Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada iedzīvotāji nāk klajā ar iniciatīvu – vēstule Valsts prezidentam

Ikviens Ikšķiles novada iedzīvotājs ir aicināts parakstīt Latvijas Valsts prezidentam adresēto vēstuli. Tajā Ikšķiles novada iedzīvotāji aicina Valsts prezidentu Egilu Levita kungu nepieļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā administratīvi teritoriālās reformas modeļa sasteigtu īstenošanu.

Iedzīvotāji rosina veidot konstruktīvu dialogu starp VARAM, iedzīvotāju kopienām, pašvaldībām un sabiedriskām organizācijām, lai rūpīgi izvērtētu administratīvi teritoriālās reformas alternatīvus variantus. Tikai šādā kopīgā sadarbības ceļā ir rodams Latvijas Republikai atbilstošākais risinājums, kas nodrošinātu valsts ilgtspējīgu un sabalansētu ekonomisko attīstību, demogrāfisko līdzsvaru, labklājības pieaugumu, reemigrāciju, kā arī stiprinātu iedzīvotāju piederības sajūtu Latvijai.


"Precīzi neizvērtējot pašvaldību aktuālo sociālekonomisko situāciju un attīstības perspektīvas, kā arī bez ekonomiska pamatojuma nosakot vienādus administratīvo teritoriju veidošanas kritērijus, netiek pamatota jaunizveidojamo novadu teritoriju attīstības perspektīva. Robežu maiņa pati par sevi neveicinās ekonomisko izaugsmi un cilvēku vēlmi palikt vai atgriezties uz dzīvi konkrētajā teritorijā, turklāt sagatavotais reformas modelis ļoti līdzinās kādreizējam Latvijas PSR teritorijas iedalījumam, kurš tobrīd galvenokārt varēja pastāvēt uz izveidoto kolhozu un ārējo resursu bāzes pamata," teikts vēstulē.


Ikšķiles iedzīvotāji akcentē arī sava novada izteikto piederību Pierīgai, ko raksturo – pastāvīgi pieaugošs iedzīvotāju skaits, pozitīvi demogrāfijas rādītāji, augsts iedzīvotāju blīvums, zemi bezdarba rādītāji, augsts iedzīvotāju ienākumu līmenis, uz izaugsmi vērsta budžeta plānošana un kvalitatīvs pašvaldības pakalpojumu grozs. Novada iedzīvotājiem ir izteikta ikdienas migrācija Rīgas virzienā, kur strādā un mācās liela daļa iedzīvotāju. Turklāt, līdzīgi kā citi Pierīgas novadi, Ikšķiles novads ir viens no nedaudziem, kas veic iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. Ikšķiles novads atbilst šobrīd spēkā esošā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 7. panta nosacījumiem un ir uzskatāms par vidējā lieluma novadu.


Tautas sapulcē, kas notika š.g. 29. augustā, Ikšķiles novada iedzīvotāji akceptēja sagatavoto vēstuli un uzsāka parakstu vākšanu. Ikšķiles novada pašvaldība atsaucas šai iedzīvotāju iniciatīvai un atvēl arī savas telpas, lai ikvienam pēc iespējas pieejamāka būtu sava paraksta sniegšana.


Parakstu vākšana notiks līdz 15.septembrim. Parakstīties būs iespējams:


1. Pašvaldības Klientu apkalpošanas vietās to darba laikā:  • Daugavas prospektā 34, Ikšķilē,

  • "Kraujās", Tīnūžos,

  • Domes ēkā Peldu ielā 22, Ikšķilē,


2. SIA "Ikšķiles māja" Dainu ielā 1a, Ikšķilē,


3. Konditorejā "Rūberts" Daugavas prosp.67 (pie stacijas), Ikšķilē,


4. Konditorejā "Rūberts" Skolas ielā 4 (veikala “Maxima” telpās), Ikšķilē,


5."Ozoliņa konditorejā" Melioratoru ielā 20, Ikšķilē,


6. E. Masaļska fitnesa centrā "Mūsu fitness" Kraujas ielā 6, Ikšķilē,


7. Veikalā "Rimi" katru vakaru no plkst.18.00 līdz plkst. 20.00 Melioratoru ielā 1a, Ikšķilē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/44582

2019. gada 3. septembrī, 17:33, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Mala • 2019. gada 12. septembrī, 13:31
Ikšķilei palikt vienai ir muļķīgi. Ja ir jāapvienojas tad labāk ar Salaspili jo šajos gados Salaspils ir savesta kārtībā un ir kārtīgi funkcionējoša pašvaldības policija. Kopā ar Ikšķili varētu sakārtot Saulkalni un izveidot velo gājēju celiņu no Ikšķiles dambja līdz Rīgas dambim pie "Ako" pieminekļa. Bet ja vienīgais novads ar ko ir jāapvienojas ir Ogre tad labāk palikt vieniem un nekādā gadījumā ar Ogri kopā neiet.
to GG • 2019. gada 4. septembrī, 23:32
Ogrei arī pa šoseju var izbraukt cauri 5 minūtēs un paziņot, ka lauku sajūta. Diemžēl, par Ogri tāds arī daudziem ir priekšstats. Un nav jau brīnums, ja palasa komentārus.
mācītājs • 2019. gada 4. septembrī, 19:25
Ikšķilieši labāk varēja uzrakstīt vēstuli caram uz Pēterburgu...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet