Atgriezties pie raksta

ONKC vokālā grupa "Anima Solla" Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā vienojas "Astoņās lūgšanās Dievmātei" Foto

Par pasākuma "Ceļo Ogrē!" emocionālāko un garīgi piesātinātāko muzikālo pārdzīvojumu daudziem klausītājiem kļuva komponista Max Roomsky dziesmu cikla "Astoņas lūgšanas Dievmātei" pirmatskaņojums titulētās Ogres novada Kultūras centra vokālās grupas "Anima Solla" sniegumā. 

"Mēs šodien esam laimīgas vairāku iemeslu dēļ. Mūsu pilsētā ir svētki, un mēs esam šo svētku sastāvdaļa. Arī mums pašām ir svētki, jo dziedāsim mūziku, kas vēl nekad un nekur nav skanējusi, kopā ar klausītājiem piedzīvojot pasaules pirmatskaņojumu. Ar mums kopā ir arī mūzikas autors, komponists Max Roomsky," koncerta ievadā sacīja vokālās grupas "Anima Solla" vadītāja Mārīte Puriņa.


Komponists Max Roomsky (īstajā vārdā Maksims Ļaščenko) šo ciklu veltījis vokālajai grupai "Anima Solla". Mūzikas pamatā ir Solovecas klosterī atrastās senās melodijas ar Svētā Damaskas Jāņa tekstiem.


"Mums, cilvēkiem, kuri auguši un izglītojušies Rietumeiropas kultūrā, tas ir izaicinājums iepazīties ar pareizticīgās baznīcas tradīcijām un senslāvu valodu, dziedāšanas stilu un manierēm. Bet mūzika ir tik interesanta, krāsaina un skaista, ka mēs ar nepacietību gaidījām šī cikla pirmatskaņojumu," atklāja M.Puriņa.


Arī mūzikas autors Max Roomsky atzina, ka  skaņdarba īstā dzīve sākas tikai tad, kad tas tiek izpildīts uz skatuves. Komponista un grupas "Anima Solla" sadarbība ilgst jau desmit gadu garumā. Arī pirms tam "Anima Solla" iestudējusi vairākus Max Roomsky skaņdarbus, kurus papildinot komponists uzrakstījis dziesmu ciklu "Astoņas lūgšanas Dievmātei". Max Roomsky vokālo grupu "Anima Solla" profesionalitātes ziņā salīdzināja ar kamerkori "Kamēr", kur arī pats dziedājis, un "Anima Solla" augstais mākslinieciskais līmenis noteica autora izvēli savu dziesmu ciklu uzticēt tieši šim kolektīvam.


Gatavošanās šim koncertam notika neierastā  - Covid 19 pandēmijas - laikā. Vokālā grupa, tāpat kā visi ONKC amatierkolektīvi, darbojās attālināti. Katra dziedātāja atsevišķi ierakstīja savu partiju, un tikai pēc tam skaņdarbu montēja un klausījās visi kopīgi. Dziedātājas mēģinājumu procesā konsultēja arī komponists.


Par grupas "Anima Solla" izpildījumu bija gandarīti visi – gan dziedātājas, gan komponists, gan klausītāji, kuru vidū bija arī Ogres Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Mārtiņš Kalējs. "Dievs mums šodien ir sūtījis vokālo grupu "Anima Solla" un komponistu Max Roomsky, kurš sacerējis šo brīnišķīgo mūziku," teica M.Kalējs un pateicībā Dievam par šiem piedzīvotājiem mirkļiem aicināja kopīgi noskaitīt lūgšanu "Mūsu Tēvs debesīs". M.Kalējs atklāja, ka ir gandarīts, ka šis koncerts ievada Ogres Evaņģēliski luteriskās baznīcas 90.gadu jubilejas pasākumu ciklu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/kultura/47685

2020. gada 22. augustā, 08:50, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Mirtante • 2020. gada 25. augustā, 23:22
Šis ansamblis var labāk. Šoreiz neliela vilšanās.
analfabētiem • 2020. gada 23. augustā, 08:34
Izlasi rakstu pirms komentē. Šie neko nezinu, nesapratu cilvēciņi sāk riebties.
? • 2020. gada 22. augustā, 13:23
Šodien pilsētas svētki, nesapratu, kur var noklausīties???

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet