Atgriezties pie raksta

Ikšķile - ģimenēm draudzīgākā pašvaldība starp 89 novadiem Foto

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētajā konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" 1.vietu 89 novadu pašvaldību grupā ieguvusi Ikšķiles novada pašvaldība.

Ikšķiles novads, uzvarot savā grupā, saņēma balvu 15 000 EUR. Šādu pašu balvu saņēma un 1. vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, bet 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupā – Preiļu novada pašvaldība. Galveno titulu un 30 000 eiro balvu ieguvusi Olaines novada pašvaldība. 


Visas konkursā piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem.


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsver: "Daudzbērnu ģimenes ir tās, kas patlaban un arī nākotnē veicinās Latvijas tautas reālu pastāvēšanu un nacionālo vērtību saglabāšanu. Tieši tādēļ ir tik būtiski valsts un pašvaldību līmenī rūpēties par to, lai ikvienam iedzīvotājam būtu pieejams gan finansiāls, gan arī morāls atbalsts visdažādākajās izteiksmēs, tostarp pieejama infrastruktūra, atvieglojumi ģimenēm dažādiem pakalpojumiem – transportam, ēdināšanai, izglītībai, veselībai –, kvalitatīvas mācību iestādes, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespējas: parki, bērnu rotaļu laukumi un dažādas aktivitātes."


"Šis konkurss ir ne tikai iespēja izcelt labākos piemērus un no tiem mācīties, bet arī pašvaldībām apzināt un domāt, kā uzlabot informācijas apriti un saviem iedzīvotājiem izstāstīt, ko pašvaldība piedāvā ģimeņu labklājībai. Bieži vien, ikdienā darbojoties savā nozarē, neaizdomājamies, ka mums pašsaprotamas lietas nav zināmas iedzīvotājiem, ja par tām nerunā. Turklāt vairāku pašvaldību pārstāvji atzina, ka, apkopojot nepieciešamos datus iesniegšanai konkursā, paši bijuši pārsteigti, cik daudz iespēju un atbalsta pieejams ģimenēm ar bērniem viņu pašvaldībā," stāsta VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors un konkursa vērtēšanas komisijas vadītājs Raivis Bremšmits.


R. Bremšmits, paužot gandarījumu par pašvaldību mobilizēšanos konkursam, vienlaikus arī norāda, ka šādai aktivitātei – informācijas regulārai apkopošanai, pašvaldību savstarpējai salīdzināšanai un pieredzes apmaiņai, iedzīvotāju viedokļu uzklausīšanai pakalpojumu pilnveidošanā un jaunu risinājumu ieviešanai – vajadzētu būt ierastai praksei, tādējādi rūpējoties par saviem pašvaldības iedzīvotājiem.


Atgādinām, ka līdz ar iedzīvotāju balsojuma un komisijas vērtējuma apkopošanu otrajā kārtā iekļuva deviņas pašvaldības – Daugavpils, Jēkabpils un Jūrmalas pilsētas pašvaldība, Alūksnes, Ikšķiles, Olaines, Ozolnieku, Preiļu un Siguldas novada pašvaldība.

Otrās kārtas ietvaros vērtēšanas komisija apmeklēja visas finālpašvaldības, lai klātienē novērtētu un pārliecinātos, cik draudzīgas ģimenēm ar bērniem tās ir.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ikskile/42921

2018. gada 13. decembrī, 09:27, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Asumiņam • 2018. gada 19. decembrī, 16:26
Vai tik Asumiņš nav bijis šai sasaukumā un to visu labo pašvaldībai noorganizējis?
to Ieva • 2018. gada 15. decembrī, 20:48
Arī nesaprotu, ar ko tieši novads būtu draudzīgs ģimenēm? Bērnudārzu rindas vēl joprojām pastāv. Nav saprotams, kāpēc tiek skandināts, ka to nav. Turklāt gan skolā, gan bērnudārzos ir ļoti daudz bērnu no Tīnūžiem, Saulkalnes utt., ikšķiliešiem paliekot aiz viņiem.
“Draudzīgākā’ • 2018. gada 13. decembrī, 19:28
https://ikskile.com/zinas/novada/2018/02/07/ikskile-invalidu-nav/

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet