Rūpes pr Zilokalnu zaļo dabu!
Braucot pa ceļu uz Tīnūžiem un skatoties Zilo kalnu virzienā netālu no Ogres paveras lielas nokaltušas un daudz!!! tādas priedes. Kas tās par lepno Zilo kalnu rotām domātas, kam paredzētas? Atsvaidzinot, atšķaidot zaļojošo, dzīvo koku krāsas? Tādi mākslinieki-apsaimniekotāji? Kā neviens neredz jeb izliekas, ka neredz?
Brangas priedes, egles u.c.
Cilvēks ir dīvains radījums. Visu grib redzēt perfektu un skaistu. Tas tak nav nekāds centra parks!
Daudz!!! nokaltušu brīni-dzeltenīgu koku pavaras skatam, teica! Direktore cik tad algā saņem, pat apvienot amatus pašvaldība atļāva Viņai.
Pagājušovasar bija tāds sausums, ka daudz kur koki zemās, purvainās ir pastiprināti nokaltuši. Nav redzēts, kāda tā kaltušo koku vieta ir Zilajos kalnos (ja kaut kāds paugurs, tad sausums nevarētu būt vainīgs), bet iespējams, ka tur nokalšana ir veicināta ar nolūku kaut ko atkal būvēt - vienkārši neizvācot kritušos kokus - tādā vietā kaitēkļi savairojas ātri. Tādā pērkamā pilsētā kā Ogre pilnīgi nekas vairs nepārsteidz.
Zilie kalni nav Ogrē.
Kas tie ir par viltīgiem muldoņām, kas te sprauž batonus ausīs? Lai gan lielākā daļa no Zilajiem kalniem uz papīra ir Ikšķilē, un Ogrē tikai viena mala no tiem, Ogres darboņi plosās visā Zilo kalnu teritorijā, un tieši viņi tur visu posta ārā, ne Ikšķiles pārstāvji, vai tad tas nav pamanīts?
Pat dižkoka statusā esošais melnalksnis, kurš aug skatiena attālumā no daudzdzīvokļu mājas logiem (Mālkalnes prosp), netālu no braucamrīku kustību apļa, aug ne jau Ogres pilsētas teritorijā, bet kaimiņu teritorijā.
Skumji, taču vēl jau kaut ko var labot!