Atgriezties pie raksta

Ogres novada pašvaldības policija atskatās uz aizvadīto gadu

Atkal ir pagājis gads, un ir laiks apkopot informāciju par Ogres novada pašvaldības policijas paveikto. Ar zināmu gandarījumu varu teikt, ka gads aizvadīts godam. Ir krietni pastrādāts gan nodrošinot sabiedrisko kārtību, gan gādājot par iedzīvotāju mieru un drošību. Lai atspoguļotu Ogres novada pašvaldības policijas darba rādītājus, esam apkopojuši datus par 2009. gada divpadsmit mēnešiem. Šajā laikā ir saņemti 2592 iedzīvotāju izsaukumi, konstatēti kopā 3698 pārkāpumi un izskatīti 674 juridisko un fizisko personu iesniegumi.

Par dažādiem pārkāpumiem ir sastādīti 1537 administratīvo pārkāpumu protokoli un paziņojumi par Ceļu satiksmes noteikumu pantiem. Vienlaikus ir novērsti 2358 likumpārkāpumi, 35 gadījumos ir veicināta noziegumu atklāšana, 1092 personas ir nogādātas Ogres rajona policijas pārvaldē (tagad Rīgas reģiona policijas pārvaldes Ogres iecirknis) personas datu pārbaudei.

2009. gadā negatīvu iespaidu gan uz sabiedrisko kārtību, gan drošību atstāja sociāli ekonomiskās situācijas pasliktināšanās valstī. Daudzi cilvēki zaudēja darbu, pazeminājās iedzīvotāju ienākumi un labklājības līmenis. Tas savukārt radīja ”labvēlīgu augsni” augstāk minēto un citu sabiedrisko pārkāpumu skaita pieaugumam, kā arī papildus sabiedrisko spriedzi.

Tajā pašā laikā situāciju Ogres novadā tiesībsargājošās institūcijas kontrolēja un kopumā tā bija stabila. Mēs centāmies cilvēkiem savu iespēju robežās palīdzēt, dodot padomus, izšķirot ķildniekus, novēršot likumpārkāpumus. Diemžēl daudzkārt nācās piemērot arī administratīvus sodus.

Lielākā daļa sabiedriskās kārtības pārkāpumu joprojām ir saistīti ar alkoholisko dzērienu, t.sk. alus, lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu.

2009. gadā par šo pārkāpumu administratīvi sodītas 764 personas. Jāatzīmē, ka vairumā gadījumu reibuma pakāpe pārsniedza 2-3 promiles. Šāds reibuma stāvoklis bieži vien apdraud pašas personas dzīvību un veselību, piemēram, ja persona šādā stāvoklī streipuļo pa ceļa braucamo daļu vai arī tiek atrasta guloša uz ielas, zālienos, pagalmos un transporta pieturvietās. Satrauc, ka reibuma stāvoklī aizvien biežāk atrodas tieši nepilngadīgas personas.

Manāmi pieaug arī atkārtoti izdarītu administratīvo pārkāpumu skaits. Kopumā par atkārtotu alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskās vietās vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, 2009. gadā sodītas 262 personas, turklāt vairākas no tām - pat vairākas reizes.

Pārmērīga alkohola lietošana bieži vien ir cieši saistīta ar huligāniskām darbībām gan pret apkārtējiem cilvēkiem, gan sabiedrisko īpašumu. 2009. gadā par sīko huligānismu sodītas 68 personas, savukārt 47 personas saņēmušas sodu par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas iestādes darbinieku likumīgajām prasībām.

Alkohola lietošana ir pamatā arī vairumam ģimenes skandālu, kuri pēdējā laikā ļoti bieži izpaužas kā reāla vardarbība pret ģimenes locekļiem. Līdz 2009. gada decembra beigām pašvaldības policijas darbinieki vairāk kā 250 gadījumos ir devušies sniegt palīdzību ģimenēm un savaldīt skandalētājus.

2009.gadā pie administratīvās atbildības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu saukti 35 vecāki, kaut gan pirms tam ar šīm ģimenēm ilgstoši veikts preventīvais darbs. Divos gadījumos vecāki saukti pie administratīvās atbildības par bērna, kas nav sasniedzis septiņu gadu vecumu, atstāšanu bez uzraudzības. Vairāk kā ar divsimt riska grupas pusaudžiem veiktas preventīvas pārrunas par pretsabiedrisku uzvedību.

Pārkāpumu statistikas nobeigumā vēl pieminēšu, ka 38 personas sodītas par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu, 19 personas saņēmušas sodu par dzīvošanu bez derīgas pases vai dzīvesvietas deklarēšanas, 45 personas sodītas par smēķēšanas ierobežojumu neievērošanu, bet 328 personām par dažādiem pārkāpumiem izteikts brīdinājums.

Vēlos pateikt paldies tiem iedzīvotājiem, ar kuriem esam sadarbojušies un turpinām sadarboties sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jautājumos. Pateicoties jūsu modrībai un sniegtajai informācijai, izdevies novērst ne vienu vien noziedzīgu nodarījumu. Ceru uz jūsu atsaucību, sapratni un atbalstu arī turpmāk.

Šo īso atskatu vēlētos nobeigt uz ”pozitīvas nots”, jo tam ir arī labs pamats. Ar gandarījumu vēlos atzīmēt, ka testa režīmā ir uzsācis darbību pašvaldības policijas video novērošanas centrs. Bez tam Ogres novada vadība ir atbalstījusi mūsu ieceri 2010. gadā izveidot papildus trīs pašvaldības policijas atbalsta punktus trijos novada pagastos. Mūsuprāt tam vajadzētu uzlabot drošības situāciju novadā kopumā. Protams, visu šo ieceru un plānu pilnvērtīgai realizācijai ir nepieciešami papildus finanšu un cilvēku resursi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/policija/13217

2010. gada 16. februārī, 11:14, Policija, VUGD, slimnīca
Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet