baznīcas zvani.

Nesen pārnācu dzīvot no Rīgas uz Ogri, izbrīnu radīja baznīcu zvani. No sākuma domāju ka ir kaut kādi ''ticīgo'' svētki un šim dīvaini skaļajam troksnim ir gadījuma raksturs. Ar laiku sapratu ka tā ir Ogres īpatnība, bet vai tiešām nav jārēķinās ar iedzīvotāju mieru. Troksnis ir vienkārši atbaidošs un to dzirdot vienmēr klusi nolamāju tā radītājus. Nu nekādi šī trobele neveicina ticību labajam, ko šī ļaužu grupa sludina!
Iedomājaties ka katra ''sekta'' sev piemērotā laikā sāks trokšņot. Iepriekš to biju tikai pieredzējis austrumu valstīs kur musulmaņi tā aicina uz sava ''dieviņa'' pielūgšanu.
Apjautājos vietējo cilvēku attieksmi, arī katoļticīgo. Atbilde viena, briesmīgi, bet ko lai dara.
Manuprāt šādi rīkoties var cilvēks vai cilvēku grupa kas absolūti nerēķinās ar citiem un viņiem nekas, izņemot savas intereses, nav svēts! Šovakar gāju garām, kad atkal tas sākās un ar dziļu riebumu paātrināju gaitu lai tiktu prom no šī pesteļotāju briesmīgā trokšņa.
Varbūt vienkārši vajag iegādāties mazāku zvanu, vai tornim aplikt skaņas izolāciju un tad vietējais ''melomāns'' varēs izbaudīt savā mājā visus šī ''priekšnesuma ''labumus!

Uldis , 2017-03-20 18:33:29

Man tevis žēl! Neesmu baznīcā gājēja,bet tik daudz saprotu,ka baznīcas zvanu skaņas ar savām vibrācijām tīra visumu.Nesaprotu,kā tas var traucēt vai apgrūtināt.Es arī dzīvoja Lapu ielas rajonā.Man ļoti patīk šīs skaņas,nekad tas nav traucējis .Gribas vien teikt,ka vajadzēja papētīt infrastruktūru pirms nāci uz mūsu pilsētu dzīvot starp cilvēkiem,kuri ir priecīgi,ka ir tāda baznīca Ogres centrā un ir tādi baznīcas zvani,kas divas reizes dienā ieskandina visumu.

***** , 2017-03-20 18:58:38

Visās pilsētās ir baznīcas un zvani zvana, bet saprāta robežās. Tāds iespaids, ka tie vīri kas te to dara visus uzskata par pāķiem un viņu baznīca atrodas tālu no ciema, aiz mežiņa kalniņā!

Uldis , 2017-03-20 19:22:38

ko ņaudi,?!! Vajadzēja skatīties, kad lūkoji dzīvokli! Nevis pēkšņi kā ķēniņš no Leiputrijas ieradies Ogrē un ieraudzījis BAZNĪCU, un sadzirdējis vēl zvanus, kas tā traucē, ka kā Belcebulam jāmet kājas pār pleciem un loku lokiem, riņķu riņkiem caur pazemi vai pa gaisu jānokļūst savā jauniegūtajā Zālamana mājvietā.

riebj , 2017-03-20 20:00:32

mums netraucē, mums patīk un esam pieraduši..
brauc atpakaļ uz savu dzimto pusi un tur komandē!

uldim , 2017-03-20 20:05:13

No meža uzreiz uz pilsētu - varētu būt problemātiski.

fakts , 2017-03-20 20:50:42

Tie tev nav nekādi debesu zvani :)

Lunis , 2017-03-20 21:04:00

Uldiņ, iedzer buldurjāņus un atslābsti! Padzīvo Ogrē kādu gadiņu vai divus un tā pieradīsi pie baznīcas zvanīšanas, ka vairs tam nepievērsīsi uzmanību. Paskaties no gaišās puses - pēc baznīcas zvanīšanas uzreiz ir skaidrs cik pulkstenis, nevajag gadžetos skatīties. Un starp citu, vilcieni taisa vēl lielāku un biežāku troksni. Tā kā - peace! :)

sektante , 2017-03-20 21:35:44

Es arī teju visu mūžu nodzīvoju Ogrē - baznīcai pretējā dzelzceļa pusē, bet nekādu apgrūtinājumu tas ikdienā neradīja. Tagad gadu, kopš Ogrē vairs nedzīvoju, nav nācies dzirdēt baznīcas skaņas, bet droši varu teikt, ka tā ir praktiski visās tuvākajās galvaspilsētās, ka vairākas reizes dienā iezvanās baznīcu zvani - arī Rīgā, tikai tur pie doma baznīcas, protams, nav dzīvokļi parastajiem ļaudīm. Iesaku nestresot.

ex_ogr , 2017-03-20 22:33:42

es dzīvoju Vācija 6 gadus un visur pilsētas centra bija baznīcas un vienmēr bija zvani un nevienam tas netraucē.

