Atgriezties pie raksta

E.Helmanis: Pagastu iedzīvotājiem ir tiesības dzīvot sakārtotā vidē Foto

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis šodien, 13.martā, sasauca sanāksmi, kurā tika meklēti risinājumi novadā esošo pamesto un degradēto ēku sakopšanai.

Sanāksmē piedalījās Ogres novada pašvaldības Attīstības departamenta vadītājs Kaspars Klucis, arhitekte Agnese Pivore-Bokta, Nekustamo īpašumu pārvaldes nodaļas vadītājs Guntis Graudiņš, Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, Madlienas būvvaldes vadītāja Indra Reitere un būvinspektors Egils Vilnītis.


Kopīgi ar E.Helmani pašvaldības speciālisti meklēja iespējamos risinājumus situācijās, kad pamestas un nesakoptas ēkas, īpaši laukos, pārtop par graustiem, apdraudot iedzīvotāju drošību un bojājot skatu. 


"Pēdējā gada laikā esmu izbraukājis praktiski visus novadā esošos ceļus, iepazinies ar katru lauku nostūri, viensētu un aprunājies ar apkārtējiem iedzīvotājiem. Lai gan mums ir skaistas, ainaviskas vietas, esmu novērojis arī gana daudz tā saucamos graustus, kas atrodas ne tikai nomaļās vietās, bet arī pagastu centros. Punktu pielika aizvadītās nedēļas nogalē redzētais skats Madlienas pagasta Zādzenē, kur pavērās diezgan bēdīga aina. Mums ir jācīnās ar šo pamesto īpašumu saimniekiem par īpašumu sakārtošanu vai to pārdošanu cilvēkiem, kas būs spējīgi kopt to," atzina E. Helmanis. 


E.Helmanis ieteica ņemt piemēru no Amerikas Savienotajām Valstīm, kur pašvaldība pārņem savā īpašumā pamestās privātmājas un izsola tās par vienu dolāru jaunajām ģimenēm, kuras labprāt dzīvo laukos un ir gatavas sakopt īpašumu, to nepārdodot tālāk. 


Sanāksmes dalībnieki pievienojās priekšsēdētāja vietnieka sacītajam un izvirzīja vairākus turpmākos darba uzdevumus, ko katram būs jāveic. Primārais uzdevums - nopietnāk klasificēt novārtā atstātos īpašumus, piemēram, privātmājas un komercobjekti. 


Ņemot vērā vairākas nepilnības likumdošanā šajā jomā, E.Helmanis uz kādu no nākamajām tikšanās reizēm nolēmis pieaicināt arī Saeimas Juridiskās komisijas pārstāvjus, kas varētu palīdzēt neskaidru jautājumu risināšanā un, iespējams, mainīt kādas likumu nepilnības.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/politika/38136

2017. gada 13. martā, 18:38, Politika
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

maija • 2017. gada 29. martā, 09:48
Tā vecā ziediņa,ha,ha,ha.
INDRIĶIS • 2017. gada 29. martā, 09:45
Lūdzu sakārtojiet jautājumu par automašīnu stāvvietām.Pie katras mājas Mālkalnes pr. skats ir dramatisks.Policijai vairāk jāseko situācijai.Helmaņa kungs sakārtojiet šos jautājumus.
>man pielec a kapec citiem ne ??? • 2017. gada 15. martā, 18:28
Atver, Gudreli, Ogres novada budžetu un paskaties cik jau iegrābts kredītos, kurus mēs visi kopīgi maksāsim. Gerhards atmet sīknaudu, bet ar lielu troksni, tāpēc jefiņi domā, ka tur tas piķis nāk.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet