Atgriezties pie raksta

Direktori atskatās uz otro attālinātās mācīšanās nedēļu

Skolās jau otro nedēļu mācību process noris attālināti, skolēniem atrodoties viņu dzīvesvietā. Pašreizējo situāciju vakar, 2. aprīlī, videokonferencē pārrunāja Ogres novada skolu direktori, pašvaldības vadība un izglītības pārvaldes speciālisti.

Videokonferencē tika pārrunāti trīs galvenie jautājumi – mācību procesa īstenošana šajā nedēļā, tehniskā nodrošinājuma pieejamība skolēniem, kā arī brīvpusdienas, ko paredzēts nodrošināt, sākot ar nākamo nedēļu. 


Ogres novada skolu direktori atzina, ka kopumā otrā mācību nedēļa norit daudz veiksmīgāk, jo gan skolotāji, gan skolēni un viņu vecāki ir sapratuši, kā tiek organizēts attālinātais mācību process, apjautuši mācību vielas apjomu, izveidojuši savu dienas režīmu. Pagājušonedēļ veiktajā aptaujā par mācību procesu daudzi vecāki un skolēni norādījuši, ka mācību apjoms ir pārāk liels, tāpēc skolotāji pārskata uzdotos mācību darbus, kļuvuši elastīgāki jautājumos, kas saistīti ar uzdevumu iesniegšanas termiņu. Gadījumos, kad skolēni ilgstoši neiesniedz mācību uzdevumus, tiek iesaistīts sociālais pedagogs. Madlienas vidusskolas direktors Edgars Viņķis norādīja, ka šāda pieeja ir pareiza – ja uzdotais mācību apjoms nav tik liels, skolēni ir daudz enerģiskāki un gatavi apgūt vairāk, nekā tad, ja ir uzdevumu ir daudz, kas rada sajūtu, ka visu nepaspēsi izdarīt. Savukārt Ogres sākumskolas direktore Māra Banka atzīmēja, ka liels palīgs vecākiem ir skolas mājaslapā pieejamais mācību plāns visai nedēļai, kas skolēniem un viņu vecākiem palīdz saplānot nedēļas darbus. Direktori arī atzīmēja, ka skolotāji gaida solītās TV pārraides, cik ļoti tās būs saskaņotas ar pašreizējo mācību vielu. 


Ogres novada izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Sandra Grunte skaidroja, ka situācijās, kad bērns ir saslimis, viņam tāpat kā skolā šajā laikā nav jāpilda mācību uzdevumi, un, uzrādot ārsta zīmi, tie būs attaisnoti kavējumi. 


Runājot par atbilstošu tehnisko nodrošinājumu, vairāki direktori norādīja, ka skolām Izglītības ministrija ir izdalījusi planšetes, taču joprojām visiem skolēniem tas nav pieejams. Kaut arī pirms attālinātā izglītības procesa uzsākšanas aptaujā par tehnisko nodrošinājumu tikai dažas ģimenes atzīmējušas, ka tāds nav pieejams, uzsākoties darbam arvien vairāk tiek saņemti iesniegumi par atbilstoša tehniskā nodrošinājuma trūkumu. Šādai situācijai ir vairāki iemesli - pirmkārt, daudzi vecāki nerēķinājās, ka šī situācija būs tik ilga, otrkārt, daudzās ģimenēs ir vairāki bērni, bet ir pieejams tikai viens dators, treškārt, uzsākot pildīt mācību uzdevums, tiek secināts, ka planšetē vai telefonā nav iespējams paveikt visus uzdevumus, tam nepieciešams dators. Ķeipenes pamatskolas direktore Agnese Lepse arī papildināja, ka ir gadījumi, ka daži vecāki nevēlas dot bērnam datoru, lai viņš tajā kaut ko nesabojātu. Savukārt Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs uzsvēra, ka planšete vai telefons nav piemērots mācību darba rīks, tāpēc jāpievērš uzmanība tieši datortehnikas pieejamībai. 