Veronika , 2017-03-20 22:52:24

Te, Ogrē, sākumā mums bija arī stress, nav ko liegties... Arī protestiņi daži. Taču patiešām ogrēnieši pie zvanīšanas pieraduši laikam. Un par to skaņu labo-attīrošo blakusefektu ir nopietni pētījumi, Uldi. Būs jāmainās atpakaļ. Būs jānomierinās, jāpielāgojas, jāiegādājas bieza cepure vai ausu aizbāžņi. Varbūt palīdz kaut kas ...

Krīt , 2017-03-21 00:05:50

>>>uldis:- С тобой полностью согласен-Религия, это опиум для народа,не я сказал,а великий человек.

ха ха , 2017-03-21 07:35:43

Darba dienās un sestdienās Katoļu baznīcas zvans zvana 7:45, 12:00 un 17:45, svētdienās 9:45, 12:00 un 17:45. Nekas ārkārtīgi neparedzams, var iepriekš tā saplānot savu laiku, lai tajā brīdī nebūtu gluži jāiet garām.
Tiem, kam baznīcas zvani neprātīgi kaitina, iesaku naktī no 15. uz 16. aprīli laicīgi jau iepriekšējā vakarā ielikt ausu aizbāžņus, jo Lieldienu rītā zvanīs vairākas minūtes no vietas, kamēr Euharistiskā procesija trīs reizes apies baznīcai.

Baiba , 2017-03-21 08:23:32

ahujena

!!! , 2017-03-21 08:48:12

Uldim taisnība !

sirdsapziņa , 2017-03-21 09:23:50

Zvanu skandināšana 3reizes dienā ir traucējoša.Ja vēl darbdienās var pieciest,tad sestdienas rītu gribētos pavadīt mierīgi,nevis klausoties modinātājzvanu!

nē zvaniem , 2017-03-21 10:14:00

Zvanu skandināšana 3reizes dienā ir traucējoša.Ja vēl darbdienās var pieciest,tad sestdienas rītu gribētos pavadīt mierīgi,nevis klausoties modinātājzvanu!

nē zvaniem , 2017-03-21 10:14:03

Labāk lai 2x zvana zvani.Pagaidi vasaru.Aija vasarā estrādē atkal spiegs,varēsi tad pabrīnīties.

cilvēks! , 2017-03-21 12:34:59

Baiba, man gan novērojums, ka zvana bez desmit minūtēm notiektajās stundās. Man gan gribētos zināt - kāpēc zvana? Uz misi aicina?
Un tiešām, nav pulkstenī jāskatās, var zināt cik pulkstens :)
Uldi, sliežu dunoņa tev tad tuvāka?

Anna , 2017-03-21 15:38:48

Brīva valsts- daudz iespēju izvēlētie sev tīkamu dzīvesvietu. Meklē, kur nav tuvumā baznīcu. Tu, kā ienācējs mums nenorādīsi ko un kā darīt.

Aborigēns , 2017-03-21 16:58:46

Izcili labi ir Skolas ielas rajonā-zvani,vilcienu dunoņa un vēl auto novietošanai vietas super!Par kaijām uz jumtiem un to radīto troksni nemaz nerunājot!

... , 2017-03-21 17:51:21

Dibināšu sektu, pārskatīšu likumdošanu un atļautajā laikā uz balkona dauzīšu bungas kā arī ķēdē iekārtu sliedi, un ik pa brīdim izbļaušu kādu saukli. Aleluja! :)
Bet varbūt arī kļūšu par stulbu lauku seju un pacietīšu vietējā melomāna izpriecas. :)))
Kas zina, izdzīs šis troksnis no manis nelabo un kļūšu šķīsts. :))))

Uldis , 2017-03-21 18:27:09

Ogrē vēl par vienu depresīvu,neapmierinātu un kašķīgu vīrieti vairāk:( Parasti vecas tantes tā uzvedas,bet nu jau sāk iezīmēties jūtama tendence-mūžam ar visu neapmierināti jauni vīrieši

Skumjā , 2017-03-21 19:20:37

Skaisti un svinīgi ,vilcienu nenokavēsi un man prieks LUNIS atgriezies.

akīte , 2017-03-21 20:49:48

Tantēm ar dzirdi tā pašvakăk un tie trokšņi netraucē....

tante , 2017-03-21 21:39:03

Varbūt tiešām vienkāršāk ir pamainīt dzīvokli. Es dzīvoju pie Zilajiem kalniem un nedzirdu nekādus zvanus.

