Atgriezties pie raksta

Iedzīvotāji ar simptomiem Covid-19 analīzes bez ārsta nosūtījuma varēs nodot līdz 6.aprīlim

Saglabājot iespēju iedzīvotājiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, laikus veikt Covid-19 analīzes, Veselības ministrija lēmusi līdz 6.aprīlim pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma.

Ja cilvēkam ir parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt arī bez ārsta nosūtījuma, iepriekš piesakoties. Savukārt cilvēki, kuri atgriezušies Latvijā no Apvienotās karalistes vai Dienvidāfrikas republikas, testu var veikt arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā jaunā SARS-CoV-2 celma straujo izplatību šajās valstīs. 


Vienlaikus nosūtījumu uz Covid-19 analīzēm pacientam izsniedz arī ģimenes vai ārstējošais ārsts. Situācijās, ja tests jāveic steidzami, ārsts to norāda nosūtījumā. 


Veselības ministrija arī atgādina, ka testa veikšana pirms plānota ārzemju brauciena ir maksas pakalpojums.Lielākā daļa testēšanas pakalpojumu sniedzēju nodrošina arī testēšanas rezultātu tulkošanu. Par nepieciešamību nodrošināt tulkošanu, laboratorija jāinformē pirms testa nodošanas.


Covid-19 testu var veikt tikai ar iepriekšēju pierakstu.


Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot:


-Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai - 8303


-Centrālā laboratorija – 8330


-E. Gulbja laboratorija – 67801112


-MFD Laboratorija – 66164606


-NMS Laboratorija – 67144015


-Valsts zinātniskais institūts "BIOR" – 28369560


 Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties elektroniski:


-Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mājaslapā


-E. Gulbja laboratorijas mājaslapā


-Centrālās laboratorijas mājaslapā


-MFD Veselības grupas mājaslapā


-Valsts zinātniskā institūtā "BIOR" mājaslapā


Analīžu nodošanas vietas un informāciju par katru no tām iespējams atrast interaktīvā kartē: "COVID-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā".


Savukārt, Covid-19 analīžu rezultāti pieejami E-veselības portālā, kā arī analīžu pakalpojumu sniedzēju mājaslapās. Lai rezultātus aplūkotu E-veselībā, jāatver interneta pārlūkprogrammā adrese www.eveseliba.gov.lv, jāizvēlas "Pieslēgties" un "Iedzīvotājs". Pēc autorizēšanās sistēmā analīžu rezultātu paziņojums būs skatāms sadaļā "Mani rezultāti".


Informāciju sagatavoja: Sintija Gulbe,VM Preses sekretāre

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/49094

2021. gada 6. februārī, 12:29, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Juris • 2021. gada 8. februārī, 12:57
Gripu nekad nav gadījies izslimot,vai dzirdēt,ka kāds var izslimot,bez simptomiem.Ar gripu kaut pāris dienas guļ kā pļauts.Toties Covds izslimojām bez simptomiem.Nebūtu darbā ņēmuši analīzes,ne mūžam pat neiedomātos par to,ka var būt slims.
letiņš • 2021. gada 8. februārī, 08:20
Gripas vīrus ir daudz stiprāks par Corona vīrusiem. Kāpēc šosezon neslimo ar gripu? Tāpēc, ka gripas slimniekiem tiek pierakstīts Covid-19. Valdība bezkaunīgi melo. Tur tā problēma.
Letiņam • 2021. gada 7. februārī, 23:54
Patiesībā gripa ir vājs vīruss. Vēl pie tam, pret to ir zāles. Distancēšanās ietekme arī gripas izplatību. Tāpēc to arī nemana. Nesatraucies. Ir arī gripas slimnieki - paskaties datos, tur ir arī dati par citām slimībā. Tak čto, ieslēdz pats savas smadzenes un domā līdzi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet