Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvu literatūrā

Jau astoto  gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

Latviešu rakstnieks un tulkotājs Dzintars Sodums ir viena no mūsu kultūras izcilībām. Vairāk nekā 60 gadus dzīvodams trimdā Zviedrijā un ASV, viņš nenogurstoši savu dzīvi veltījis latviešu valodas un literatūras saglabāšanai un novatorisma attīstīšanai. Sodums sarakstījis romānu ciklu, kurā caur viņa personisko stāstu dziļi atklāta Latvijas neseno laiku vēsture. Dzejā viņš bijis formas pirmatklājējs. Skolojies anglosakšu literatūras tradīcijā, kā dāvanu latviešu valodai Sodums pasniedzis pasaules literatūras meistardarba "Uliss" tulkojumu, kam veltījis visu mūžu, tādējādi latviešu kultūrai paverot pasaules kultūras kontekstu. Soduma uzticība latviešu valodai un novatorisms kalpos par piemēru un iedvesmu daudzām latviešu literatūras paaudzēm. Savas dzīves pēdējos gadus Sodums pavadīja Ikšķilē, kur arī atrodas viņa mūža atdusas vieta. Varētu teikt, Ikšķilei tā ir likteņa dāvana.


Dzintara Soduma balvas fonds ir 4270 eiro. Žūrijai ir tiesības pasniegt vienu vai vairākas balvas. Balvas pasniegšana īpašā sarīkojumā notiks 2020. gada 13.maijā  Ikšķiles tautas namā. 


Autoru grāmatas, kas izdotas laika posmā no 2019. gada marta līdz 2020. gada martam, trīs eksemplāros līdz 1. martamiesūtāmas vai nogādājamas Ikšķiles novada pašvaldībā Peldu ielā 22, Ikšķilē, LV-5052, vai sazinoties ar Kultūras pārvaldes vadītāju Daci Jansoni pa epastudace.jansone@ikskile.lv vai mob. tālruni 29231470.


 


Informāciju sagatavoja:


Laura Dūša


Sabiedrisko attiecību speciāliste


Ikšķiles novada pašvaldība


laura.dusa@ikskile.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/46024

2020. gada 13. februārī, 17:02, Ikšķiles novada jaunumi
ikskile.lv

Jaunākie komentāri

bahpalms laums • 2020. gada 5. martā, 14:10
Māksļeņiece afēriste iedzīvojas uz bērnu rēķina, no tādas jāsargās kā no koronavīrusa!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet