Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada iedzīvotāju pārstāvji tiksies Rīgas pilī

Rīt, 17.septembrī, plkst.16.00 Rīgas pilī notiks  Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītāja Andra Teikmaņa tikšanās ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem.

Valsts prezidentam Egilam Levitam tika iesniegta vēstule ar 1910 Ikšķiles novada iedzīvotāju parakstiem, kuru nodoms bija personīgi tikties ar Valsts augstāko amatpersonu, lai klātienē skaidrotu savu nostāju pret iecerēto administratīvi teritoriālo reformu.


Ikšķiles novada iedzīvotājus šajā tikšanās reizē pārstāvēs uzņēmēji: Kārlis Šenhofs, kurš bija vēstules Valsts prezidentam iniciators, Uģis Pauriņš, Toms Āboltiņš, kultūras darbinieki: Artis Ērglis un Valdis Villerušs, rakstniece Nora Ikstena, jauniešu pārstāve Undīne Marta Zirne un pašvaldības pārstāvis Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa.


Ikšķiles novada iedzīvotāji vēstulē lūdz Valsts prezidentu nepieļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotās administratīvi teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu. Iedzīvotāji pauž viedokli, ka termiņi reformas realizācijai ir noteikti nepārdomāti, jo šobrīd ir sagatavota tikai jauna karte ar mainītām robežām, nevis rūpīgi izvērtēts teritorijai atbilstošs un noteiktā laikā īstenojams attīstības risinājums. "Robežu maiņa pati par sevi neveicinās ekonomisko izaugsmi un cilvēku vēlmi palikt vai atgriezties uz dzīvi konkrētajā teritorijā, turklāt sagatavotais reformas modelis ļoti līdzinās kādreizējam Latvijas PSR teritorijas iedalījumam, kurš tobrīd galvenokārt varēja pastāvēt uz izveidoto kolhozu un ārējo resursu bāzes pamata," teikts vēstulē.


Ikšķiles novada iedzīvotāji sagaida ne vien formālu valsts augstākās amatpersonas atbildi, ko paredz normatīvie akti, bet arī aktīvu E.Levita iesaisti jautājuma konstruktīvā risinājumā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/44955

2019. gada 16. oktobrī, 10:48, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

šausmai • 2019. gada 12. novembrī, 18:46
Var redzēt, ka mākslas skolā sākušās nodarbības un dažiem garlaicīgi.
šausmas! • 2019. gada 12. novembrī, 17:05
"rasas krāsu" šarlatāne atkal siro pa bērnudārziem!!!
Liecības! • 2019. gada 17. oktobrī, 17:38
It kā nebūtu dzīvi liecinieki (šodien), kuri atceras uz zina, kā tika izveidots Ikšķiles novads! Kā Rudzīša kungs toreiz tik ļoti centās ... ar saviem tā brīža sakariem ...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet