Atgriezties pie raksta

Pēc Ogres mēra sūdzības LTV par neprecīzām ziņām piemērots naudas sods

Izvērtējot Ogres mēra Egila Helmaņa (VL-TB/LNNK) sūdzību, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu sodīt Latvijas Televīziju (LTV) par pienācīgas precizitātes principa neievērošanu raidījumā "Vēlēšanas 2018. Partija fokusā", pastāstīja NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete.

Druviete pastāstīja, ka Helmanis bija vērsies NEPLP saistībā ar sižetu minētajā raidījumā, kurā ticis pausts, ka "attiecības ar žurnālistiem [Helmanim] arī nav bijušas vieglas - Ogres mērs kļuva slavens, kad vietējiem medijiem lika parakstīt vienošanos, kas ierobežo iespējas kritizēt vietvaru".


Sūdzības būtība saistīta ar sižetā minēto vienošanos - fakts, ka tāda būtu bijusi, juridiski neesot pierādīts, pastāstīja Druviete, papildinot, ka līdz ar to minētā informācija bijusi nepatiesa. Šo informāciju pēc sūdzības saņemšanas atsauca gan Latvijas Radio, gan portāls "lsm.lv".


Saņemot sūdzību, NEPLP ierosināja administratīvā pārkāpuma lietu pret LTV par pienācīgas precizitātes principa neievērošanu raidījumā "Vēlēšanas 2018. Partija fokusā", rezultātā piemērojot naudas sodu 500 eiro apmērā.


Šis ir minimālais iespējamais sods par šādu pārkāpumu - maksimālā soda summa ir 2000 eiro.


Druviete skaidroja, ka šis ir pirmais gadījums, kad piemērota pērn vasarā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā ietvertā norma, kas nosaka, ka elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem jānodrošina, lai fakti un notikumi raidījumos tiktu atspoguļoti godīgi, objektīvi, ar pienācīgu precizitāti un neitralitāti, veicinot viedokļu apmaiņu, un atbilstu vispārpieņemtajiem žurnālistikas un ētikas principiem. Šī likuma norma tāpat paredz, ka komentāri un viedokļi jāatdala no ziņām un jānosauc viedokļa vai komentāra autors. Informatīvi dokumentālajos un ziņu raidījumos fakti jāatspoguļo atspoguļoti tā, lai apzināti nemaldinātu auditoriju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/politika/43565

2019. gada 29. martā, 19:16, Politika
jauns.lv

Jaunākie komentāri

Eduards Lunis • 2019. gada 14. aprīlī, 10:01
---Nu tie nelieši ,kas regulē informācijas plūsmu šajā vietnē, droši vien pelna lielu naudu, šķirojot, ko laist un ko nelaist ziņās .... !? Interesanti-KAS IR ŠIE NEREDZAMĀS FRONTES VAROŅI!? Es netieku tur klāt, lai varētu viņien norādīt uz Satversmes 101 panta pārkāpumiem!? Nu , bet Ogrē jau NAV KAM PASŪDZĒTIES....!?
tetis • 2019. gada 12. aprīlī, 22:38
Labi samaksāja kāds!
Kāpēc? • 2019. gada 12. aprīlī, 20:22
Kāpēc Ogrenet neraksta par Ogres mēra krimināllietu? Citi ziņu portāli jau ziņo?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet