Atgriezties pie raksta

"Ogrēnietis" sadejo ar draugiem Foto

Sestdien Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Lielajā zālē norisinājās koncerts "Stāsts par mums", kurā raitu dejas soli demonstrēja senioru kolektīvi no tuvākiem un tālākiem novadiem.

"Tā jau ir tradīcija, ka katru gadu mēs braucam pie citiem senioru deju kolektīviem un aicinām viņus ciemos pie sevis. Pie mums visi vēlas braukt, jo Ogres novada Kultūras centrā ir laba skatuve," atklāj ONKC senioru deju kolektīva "Ogrēnietis" vadītāja Ināra Driksna. "Šajā koncertā vairs nav aktuāls Dziesmu un deju svētku repertuārs, tāpēc visi kolektīvi dejo to, kas viņiem patīk. Mūsu kolektīvam ir ļoti laba sadarbība ar šlāgermūzikas grupu "Baltie lāči". Pirmoreiz šajā koncertā dejosim Ogres apriņķa virsvadītājas izveidoto deju "Muzikanta stāsts" ar šīs grupas mūziku. Mūsu dejas ir aizgājušas tautās. Piemēram, Ilutas Mistres deju
"Peldēja laiviņa", kas mūsu repertuārā bija iekļauta pirms vairākiem gadiem, deju kolektīvs no Ozolniekiem dejos pirmo reizi. Tā mēs savstarpēji bagātināmies arī radošajā jomā." 


ONKC deju kolektīva "Ogrēnietis" draugu vidū ir arī Meņģeles Tautas nama senioru deju kolektīvs "Sumulda", ko vada Ilze Jankuna. Kolektīvs darbojas jau devīto sezonu, un kopš tā pirmsākumiem tajā dejo Mariss Leimanis. "Kādreiz dejoju skolas gados, bet tad nopietni pievērsos sportam, un tikai tagad esmu atgriezies pie jaunības aizraušanās. Dejot patīk, jo var izkustēties no mājas ārā garajos ziemas vakaros. Piedalāmies Dziesmu un deju svētkos, braucam ciemos arī pie citiem kolektīviem. Tās ir jaunas tikšanās, iespaidi, citas sejas. Varam sevi parādīt un paskatīties, ko citi sasnieguši," teic M.Leimanis.


Savukārt Kārkliņu ģimenei šī ir pirmā sezona kolektīvā. Mārīte un Sandis tikai pirms četriem mēnešiem pārcēlušies dzīvot no Ogres uz Meņģeli, un jau pieteikušies deju kolektīvā. "Meklējām iespēju, kā ātrāk iepazīties ar vietējiem iedzīvotājiem, atklājām, ka ir tautisko deju kolektīvs "Sumulda" un pieteicāmies. Mūs ļoti laipni uzņēma, un šodien būs mūsu pirmā uzstāšanās publikas priekšā," atklāj Mārīte.


Pagājušajā sezonā Latvijā aktīvi darbojās 87 senioru deju kolektīvi, arī Ogres un apkārtējos novados seniori uztur spēkā dejotprieku. Ogres novadā vien ir četri senioru deju kolektīvi, pa vienam arī Lielvārdes un Ķeguma novadā. "Interese par dejošanu nemazinās. Visi kolektīvi veiksmīgi strādā, iestudē jaunas dejas. Pēc Dziesmu un deju svētkiem nākuši klāt jauni dalībnieki. Mūsu kolektīvam pievienojušies trīs vīri un divas dāmas. "Ogrēnietis" dejo jau 19.sezonu, un tajā ir 23 dalībnieki – 10 vīri un 13 dāmas. Dejojot seniori kļūst jaunāki, ar to arī skaidrojama dejas pievilcība," atzīst I.Driksna.


Koncerta noslēgumā ONKC kultūras metodiķe Dace Nikolaisone pateicās deju kolektīviem un viņu vadītājiem. Koncertā dejoja: "Veldze" (Ķeipene), "Sumulda" (Meņģele), "Suncele" (Suntaži), "Lēdmane" (Lēdmane), "Baltābele" (Garkalne), "Rīgava" (Salaspils), "Saulgrieži" (Saulkrasti), "Ozolnieki" (Ozolnieki) un "Ogrēnietis" (Ogre). Deju priekšnesumus ar savām skanīgajām balsīm papildināja ONKC bērnu vokālās studijas "Svilpastes" dalībnieki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/kultura/42795

2018. gada 25. novembrī, 15:48, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet