
Pašvaldības policijai nepieciešami papildspēki
Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis ir apņēmības pilns rast iespēju palielināt kārtībsargu kapacitāti, izveidojot vēl divas štata vietas.
"Būs ļoti nopietni jārunā par pašvaldības policijas kapacitātes paaugstināšanu. Mēs samierināmies ar to stāvokli, ka pēc novadu reformas, kad novadam tika pievienoti 10 pagasti, mēs savu darbinieku skaitu nepalielinājām. Štata vietu daudzums, kas mums pirms tam tika iedots, ir palicis iepriekšējais," tā Ulmanis.
Pašvaldības policijas priekšnieks atzīst, ka ar pašreiz pieejamajiem cilvēku resursiem kvalitatīvi veikt kārtības uzturēšanas pienākumus visā novadā ir ļoti apgrūtinoši. "Ja, piemēram, publiski pasākumi vienlaikus notiek vairākos novada punktos, tad uz visu novadu ir tikai divas patruļas."
Lai uzlabotu pašvaldības policijas veiktspēju, papildus nepieciešami vismaz divi cilvēki, jo biežākas patruļas jāveic ne tikai novada pagastos, bet arī pilsētas teritorijā, piemēram, pastiprināta Zilokalnu dabas parka kontrole.
Šobrīd Ogres novada pašvaldības policijā strādā 31 darbinieks, ieskaitot štata darbiniekus, lietvežus un vadītājus.
Runājot par stāvokli lauku pagastos, pēc pašvaldības policistu novērojumiem situācija esot, maigi izsakoties, bēdīga. Lauku rajonos alkohola lietošana sabiedriskā vietā esot vēl nekaunīgāka nekā pilsētā, tāpēc trim inspektoriem uz 10 pagastiem darāmā ir ļoti daudz. Piedevām, patruļas pilsētā notiek ar divu kārtībsargu līdzdalību, bet pagastos ir tikai viens cilvēks, kurš dodas uz izsaukumiem. "Mēs esam par to, lai kārtība būtu ne tikai pilsētā, bet arī pagastos."
Turpmākais rīcības scenārijs ir pavisam vienkāršs. "Vērsīsimies ar lūgumu domē rast papildus štata vietas. Protams, uzreiz no deputātu puses būs jautājums – cik tas prasīs no budžeta? Sagatavosim visu skaitļus un datus. Gribu to visu īstenot nevis nākamgad, bet jau vasaras, rudens periodā," norāda Ulmanis.
2013. gada 25. jūnijā, 11:44, Policija, VUGD, slimnīca
Ogrenet
Jaunākie komentāri
a kātad citi vārdi tur uzlikti
uzlikt pilsētnieku telefonus uz noklausīšanās monitoringa sistēmas,kas reaģē uz atslegvārdiem--piedzēries guļ--suns---kaķis---,tad iztiks bez papildspēkiem.
Lai uzliek vairāk atslēgvārdus telefoniem,nebūs tik daudz darba.Tad būs,ka Ogrē tā nenotiek.