Trešais aktuālais jautājums ir brīvpusdienu nodrošināšana. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš skaidroja, ka šāds lēmums ir pieņemts sadarbojoties ar Finanšu ministriju, kas norādīja, ka joprojām 1. - 4. klases skolēniem 50% pusdienas apmaksā valsts un 50% pašvaldība. Finanšu ministrija kā negatīvāko piemēru norādīja līdzekļu ieskaitīšanu vecāku kontā, jo nav iespējams kontrolēt, vai līdzekļi tiks izmantoti paredzētajam mērķim, par šādu summu (1.41 eiro) nav iespējams iegādāties un pagatavot pusdienas mājās, turklāt iedzīvotājiem jāiepērkas veikalos, kas veicina drūzmēšanos. Kā variants tika izskatīts pārtikas paku izsniegšana, taču Ogres novada pašvaldībai nav noslēgts līgums par šāda pakalpojuma nodrošināšanu, līdz ar to šis risinājums būtu finansiāli neizdevīgs. Izvērtējot situāciju, tika secināts, ka brīvpusdienu izdale ir labākais veids, kā nodrošināt bērniem siltu ēdienu pusdienlaikā. Brīvpusdienas tiks nodrošinātas arī daudzbērnu ģimenēm, tāpat tām var pieteikties arī ģimenes, kurās ir gan 1. - 4. klašu skolēni, gan bērnudārza vecuma bērni. G. Sīviņš atzīmēja, ka daudziem iedzīvotājiem ir iebildumi pret šāda veida brīvpusdienām, taču pašvaldība pašlaik sniedz labāko pieejamo risinājumu. 


Ogres novada izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Ieva Švēde informēja, ka šobrīd tiek apkopta informācija par brīvpusdienām pieteikto bērnu skaitu, tiklīdz tā būs pieejama, tā tiks sniegta arī skolu direktoriem, lai varētu saprast iepērkamo produktu apjomu, apkalpošanas laiku izdales punktos un citus jautājumus.


 


Ogres novada izglītības pārvaldei tika dots uzdevums apkopot informāciju par bērniem novada pirmskolas izglītības iestādēs, lai varētu meklēt risinājumus arī viņiem nodrošināt šādu ēdināšanas pakalpojumu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/kultura/46529

2020. gada 3. aprīlī, 17:11, Kultūra un izglītība
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Nika • 2020. gada 6. aprīlī, 09:49
...turklāt iedzīvotājiem jāiepērkas veikalos, kas veicina drūzmēšanos. Varētu padomāt, ka, saņemot brīvpusdienas bērnam, veikalos vairs nebūs jāiepērkas! Ne pārējiem ģimenes locekļiem, ne arī bērnam brokastīm, vakariņām vairs neko nevajadzēs, ja?
?? • 2020. gada 4. aprīlī, 06:22
.......turklāt iedzīvotājiem jāiepērkas veikalos, kas veicina drūzmēšanos. tagad drūzmēsies bērni, un katru dienu.
technikis • 2020. gada 3. aprīlī, 21:36
Jāsaka, ka pie masveida pārejas uz jaunām tehnoloģijām pēc divām nedēļām jau sanāk divreiz labāk, bet pēc mēneša vēl par trešdaļu labāk.Tālāk jau īpaši nekas nemainās. Tātad pēc mēneša vajadzētu sākt štukot kā tad īsti vajag mācīties attālināti. Te gan ir jāpiebilst, ka daudziem darbojoties ar vienu un to pašu, izceļas katrs 10-15, kurš spēj paveikt reizes 5 vairāk vai atrāk nekā pārējie, tādēļ perspektīvajā tālmācibas tehnoloģijā vajadzētu paredzēt to ka šie daži brīnumbērni varētu pabeigt skolu ātrāk. Tā katrs varētu apūt skolu tieši viņam vēlamajā tempā un apjomā. BET vispār, spriežot ēc infektologu izvarīgajām atbildēm, šogad nekas nebeigsies. Tātad nopietni jāpiestrādā pie prasībām tālmācības tehnoloģijas izstradei. Liekas jaunākajām klasēm lielāku uzsvaru vajadzētu likt uz dabas vienotības ideju, bet vecākajām tad varētu, kā patreiz, pa priekšmetiem.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet