Atgriezties pie raksta

Latvijas biškopju saimei pievienojas 63 Ogres tehnikuma absolventi Foto

18.septembrī Ogres tehnikuma Konferenču zālē norisinājās pieaugušo izglītības programmas "Biškopība" izlaidums.

Absolventus sveica Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante: "Paldies, ka jūs izvēlējāties Ogres tehnikumu. 2017.gadā, kad pārņēmām Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolu, mēs solījām, ka turpināsim biškopības speciālistu sagatavošanas tradīciju, kas Vecbebros tika aizsākta jau 1922.gadā. Jūs esat tie, kas mums palīdzēja šo solījumu izpildīt."


I.Brante uzteica šīs izglītības programmas absolventu augsto sekmju līmeni. Neviens no viņiem profesionālās kvalifikācijas eksāmenā nav saņēmis zemāku vērtējumu par septiņām ballēm, kas atbilst profesionālās kompetences centra kritērijiem. Arī Profesionālās kvalifikācijas eksāmenu komisijas priekšsēdētājs Guntars Melnis akcentēja biškopības speciālistu zināšanas, kuras viņi gada laikā ieguvuši Ogres tehnikuma pasniedzēju vadībā. Deviņi absolventi nokārtoja profesionālās kvalifikācijas eksāmenu uz desmit ballēm, 25 – uz deviņām ballēm.


"Es ceru, ka šīs zināšanas  jums palīdzēs darbā savās dravās ar bitēm, kuras esat jau iegādājušies vai arī tikai gatavojaties to darīt," sacīja G.Melnis.


Latvijas Biškopības padomes priekšsēdētājs Juris Steiselis, sveicot absolventus, vēlēja viņiem darbīgas un čaklas bites, kā arī spēku un izdomu, kā tikt ar viņām galā. J.Steiselis pauda gandarījumu, ka Biškopju biedrībai, kas apvieno savās rindās vairāk nekā 3000 biedru, pievienosies jauni biškopji.


Absolventus uzrunāja profesionālo priekšmetu skolotāja Anita Svoka, uzsverot, ka vienlīdz svarīgi ar iegūtajām zināšanām par biškopību, ir arī papildināt prasmes savstarpēji sadarbojoties ar citiem kolēģiem, tā bagātinot citam citu.


Pateicībā par pedagogu sniegtajām zināšanām absolventi, pieceļoties kājās, nodziedāja latviešu tautas dziesmu "Upe nesa ozoliņu", kura sākas ar vārdiem "Upe nesa ozoliņu ar visām bitītēm…", ko simboliski var uzskatīt par biškopju himnu. Pie klavierēm pavadījumu spēlēja absolvente Elīna Ozola.


Biškopība daudziem no absolventiem nav jau bērnībā izsapņota profesija, kurai viņi gatavojušies visu mūžu. Ikšķilietei Līgai Levānei mantojumā negaidīti nācies pieņemt trīs bišu saimes, kuras atrodas Skaistkalnē. Tehnikumā gūtās zināšanas ļaus par tām pienācīgi rūpēties un jau ir domas par saimniecības paplašināšanu.


Rīdzinieks Aivars Osis būvē māju Tīnūžu pagastā un plāno tur nodarboties ar biškopību. Būdams pēc profesijas galdnieks, jau uzmeistarojis pirmos stropus un iegādājies trīs bišu saimes. Plāno paplašināt dravu līdz desmit saimēm. A.Osis ļoti gandarīts par iespēju tehnikumā apgūt tik vajadzīgās zināšanas, tajā pašā laikā apzinoties, ka būs vēl ļoti daudz jāmācās. Viņš atzīst, ka šajā sarežģītajā laikā nonākt līdz pozitīvam rezultātam ļoti palīdzējušas Ogres tehnikuma vadības prasmīgi organizētās attālinātās mācības.


Lielvārdiete Lelde Lūse padziļināti apgūt biškopību izvēlējās tāpēc, ka nodarbojas ar medus produktu tirdzniecību. "Vīramāte Līga Lūse ir biškope, un es viņai palīdzu tirgot medus produktus uzņēmumā "Lūšu drava". Viņa ir profesionāla biškope, pirms 46 gadiem beigusi Vecbebru biškopības tehnikumu. Kādam ir jāpārņem un jāturpina pieredzējušās biškopes iesāktais. Lai to izdarītu, vajadzīgas zināšanas. Tāpēc mēs, abas vedeklas, nolēmām apgūt biškopību. Tagad jokojam, ka mūsu saimniecībā būs biškopības profesionālās kompetences centrs."


Pieaugušie apguva profesiju Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētajā pieaugušo izglītības projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ietvaros. 22.septembrī tiks izsludināta projekta 5.kārta. Informācija par iespējām mācīties Ogres tehnikumā: www.ovt.lv/muzizglitiba Tālr. 29996675 (Baiba Liepiņa), e-pasts: baiba.liepina@ovt.lv 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/OT/47975

2020. gada 20. septembrī, 22:41, Ogres tehnikums
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet