Atgriezties pie raksta

Ogre kandidēs uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu

Ogres novada pašvaldības Kultūras konsultatīvā komisija šī gada 8. februārī attālinātajā sanāksmē nolēma pieteikt Ogri "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" titulam.

Ogre, lai arī ir jauna pilsēta, salīdzinot ar citām uz šo nosaukumu kandidējošām pilsētām, ir ambicioza, mērķtiecīga un sevi pierādīt spējīga kandidāte. Topošais Ogres novads visos laikos ir bijis Latvijas kultūras tradīciju šūpulis – vai tas ir Lāčplēsis Lielvārdē, vai tas ir Svētais Meinards Ikšķilē, vai tas būtu leģendārais "Pērkona" koncerts un vēlāk arī "Čikāgas piecīšu" koncerts Ogres estrādē, vai viena no pirmajām tautas sanākšanām sarkanbaltsarkanā karoga pacelšanas pasākumā toreizējā Ogres Tautas nama tornī. Ogres spēks ir tās vienotība, patriotisms un lepnums par savu novadu. Tieši ar šādu noskaņojumu Ogre arī piedalīsies lielajā konkurencē par statusu Ogre – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027. Jau drīzumā tiks izsludināts konkurss par vizuālo identitāti, un tajā ar savām idejām un redzējumu tiks aicināts piedalīties ikviens Ogres novada iedzīvotājs. 


Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis par projekta ieceri uzsver: "Ogre ir videi draudzīga pilsēta, un pēdējos gados tā piedzīvo ļoti strauju izaugsmi visās jomās, arī kultūrā. Jau šobrīd Ogrē ir tapis profesionāls teātris, tāpat šogad mēs piedzīvosim jaunās bibliotēkas un vairāku infrastruktūras objektu atklāšanu, 2024. gadā Ogrē tiks atklāts Muzikālais teātris, kas Ogres novadam pavērs iespēju realizēt visaugstākās mākslinieciskās ambīcijas. Vēlos uzsvērt, ka, iesaistoties šajā projektā, mēs jau tagad varam uzrunāt Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes pašvaldības un darboties kopā, kultūras galvaspilsētas projektu veidojot topošā Ogres novada kontekstā." 


Ogres novada pašvaldības Kultūras konsultatīvās komisijas priekšsēdētājs, kā arī projekta "Ogre – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" pieteikuma sagatavošanas un darba grupas vadītājs Atvars Lakstīgala atzīst: "Ogre ir viena no visskaistākajām Latvijas pilsētām, to atzīst ne tikai Ogres un tās novada iedzīvotāji, bet arī pilsētas viesi. Ir pienācis laiks parādīt visai pasaulei, ka Ogre ne tikai pēc atrašanās vietas ir Latvijas centrs, bet tāds var būt arī ar savu kultūras pasākumu piedāvājuma klāstu. Īpaši svarīgi man ir iesaistīt visus Ogres novada iedzīvotājus projekta realizēšanā, izcelt mūsu novada tradīcijas, personības, kultūras un sporta iestādes, uzņēmumus, tā lai šis projekts būtu ieguvums visiem novada iedzīvotājiem". 


Plānots, ka galīgo lēmumu par Ogres pieteikšanu dalībai projektā "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" deputāti pieņems kārtējā domes sēdē februārī. 


Projekts "Eiropas kultūras galvaspilsēta" ir viena no zināmākajām Eiropas iniciatīvām. Iniciatīvai ir divi mērķi – aizsargāt un veicināt kultūru daudzveidību Eiropā un uzsvērt to kopīgās iezīmes, vairot iedzīvotāju piederības apziņu kopējai kultūras telpai, kā arī veicināt kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā saskaņā ar to attiecīgajām stratēģijām un prioritātēm. 2027. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums tiks piešķirts vienai Latvijas un vienai Portugāles pilsētai. 2014. gadā nosaukums tika piešķirts divām Eiropas pilsētām – Latvijas galvaspilsētai Rīgai un Ūmeo Zviedrijā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/49123

2021. gada 10. februārī, 18:42, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

xz • 2021. gada 13. februārī, 16:29
*Neatkarīgi eksperti Tautas namu droši vien novertes vismaz uz pusmiljonu. Ka *meiorators* Helmanis un Zuzāns sadalīs šo naudu?
Seniors • 2021. gada 13. februārī, 14:53
Helmanis- mūsu laika gods, slava un sirdsapziņa. Izcilākais pašvaldĪbu vadītājs Latvijā.
Zuzāns • 2021. gada 13. februārī, 11:00
Protams, ka netiks - būs tas pats, kas ar Zelta Liepu - izremontē par nodokļu maksātāju pensionāru naudu, bet ēst iet biezie - kurš pensionārs tur var atļauties iet dārgi paēst un kafiju padzert? Opereti uzcels par pensionāru nodokļiem, bet dārgās biļetes pirks un atpūsties ies biezie. Ostu Daugavā uzcels par pensionāru nodokļiem, lai biezajiem būtu kur pietauvot savas jahtas. Normāli ir, kad biezie paši finansē savas izklaides, bet ne Ogrē. Te viss notiek uz darbaļaužu un pensionāru pleciem (atgādinu, ka arī no pensijām ietur nodokļus, ko vara te tērē) un Vadonis vēl pamanās pasniegt to kā sasniegumu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet