Atgriezties pie raksta

Ikšķilē notiks militārās mācības "Zobens 2019"

No 13. līdz 15.septembrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla "Namejs 2019" ietvaros Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārās mācības "Zobens 2019", kuru laikā tiks vērtētas vietējo bataljonu vienību spējas reaģēt uz hibrīdapdraudējumu, sniedzot atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām.

Mācību ietvaros 13.septembrī Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona karavīri un zemessargi sadarbībā ar Valsts policiju un Reģionālo pašvaldības policiju nodrošinās Ikšķiles novada pašvaldības administratīvās ēkas fizisko drošību, kā arī veiks nosacīta sprādzienbīstama priekšmeta identificēšanu un neitralizēšanu. Uzdevumu izpildes laikā īslaicīgi tiks ierobežota transporta un iedzīvotāju piekļūšana pašvaldības administratīvajai ēkai, ieviešot caurlaižu režīmu. Mācību scenārija izpildes laikā iespējama mācību munīcijas un kaujas imitācijas līdzekļu lietošana, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.


Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa pilsētas ielām un apkārtējiem ceļiem. Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.


Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde izsaka pateicību tiem darba devējiem, kuri atbalsta savu darbinieku iesaistīšanos mācībās, tādējādi sekmējot Zemessardzes kaujas spēju paaugstināšanu un katra vietējā zemessarga profesionalitāti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/44603

2019. gada 6. septembrī, 09:35, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet