Atgriezties pie raksta

Februārī varētu turpināt tiesāt pēc vērienīgas pakaļdzīšanās un šaušanas Ogrē aizturēto autovadītāju

Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē februārī varētu turpināt tiesāt 2019.gada jūlijā pēc vērienīgas pakaļdzīšanās un šaušanas Ogrē aizturēto narkotikas lietojušo autovadītāju, noskaidroja aģentūra LETA.

Sākotnēji nākamā tiesas sēde lietā bija paredzēta šonedēļ. Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un tās vairākkārtējo pagarināšanu, arī lietas izskatīšanai paredzētais laiks vairākkārt mainīts, un tagad lieta nozīmēta uz februāri.


Pašlaik plānots, ka sēde notiks 22.februārī plkst.10.


Vīrietim celta apsūdzība par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz desmit gadiem.


Tāpat viņš tiek apsūdzēts par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.


Jau ziņots, ka 2019.gada 24.jūlijā, ķerot par auto zādzību notiesātu vīrieti, policija viņa virzienā raidīja vismaz 15 šāvienus.


24.jūlijā ap plkst.19 policija no iedzīvotājiem saņēma informāciju, ka pa Krasta ielu Rīgā pārvietojas automašīna "Audi A6", un tā vadītājs izturas neadekvāti. Policija, piesaistot divas patruļpolicijas ekipāžas, mēģināja auto apturēt, taču autovadītājs policijas prasībām nepakļāvās. Maskavas ielā bēgli mēģināja bloķēt, taču viņš taranēja likumsargu auto un turpināja bēgšanu.


Tobrīd šofera aizturēšanā iesaistījās arī Rīgas pašvaldības policijas ekipāža, taču nesekmīgi, jo minētā ekipāža avarēja.


Pa to laiku bēgošais spēkrats iebrauca iedzīvotāju automašīnās. Vienā no spēkratiem tobrīd atradās sieviete un bērns, kuri guva nelielas traumas.


Atstājot Rīgas teritoriju, bēgošais autovadītājs uzņēma milzīgu ātrumu, traucoties ar vairāk nekā 200 kilometriem stundā.


Vajāšanā tika iesaistīti Salaspils iecirkņa darbinieki un Ogres policisti, kuri mēģināja izveidot bloķēšanas vietu. Ogres apkārtnē policisti automašīnas apturēšanā pielietoja šaujamieroci, raidot vismaz 15 šāvienus. Daļa no šāvieniem trāpīja bēgošā vīrieša ķermenī un vajāšanas pēdējā stadijā bēgošais vadītājs izraisīja avāriju ar policistu, kurš atradās uz motocikla. Policists avārijā guva kājas lūzumu.


Vēlāk noskaidrots, ka autovadītājs pie stūres bija sēdies narkotiku reibumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/policija/48890

2021. gada 11. janvārī, 09:15, Policija, VUGD, slimnīca
Leta

Jaunākie komentāri

apsis • 2021. gada 13. janvārī, 15:00
xx- Varbūt vajag ieslēgt smadzenes un apdomāt kur pielietot ieročus.Ne jau blakus pilsētas peldvietai .Tā ir tik Dieva laime, ka neviens necieta.Neiet runa par precizitāti,bet par vietas izvēli un atbildību.
..... • 2021. gada 13. janvārī, 14:02
kaut kāds sviests:)
XX to apsis • 2021. gada 13. janvārī, 13:23
Tu ta ka sausanas masters no braucosas masinas ja? Kkat ar muti vari citur ne te.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet