Atgriezties pie raksta

Ogres novada skolēnu pašpārvalžu sanāksme

Ogres novada skolēnu pašpārvalžu 30 pārstāvji no 7 Ogres novada skolām tikās Ogres tehnikuma telpās 24. septembrī skolu pašpārvalžu seminārā.

Jauniešus uzrunāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Eurodesk nacionālā koordinatore Agnese Berga, kura dalījās ar savu pieredzi par dažādām bezmaksas mobilitātes iespējām jauniešiem visā Eiropā. Kur atrast informāciju? Kā izvēlēties sev vispiemērotāko aktivitāti, ko sniedz šīs platformas iespējas visā Eiropā:  • brīvprātīgais darbs un mācības Eiropā;

  • kultūra un ceļošana;

  • programma "Erasmus+: Jaunatne darbībā un "Eiropas Solidaritātes Korpuss";

  • pieteikšanās ES iniciatīvai Discover EU.


Savukārt Lielvārdes novada jaunatnes lietu speciāliste Agnese Vovčenko kopā ar Ogres novada Jauniešu domes pārstāvi Krišjāni Kaļānu jauniešiem stāstīja par Erasmus + Strukturētā dialoga projekta "Kopā varam labāk" sasniegtajiem mērķiem, izaicinājumu, līdzdalību un sadarbību starp trijiem novadiem - Lielvārdi, Ķegumu un Ogri.


Agnese Vovčenko stāstīja, cik ļoti nozīmīgas jauniešiem ir projekta apmācības un tikšanās ar jaunatnes politikas veidotājiem, lēmumpieņēmējiem. Jauniešu vidū tika veidota sadarbība starp šiem trijiem novadiem.


Izveidotas darba grupas projektu realizēšanai. Jauniešu domes pārstāvis Krišjānis Kaļāns, kurš šajā projektā darbojās no paša sākuma līdz beigām, motivēja jauniešus iesaistīties šādos projektos, kas paver jaunietim jaunus kontaktus, iespējas, izaugsmi, zināšanas, pilnveido savas komunikācijas prasmes un spēju darboties komandā, uzklausīt citu viedokli un kopā virzīties uz nosprausto mērķi. Šī projekta ietvaros tapa arī Jauniešu diena "Bez panikas", kas norisinājās Ogrē 31. augustā.


Ogres novada Jauniešu iniciatīvu centra jaunatnes darbiniece Zanda Tereško jauniešus izglītoja personības radošuma jautājumā. Ar interesantām neformālās izglītības metodēm jauniešus motivēja un līdzdarboties iesaistīja un savā pieredzē dalījās biedrības "Piedzīvojumu Garāža" aktīvistes Sabīne Birzniece un Baiba Zalcmane.


Seminārs noslēdzās ar pārrunām, kurās katrs jaunietis dalījās ar savām domām par seminārā gūtajām atziņām.


Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centrs milzīgi lielo paldies saka Ogres tehnikuma direktores vietniecei kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armandai Auziņai un tehnikuma pašpārvaldes jauniešiem par viesmīlīgu uzņemšanu. Paldies viesiem un lektoriem: Agnesei, Vovčenko, Agnesei Bergai, Zandai Tereško, Sabīnei Birzniecei un Baibai Zalcmanei, kā arī visiem Ogres novada skolu pašpārvalžu pārstāvjiem, kuri atrada laiku un vēlējās apmeklēt šo semināru.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/44773

2019. gada 25. septembrī, 19:32, Jauniešiem
Ogrenet

Jaunākie komentāri

vecmamma • 2019. gada 26. septembrī, 00:56
adiet vilnas zeķes

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet