Atgriezties pie raksta

Par Ogres ugunsdzēsēju un glābēju ikdienu liela interese Foto

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, arī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ogres daļas depo durvis šodien bija atvērtas apmeklētājiem.

Iepazīties ar Ogres ugunsdzēsēju un glābēju ikdienu bija izteikuši vēlmi ap 500 interesentu, pārsvarā pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu sākumskolas posma skolēni, kā arī ģimenes ar bērniem. Atvērto durvju dienā ciemojās apmeklētāji ne tikai Ogres, bet arī no Ogresgala, Ikšķiles, Salaspils, Ropažiem un citām pilsētām un novadiem.


No Salaspils pirmsskolas izglītības iestādes "Jāņtārpiņš" bija ieradies 21 bērns un četri pieaugušie. "Mēs visi ļoti gribējām atbraukt un apskatīties, jo nekad neesam bijuši ugunsdzēsēju depo. Salaspilī šādas iespējas nav. Bērniem te ļoti patīk, un viņi var iepazīties  ar ugunsdzēsēju aprīkojumu un pašiem glābējiem. Bērnudārzā daudz runājam par ugunsdrošību, bet te ir iespēja dzirdēt noderīgus padomus no pašiem ugunsdzēsējiem," stāsta Salaspils VPII "Jāņtārpiņš" skolotāja Spodrīte Rizga.


Mazajiem apmeklētājiem interesēja viss – ugunsdzēsēju mašīnas, glābšanas laivas, ekipējums. Vislielāko sajūsmu, protams, izraisīja iespēja turēt rokās ugunsdzēsēju šļūteni un imitēt dzēšanas darbus.


"Ugunsdzēsības un glābēju dienā savu darbu īpaši popularizējam, bet var pieteikties un apmeklēt depo arī citā laikā visu gadu. Iepazīstinām ar savu ikdienu, parādām ekipējumu, aprīkojumu, inventāru, stāstām par drošību. Iespējams, ka kāds no bērniem, kas atnāk ciemos, nākotnē izvēlēsies kļūt par ugunsdzēsēju," informē VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas komandieris kapteinis Artūrs Umulis.


Latvijā ir vairākas mācību iestādes, kurās sagatavo ugunsdzēsības speciālistus. Pēc pamatizglītības iegūšanas var doties Saldus profesionālo skolu, ar vispārējo vidējo  izglītību var iestāties Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Savukārt pēc koledžas absolvēšanas var turpināt studijas Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē studiju programmā "Ugunsdrošība un civilā aizsardzība". 


Kā skaidro A.Umulis, ar vispārējo vidējo izglītību ugunsdzēsēja glābēja kvalifikāciju var iegūt arī pēc sešu mēnešu apmācībām. Lai strādātu par ugunsdzēsēju glābēju jābūt atbilstošai veselībai un labai fiziskai sagatavotībai.


Piemēram, aizvadītajā nedēļā vien notika divi plaši ugunsgrēki, uz kurieni devās Ogres ugunsdzēsēji. Lēdmanē izraisījās bīstams ugunsgrēks, kur lielā platībā dega divi angāri, bet Pārogrē – viens. Lai nodzēstu pirmo ugunsgrēku, bija jāstrādā 12 stundas, bet otro – četras. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nereti vajadzīga arī autoavāriju seku likvidēšanai un cietušo glābšanai. Ogres tuvumā atrodas Tīnūžu – Kokneses maģistrāle, kur ļoti bieži notiek smagi satiksmes negadījumi.


Ugunsdzēsēji un glābēji vienmēr ir pieprasīti, bet Ogres daļā šobrīd gan neesot nevienas brīvas vakances. "Mums ir stabils un profesionāls kolektīvs, un personāla maiņa ir ļoti minimāla,” par savējiem saka A.Umulis.


Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 151.gadadienu, ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Pateicībām par priekšzīmīgu dienestu apbalvoti arī divi Ogres daļas ugunsdzēsēji glābēji – kaprālis Sandis Tauvēns un kaprālis Uģis Umulis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/policija/35616

2016. gada 17. maijā, 13:13, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet

Jaunākie komentāri

xxx • 2016. gada 17. maijā, 18:30
Liela interese bērnudārznieku vidū.
Lunis • 2016. gada 17. maijā, 18:05
Spožām pogām, ķiverēs tie pa jumtiem šiverē :)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet