Atgriezties pie raksta

Ogres Mūzikas skolas audzēkņus rosina izvēlēties mūziķa karjeru Foto

25.martā Ogres Mūzikas skolas koncertzālē Ogres Mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala aicināja audzēkņus, viņu vecākus un citus interesentus uz sarunu "Vai mūziķa profesija ir prestiža?".

"Atbildot uz šo jautājumu, nevilcinoties teikšu:"Jā!", tikšanās ievadā atklāja A.Lakstīgala. "Mans, direktora, uzdevums ir palīdzēt saprast, ka mūzikas skola nav kārtējais interešu izglītības pulciņš, uz kuru vecāki aizved bērnu, bet, ka mūzikas skola ir kaut kas vairāk – mūzika var kļūt par profesiju, ar kuru pēc tam var pelnīt un labi dzīvot," norādīja A.Lakstīgala.


Ogres Mūzikas skolas direktors atzina, ka daudziem mūzika nešķiet nopietna nodarbošanās. A.Lakstīgala izstāstīja atgadījumu no savas dzīves, kad bijušais skolasbiedrs, uzzinājis, ka viņš ir diriģents (A.Lakstīgala tolaik vēl nestrādāja Ogres Mūzikas skolā – red.), jautājis, kāds ir viņa maizes darbs, jo ar mūziku taču iztiku nevar nopelnīt.


Lai audzēkņi un viņu vecāki varētu pārliecināties, ka ar mūziku var sasniegt daudz, tajā skaitā augstu labklājības līmeni, direktors demonstrēja video ierakstus, kuros redzami pasaulslaveni diriģenti, orķestri un solisti, kas spēj pulcēt pilnas koncertzāles un kuru honorāri par uzstāšanos mērāmi tūkstošos un pat miljonos eiro.


Protams, ne visiem ir lemts iegūt pasaules slavu. "Mans mērķis un cerība, ka daļa no jums tomēr turpinās profesionāla mūziķa karjeru. Tas nenozīmē, ka jūs līdz mūža galam spēlēsit instrumentu, ko esat izvēlējušies. Tikpat labi jūs varat kļūt par orķestra menedžeri, kur arī ir prasības pēc muzikālas izglītības un prasmes spēlēt kādu mūzikas instrumentu, lai varētu prasmīgi vadīt simfonisko orķestri," sacīja A.Lakstīgala. Profesiju, kas saistītas ar mūziku, ir ļoti daudz, tajā skaitā producents, kultūras projektu vadītājs, skaņu režisors.


"Arī tad, ja starp jums būs nākamie politiķi, ir svarīgi, lai jūs apjaustu, cik daudz ir jāstrādā, lai kļūtu par profesionālu mūziķi un vai viņš ir pelnījis atbilstošu atalgojumu," piebilda A.Lakstīgala. Viņš minēja piemēru, ka, lai iemācītos izcili spēlēt instrumentu, nepieciešami divdesmit un vairāk gadi, sākot to darīt agrā bērnībā. Paralēli vispārējai izglītības iestādei topošais vijolnieks mācās arī mūzikas skolā. Salīdzinājumam - par advokātu, kas ir ne mazāk prestiža profesija, var kļūt tikai pēc vidusskolas sākot studēt tiesību zinātnes.


Ogres Mūzikas skolas direktors jau pagājušajā mācību gadā rīkoja tikšanās ar audzēkņiem. Šajās sarunās  informējot par mūziķa karjeras izaugsmes iespējām. akcents tika likts uz atsevišķu nodaļu specifiku.


Audzēkņus pievērsties mūziķa profesijai iedvesmo arī A.Lakstīgalas iedibinātais cikls "Muzikālās personības", kura ietvaros organizētas tikšanās ar flautisti Ditu Krenbergu, pianistu Vestardu Šimkusu, komponistu Raimondu Paulu un citiem populāriem mūziķiem.


Šajā semestrī Ogres Mūzikas skolas direktors iecerējis audzēkņus iepazīstināt ar pasaulslavenu latviešu mūziķu dzīvesstāstiem. ''Tie ir mākslinieki, kurus es nevaru uzaicināt uz mūzikas skolu, bet varu par viņiem pastāstīt, izmantojot savas zināšanas un video ierakstus,'' saka A.Lakstīgala.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/kultura/43533

2019. gada 26. martā, 20:48, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

danču direktors • 2019. gada 27. martā, 20:16
Jāizvēlas mūziķa karjera, tas ir ienesīgi. Nav daudz jāmācās, re, piemērs ir kaupers, blusulis un vesela varza citi diedelnieki! Paķērc, pabļauj un, skat, miljonārs! Notis pazīt un talantu nemaz navajag, kā kādreiz senāk. Tā teikt, darbs kaulu nelauž, bet nauda nāk. Muļķi sanes tāpat kā baznīcā. Vārdu sakot, ļoti pareiza karjeras izvēle.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet