Atgriezties pie raksta

Brunči, bruņurupuči, segas - tas viss rokdarbu izstādē Suntažos Foto

Suntažu Kultūras namā apskatāma adītāju, tamborētāju kopas "Spanga" (vadītāja Ineta Donska) un audēju kopas "Spole" (vadītāja Rita Ozola) ziemas radošo darbu izstāde.

Suntažu Kultūras nama vadītāja Dzidra Sproģe informē, ka izstāde tika atklāta marta vidū un būs atvērta līdz pat 20. aprīlim.


Izstādē apskatāmas adītāju, tamborētāju kopas "Spanga" un audēju kopas "Spole" rokdarbnieču pēdējā pusgadā tapušie darbi - austas segas un plecu lakati, grīdas segas, brunči, tamborēti dekoratīvi elementi – zaķis, kaķis, bruņurupuči, pūces, vāvere, behemots; cepures, rokassprādzes, cimdi, jakas. 


Ja ir vēlēšanās, skaistos rokdarbus var arī iegādāties.


Rokdarbnieču kopa "Spanga" Suntažos darbojas jau sesto sezonu. Gluži tāpat, kā citiem pašdarbības kolektīviem, kopas aktīvā darba sezona ilgst no oktobra līdz maijam. Rokdarbnieču kopas dalībnieku sastāvs šo gadu laikā ir praktiski nemainīgs, un tikšanās katru otro svētdienas rītu tiek gaidītas ar lielu prieku.


Rokdarbnieču kopas vadītāja jau kopš pirmsākumiem ir Ineta Donska, pēc kuras iniciatīvas un ierosinājuma radusies Suntažu rokdarbnieču kopa "Spanga". Inetas dzimtā puse ir Mālpils, bet nu jau 17 gadus Ineta sevi sauc par suntažnieci.


Rokdarbi Inetu saistījuši jau kopš agras bērnības un savu skolas gaitu laikā viņa lepojusies ar oriģināliem džemperiem. Rokdarbi ir Inetas hobijs, aizraušanās un dzīvesveids. Rokdarbnieču kopas vadīšana gan ir tikai viens no Inetas darbiem, jo ikdiena aizrit mājturības skolotājas un pedagoga palīga amatā Suntažu internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā. Ineta darbojas arī Tautas lietišķās mākslas studijā "Urgas" Mālpilī un viņas radītās aproces būs apskatāmas izstādē Rīgā Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku laikā.


"Spangas" dalībnieces labprāt sadarbojas ar citām rokdarbnieču kopām (no Siguldas, Ropažiem) – apmainās ar pieredzi, idejām, padomiem, piedalās vasaras nometnēs pie Vaidavas ezera, rokdarbnieču un amatnieku dienās Siguldā, apmeklē starptautiskas amatnieku izstādes (šī gada 3 .martā "Spanga" apmeklēja liela mēroga amatnieku gadatirgu Viļņā). Šajos pasākumos tiek gūtas jaunas idejas un iedvesma turpmākajai darbībai.


Ineta stāsta, ka rokdarbnieces labprāt piedalās arī dažādos labdarības projektos – tikuši radīti adīti rotājumi Suntažu vidusskolas Ziemassvētku eglītei, bet šī gada sezona iesākta ar labajiem darbiem – adītas zeķītes un cepurītes pirms laika dzimušajiem bērniņiem.


"Diemžēl rokdarbu nozīme un interese par tiem acīmredzami mazinās un, iespējams, pēc kāda laika rokdarbu pratējs būs kas īpašs un ļoti vērtīgs. Taču šobrīd priecē ne tikai jauni tapušie darbi, bet sajūta, ka vēl kādam interesē rokdarbu tapšanas process un manas zināšanas un prasmes var būt kādam noderīgas un tikt nodotas tālāk," atzīst I.Donska. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/kultura/41159

2018. gada 30. martā, 12:06, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet