palaiduši garām, tā vietā ...
Paps vemj žulti komentāros, dēlēns jau staigā ar pusķieģeli...
Skat. Pārogres puse pa labi no Līktilta. Skats no unikālā arhitektu veidojuma Latvijā kādreiz.