
Ogres slimnīcā gripas sezona aizvadīta mierīgi; Latvijā - 25 mirušie
"Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitorings šajā sezonā ir noslēdzies," informē Ilze Arāja, SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja.
"SPKC veiktā monitoringa mērķis ir noteikt kārtējās gripas epidēmijas sākumu, lai veselības aprūpes un citas institūcijas savlaicīgi uzsāktu pasākumus gripas ietekmes mazināšanai, piemēram, vakcināciju, specifisko un nespecifisko pretgripas preparātu lietošanu, kā arī veiktu izglītošanas, higiēnas un citus pretepidēmijas pasākumus," norāda I.Arāja.
Monitoringā šogad bija iekļautas 10 lielākās Latvijas pilsētas. Datus sniedza 67 ģimenes ārsti, 11 stacionārās ārstniecības iestādes, 34 pirmsskolas izglītības iestādes un 45 skolas. Lai monitoringa datus uzskatītu par ticamiem, monitoringā iekļautajām ambulatorajām iestādēm jāaptver ne mazāk par 5% Latvijas iedzīvotāju.
SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenais ārsts Jānis Trops norāda, ka Ogres slimnīca gripas monitoringā jau kādu laiku nav iekļauta, bet šī gripas sezona ārstniecības iestādē aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Nav arī neviena miršanas gadījuma, kad tiešais nāves cēlonis būtu gripa.
Kopumā dati par saslimstību ar gripu Ogres novadā būs zināmi pēc krietna laika, kad Centrālā statistikas pārvalde saņems un apkopos datus no visām ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstiem.
Kā zina teikt SPKC epidemioloģe Raina Nikiforova: "Sezonas laikā cirkulēja vismaz četri dažādi gripas vīrusi. Kopš epidēmijas sākuma – 3.nedēļas, līdz pat 12.nedēļai, dominēja A tipa gripas vīrusi, kurus uz epidēmijas beigām nomainīja B tipa gripas vīrusi. B gripas vīrusu cirkulācija turpinās arī maija mēnesī. Pēc Eiropas gripas uzraudzības tīkla datiem vismaz puse, no cirkulējošiem šajā sezonā A tipa gripas vīrusiem, bija atšķirīgi no vakcīnas sastāvā iekļautajiem A gripas vīrusu komponentiem, līdz ar to sezonālās vakcīnas efektivitāte ziemeļu puslodē šajā sezonā bija vājāka."
Latvijā šajā sezonā no gripas miruši 25 cilvēki. Mirušie pacienti, galvenokārt vecumā virs 60 gadiem, slimojuši ar hroniskām saslimšanām. Jāatzīmē, ka neviens no mirušajiem pacientiem nebija vakcinējies pret gripu.
Šajā gripas sezonā, līdzīgi kā iepriekšējos gados, imunizācijas līmenis pret gripu joprojām ir bijis ļoti zems – pret gripu vakcinējušies mazāk nekā 1% Latvijas iedzīvotāju. Vecuma grupā – 65 gadi un vairāk – vakcinācijas īpatsvars, līdzīgi kā iepriekšējā sezonā, bija 2,9%, kas ir gandrīz viszemākais rādītājs Eiropas dalībvalstu vidū.
2015. gada 21. maijā, 09:47, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet