
Zināmi labākie starpnovadu skatuves runas meistari 
Ogres novada Kultūras centrā notika Ogres, Ķeguma, Lielvārdes novada izglītības iestāžu audzēkņu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa pirmā kārta.
Konkursa dalībnieki startēja piecās vecuma grupās. Pārstāvētas bija 17 skolas un to filiāles. Pavisam 54 pedagogi bija strādājuši, lai audzēkņus sagatavotu konkursam.
Mazās formas uzvedumus pieteica tikai 2 vidusskolas: Ogres 1.vidusskolas 5.-9.kl.teātra grupa uzstājās ar P.Brūvera "Sarkanais spoku stāsts" uzvedumu un Ogres Valsts ģimnāzijas 7.-9.kl. grupa ar K.Skalbes darbu "Milzis un kalns".
Dalībnieku uzstāšanos vērtēja režisors un pedagogs Kārlis Lišmanis, Kristīne Klētniece – Sika – aktrise un režisore, Oskars Kļava- aktieris, režisors un pedagogs, Sandra Čivča – Ķeguma novada izglītības darba speciāliste, Guna Pūpēde – Ogres IKSP metodiķe un Diāna Bartušauska-jaunatnes lietu metodiķe.
Uzstāšanās kritēriji: domas atklāsme (runas loģika un runātāja uzdevums), spilgtu priekšstatu gleznu esamība un atklāsme klausītājam (teikto redzēt, dzirdēt, saprast), kontakts ar klausītāju (kam runā), skaidra dikcija un artikulācija, kā arī repertuāra atbilstība runātājam (vecums, individualitāte).
Maksimālais punktu skaits 50. (III pak.- līdz 39 punktiem, II pak.- no 40-44 punktiem, I pak.- no 45-50 punktiem).
Starpnovadu konkursā piedalījās 96 dalībnieki. Visvairāk runātāju bija 2.-3.kl., 4.-6. un 7.-9.klašu grupā.
Pasniedzot pelnītos diplomus, žūrijas pārstāvji priecājās, ka daiļrunātāju skaits nav gājis mazumā, bet tikai aug.
Paldies audzēkņiem un skolotājiem par ieguldīto darbu, gatavojoties konkursam. Bija liels prieks par bērniem un jauniešiem, kuri lasa, mīl dzeju un prozu, un prot to aiznest līdz klausītājam, izkopj skatuves runas mākslu.
Vidzemes novada skatuves runas konkursa 2.kārtai žūrija izvirzīja 9 dalībniekus: Santu Zemnicku-Eglīti (Ogres 1.vsk. 1.klase, skolotāja Gunda Latiša); Deividu Ginzburgu (Jaunogres vsk. 2.kl., skolotājas Rima Pokidova un Iveta Feoktistova); Noru Grantiņu (Jumpravas vsk. 3.kl., skolotāja Jana Čipāne ); Esteri Jankovsku (Lielvārdes pamatsk. 3.kl., skolotāja Ilze Bērtulsone); Nelliju Spūli (OVĢ 8.kl), Margaritu Sēkliņu (OVĢ 10.kl.), Sintiju Leimani (OVĢ 12.kl.) - skolotāja Indra Tilaka; Agniju Putniņu (E.Kauliņa Lielvārdes vsk.11.kl., skolotāja L.Prekele); Ņikitu Binderu (Jaunogres vsk.11.kl.)-skolotājas Laura Lārmane un Rimma Ivančenko.
Mazo formu uzvedumu konkursā Valmierā mūsu novadu pārstāvēs Ogres 1.vidusskolas 5.-9.klašu teātra grupa, režisore Ligita Landorfa.
Vēlam veiksmi 2.kārtā!
Pielikumā: rezultāti.
2017. gada 23. februārī, 09:52, Jauniešiem
Irēna Ošiņa, Ogres novada Bērnu un jauniešu centra direktore