Hm... , 2017-03-21 23:51:02

Domās esmu ar Tevi. Katru reizi, kad esmu centrā un dzirdu banīcu zvanām, man šermuļi pār kauliem pārskrien. Esmu apbraukājis daudzas katoļu valstis, kur reliģijai ir krietni lielāka nozīme nekā šeit, bet nekur tik histērisku baznīcas zvanu zvanīšanu neesmu dzirdējis. Šī nav pirmā reize, kad ogrenet forumā tiek apspriests zvanu jautājums, šoreiz komentāri vēl ir salīdzinoši iecietīgi. Atceros dzelžaino argumentu - ja Tev traucē baznīcas zvani, tad Tev traucē Dievs! utt. Vienvārdsakot - neko negaidi, nekas labāk nebūs, dzīvojam tumsonībā.

Uldim , 2017-03-22 06:45:09

dzīvoju pie Zilajiem kalniem, baznīcu zvanus dzirdu, man tie netraucē.
ir būts citās Eiropas valstīs, tur zvana vairākas baznīcas reizē un visi dzīvi!

inga , 2017-03-22 06:59:07

Dzīvoju centrā 10 gadus un pie baznīcas zvaniem lai gan esmu pieradusi, tie vienalga traucē. Kā jau iepriekš te tika minēts - brīvdienu rītos tie modina. Ja ir atvaļinājums, tad arī modīsies 7:50. Kad mājās bija zīdainis, tad arī - tikko iemieg, tā dārd zvans. Baznīca tika uzcelta salīdzinoši nesen, un to uzcēla starp dzīvojamām mājām. Kā mēdz teikt, ar savu dziesmu grāmatu svešā baznīcā neiet. Tā arī baznīca ar saviem zvaniem svešā mājā varētu nelīst. Nav nekas pret baznīcu, baznīcā gājējiem un zvaniem kā tādiem, bet tieši šīs Ogres centra baznīcas zvanu troksnis ir pārāk liels. Gribētos zināt, kā ir tiem, kas dzīvo tajā mājā tieši pie baznīcas. Tur droši vien stikli vibrē no tā skaļuma. Un es arī atceros, ka jau pirms vairākiem gadiem bija diskusija par šo jautājumu, tad sapratnes vietā no priestera varēja dzirdēt to slaveno frāzi - kam zvani nepatīk, nepatīk Dievs. Tā kā gribēs zvanīt un zvanīs, nekas nemainīsies.

x , 2017-03-22 09:50:46

Lai zvana, man patīk.

zika , 2017-03-22 09:59:59

jāāāā, cik daudz nervozo........
vai putnu čalas jums netraucē?
vēl piekristu, ka vilcieni traucē, bet baznīca..........

...... , 2017-03-22 16:09:13

Nezinu, es 3 gadus dzīvoju Ogrē, pie tam netālu no baznīcas, man nekad baznīcu zvani nav traucējuši.

Lirika , 2017-03-22 17:41:23

Man dzīvoklī Tīnūžu ielā grīda trīc, kad vilcieni brauc. Nedzirdu gan, bet man viņi nav jādzird, pēc lampas svārstībām var pateikt, ka kravas vilciens brauc. Kā tas var būt? Vairāk nekā kilometrs no sliedēm... Godīgi sakot, apnicis. Ko darīt?

Baiba , 2017-03-30 17:27:28

Ja tā nopietni, tad Ogres katoļu baznīcas zvanu skaņas ir uzbudinošas un skan kā pannu klaudzināšana...bet ko tad darīt? Tas zvans dāvināts un dāvanai acīs neskatās... Būs vien jāsamierinās, kamēr baznīca paliks bagātāka un esošo varēs nomainīt...

Rita , 2017-04-06 10:44:37

"baznīcas zvanu skaņas ar savām vibrācijām tīra visumu.Nesaprotu,kā tas var traucēt vai apgrūtināt.Es arī dzīvoja Lapu ielas rajonā.Man ļoti patīk šīs skaņas,nekad tas nav traucējis .Gribas vien teikt,ka vajadzēja papētīt infrastruktūru pirms nāci uz mūsu pilsētu dzīvot starp cilvēkiem,kuri ir priecīgi,ka ir tāda baznīca Ogres centrā un ir tādi baznīcas zvani,kas divas reizes dienā ieskandina visumu."

Kas ir jāpīpē, lai šitā iegrieztu, ko? Visuma tīrītāja, tvaju maķ. Es dzīvoju Ogrē vēl kopš laikiem, kad tā sūda zvanīšana bija nelegāla, un zini ko, man arī riebjas, ka brīvdienās ap rītausmu kaut kādi pajoļi zvana savu idiotisko rituālu. Ja kādam patīk "visuma tīrīšana", var braukt uz Aglonu un klausīties atspēries. NORMĀLIEM CILVĒKIEM tie sūdi nav vajadzīgi!

Zvaigznīšu pavēlniecei , 2017-04-16 01:05:34

Piedalies diskusijā

Atzīmējot opciju Atcerēties mani Jūsu vārds un e-pasta adrese tiks saglabāti, un turpmāk, komentējot rakstus vai veicot ierakstus forumā, nebūs jāievada pa jaunu.
x aizvērt šo paskaidrojumu
(?)
 

Ogrenet