
Kož ne tikai odzes, bet arī zalkši
Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres rajona slimnīcā stacionēti 46 pacienti, bet ambulatora palīdzība sniegta 63, no kuriem 21 – ar saslimšanām, bet 42 – ar dažādām traumām – tā informē SIA "Ogres rajona slimnīca" galvenā māsa Sandra Žaunerčika.
Piektdien, 29.jūnijā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde Uzņemšanas nodaļā nogādājusi 1964.gadā dzimušu vīrieti, kuram labajā pēdā iekodusi odze. Pacients tālāk pārvests uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS).
Kā informē RAKUS preses sekretāre Dace Kārkliņa šogad RAKUS Toksikoloģijas un sepses klīnikā ārstējušies 3 pacienti, kuriem iekodušas čūskas. Divos gadījumos tās bijušas odzes, bet vienā – zalktis. Vidēji šādi pacienti stacionārā uzturas apmēram nedēļu. Ārstēšanās intensitāti nosaka slimības smagums – cik izteikta tūska, kāda reakcija no sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmas puses. Ja ir indikācijas, pacientiem ievada serumu pret čūsku indi. Kā informē Dace Kārkliņa pēdējos 10 gados nav ziņu, ka Eiropā odžu kodumi būtu izraisījuši kāda pacienta nāvi.
Serums pret čūsku indi nav pieejams visās ārstniecības iestādes, tādēļ pacientam, kurš cietis no čūskas koduma pēc iespējas ātrāk par notikušo jāinformē medicīnas darbinieki, kuri ieteiks tālāko ārstēšanās taktiku.
Epilepsijas lēkmi izprovocē alkohola lietošana
Piektdien pulksten 16.04 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atvedusi 1970.gadā dzimušu vīrieti ar epilepsijas lēkmi un plēstu brūci. Pacients vairākas dienas esot lietojis alkoholu un kritis. Brūce sašūta. Pacients no ārstēšanās stacionārā atsakās. Sandra Žaunerčika norāda, ka alkohols var būt kā provocējošais faktors epilepsijas lēkmei.
Piektdien pulksten 20.10 Uzņemšanas nodaļā palīdzība vajadzīga 1998.gadā dzimušam zēnam, kurš kreisās rokas 4.pirksta traumu guvis, iespiežot pirkstu mašīnas durvīs. Lūzumus nekonstatē.
Pulksten 20.20 palīdzību meklē 2011.gadā dzimis pacients, kurš mašīnas durvīs saspiedis kreisās rokas plaukstu. Arī šajā gadījumā rekomendēta tālāka ārstēšanās ambulatori.
Pulksten 20.55 uz Uzņemšanas nodaļu NMPD atved 1988.gadā dzimušu vīrieti ar labā papēža kaula sasitumu. Pacients esot kritis no 1,5 metrus augsta žoga. No 1 metra augstuma kritis 1988.gadā dzimis vīrietis, kurš palīdzību meklē pulksten 22.30. Šim pacientam diagnosticēts labā ceļa sasitums un saišu sastiepums.
Lai sniegtu palīdzību, aicina apsardzes dienestu
Sestdien, 30.jūnijā, pulksten 00.20 Uzņemšanas nodaļā vēršas 1956.gadā dzimusi sieviete ar grieztu brūci kreisajā plaukstā. Brūce sašūta.
Sestdien medicīnas darbinieku palīdzība vajadzīga arī 1975.gadā dzimušai sievietei ar sistu brūci pierē. Paciente ir alkohola reibumā. Brūce sašūta, bet sieviete uzvedas tik agresīvi, ka medicīnas darbiniekiem, lai sniegtu palīdzību, jāaicina apsardzes dienests.
Sestdien pulksten 6.10 pēc palīdzības vēršas 1988.gadā dzimis vīrietis ar sistu brūci galvā. Brūce sašūta, un par šo gadījumu informēta policija.
Pulksten 12.00 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1921.gadā dzimušu sievieti ar labā ceļa locītavas sasitumu. Izdarīta rentgenizmeklēšana, lūzumu nesaskata.
Pulksten 12.05 pēc palīdzības vēršas 2009.gadā dzimis zēns ar grieztu brūci labajā pēdā. Savainojums gūts ar nazi. Brūce sašūta.
Sestdien pulksten 17.15 palīdzību meklē 1998.gadā dzimis zēns ar labā ceļa sasitumu, bet pulksten 18.15 NMPD brigāde uz Uzņemšanas nodaļu atved 1954.gadā dzimušu sievieti ar grieztu brūci kreisajā pēdā. Brūce sašūta. Alkohola reibums nav konstatēts, bet par notikušo informēta policija.
Sestdien pulksten 20.00 ar NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1985.gadā dzimušu sievieti ar kreisās rokas elkoņa sasitumu un alkohola reibumu – 1,85 promiles. Paciente nemierīga, agresīva.
Pulksten 21.15 pēc palīdzības vēršas 1980.gadā dzimis vīrietis ar muguras sasitumu – pacients pirms stundas esot kritis uz muguras starp dēļiem, bet pulksten 22.30 palīdzība vajadzīga 1974.gadā dzimušam pacietam ar sistu brūci labajā plaukstā un kreisajā apakšdelmā. Vīrietis esot kritis no divriteņa. Brūces sašūtas.
Svētdien pārsvarā sīkas traumas
Svētdien, 1.jūlijā, pulksten 4.35 NMPD uz Uzņemšanas nodaļu atved 1963.gadā dzimušu vīrieti alkohola reibumā ar sistu brūci galvas matainajā daļā un galvas sasitumu. Pēc pacienta teiktā esot mājās kritis pirms 1 stundas un sasitis galvu. Rentgenoloģiski kaulu lūzumus nesaskata, brūce tiek sašūta.
Svētdien pēc palīdzības vērsušies arī pacienti ar pārsvarā sīkām traumām – kreisās plaukstas pamatnes falangas plīsums, sista brūce augšlūpā, labās pēdas sasitums, labā apakšdelma brūce un citiem negadījumiem.
2012. gada 3. jūlijā, 11:43, Policija, VUGD, slimnīca
Anita Zeiliņa