
Fotogrāfijas seminārs "Egona Spura ceļš" Ogrē
Nākamsestdien Ogres novada Kultūras centrā notiks fotogrāfijai veltīts seminārs "Egona Spura ceļš", kurā savu radošo darbību prezentēs desmit fotogrāfi, kas atlasīti foto kluba "Ogre" organizētajā konkursā.
Uzvarētāju prezentācijas papildinās arī Valta Kleina lekcija, kā arī Daigas Kalniņas foto filma.
Fotogrāfijas seminārs "Egona Spura ceļš" šogad notiks jau devīto gadu pēc kārtas, un pa šiem gadiem tas jau ir kļuvis par gaidītu pasākumu, uz kuru brauc fotogrāfi no visas Latvijas.
Semināra mērķis ir pulcēt dažādu paaudžu un interešu fotogrāfus. Tas kalpo kā pirmā publiskā uzstāšanās jaunajiem fotogrāfiem, kā arī pieredzējušie sfēras profesionāļi šeit rod iespēju prezentēt savus jaunākos projektus, kā arī smelties idejas. Pasākums, kas fotogrāfijas cienītājus izved ārpus Rīgas, palīdz īstenot arī kultūras decentralizācijas ideju Latvijā.
Seminārs notiek par godu fotogrāfam Egonam Spurim (1931-1990), kurš 15 gadus ir bijis foto kluba "Ogre" mākslinieciskais vadītājs. Viņš ir viens no pavisam nedaudzajiem fotogrāfiem, kura darbi ir apskatāmi Latvijas Mākslas muzejā, kā arī vienīgais latviešu fotogrāfs, kura fotogrāfijas ir uzskatāmas par Latvijas Kultūras kanona vērtībām.
Pasākums ir bezmaksas un ir atvērts jebkuram fotogrāfijas cienītājam. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Pasākuma valoda – latviešu.
Semināra laikā būs apskatāmas arī vairākas foto izstādes:
* Foto kluba "Ogre" izstādes "Ciemupe" un "Ogresgals", kurās būs apskatāmas fotogrāfijas, kas tapušas vasaras plenērā, kas ik gadu tika rīkoti Ogres novadā (Ogres Kultūras centra Mazā zāle – pasākuma norises vieta);
* Foto kluba "Ogre" biedru izstāde "10x10", kurā būs iespēja apskatīt desmit autoru darbus (Ogres novada Kultūras centra Kamerzāle);
* Itāļu izcelsmes fotogrāfa Lukas Berti melnbalto fotogrāfiju projekts "Cilvēks un daba Latvijā" (Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības iela 36).
Semināra programma:
11.30 Galvenās izstādes apskate
12.00 Atklāšana
12.10 Daigas Kalniņas lekcija par fotogrāfiju izmantošanu fotofilmu veidošanā
12:30 Valta Kleina lekcija par subjektīvo
dokumentu
13.00 Piecas autoru prezentācijas
14.30 Pauze
15.00 Piecas autoru prezentācijas
16.30 Pauze
17.00 Noslēguma ceremonija un apbalvošana
Konkura uzvarētāji:
1. Dainis Rozentāls - "Reiz bija..."
2. Dzintra Žvagiņa - Jelgavas portreti
3. Edmunds Mieriņš - "Ielu fotogrāfija, dvēseliskā Malta"
4. Eduards Kapša - "Ļaujiet man raudāt"
5. Māris Kreitenbergs - "Manas 3 Foto sestdienas Ogrē"
6. Talsu foto klubs - "Nominatīvs"
7. Tatjana Stumbre - "Apmaldījusies sevī"
8. Ieva Bruņeniece - "Rainis nāks"
9. Linda Šabliko - "Mana iela"
10. Irina Bolshakova - "Folkloras ansamblis "Pleskava""
Semināru atbalsta Ogres novada pašvaldība, Ogres novada Kultūras centrs, Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Tūrisma informācijas centrs, kā arī firma "Drukā labāk".
2017. gada 15. oktobrī, 19:17, Kultūra un izglītība
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Skumji : Jā neesmu nedz pieticīgs nedz kautrīgs , nedz tolerants, atšķirībā no sava skolotāja Spura. Vienmēr bliežu laukā kā domāju . Par to esmu ar reāli kāvies , pietam Spura klātbūtne ar lišķiem un d-irsā līdējiem kuri domāja ka jāsaka tik pareizie vārdi :D Smieklīga epizode , pēc kuras boss mani arī pieņēma savā klubā :D :D Bijām pēdējie 4 viņa paša atlasītie no Rīgas dažādām studijām 1987 gadā uzaicinātie audzēkņi. Skujiņš , Puriņš , Gipters un Bajārs. Viņš mums izdzina cauri taaadu skolu , līdz viņa aiziešanai paguvām izstādīties gandrīz visās lielajās Rīgas izstāžu zālēs Izstāžu zāli Latvija . Mākslas muzeju , Kara muzeju un Arsenālu ieskaitot :D :D Taka tāds bija Spuris absolūtā autoritāte pat ienaidniekiem , visas durvis vaļā ja vien pats tās vēlējās vērt. Vēlāk Raimo Lielbriedim vēl 10 gadus bija līdzīga personīgo piemēru un enerģija ,autoritāte līdz pasākumu Ogrē slēdzām , Ogri dēļ konflikta ar KC vadību pametām. Spuris bija superīgs fotogrāfs , teicams pedagogs kurš mācīja ar personīgo un klasiskas mākslas vērtību piemēru , katram individuāli un visiem kopā. Tāpēc man nav slīkums apsmiet “Dzejotājus” par viņu. Pēc izglītības viņš bija inženieris konstruktors , rūpnieciskais dizaineris , no tā tieksme uz tīrām askētiskām formām līnijām bildēs. Lielākā rēka man parasti nāk no “Klasiskas melnbaltas fotogrāfijas” faniem. Spura slavenākie darbi ir TĀDSS “Fotošops” kā teiktu mūsdienas sastav dažs no 3-5 negatīviem montāžas , piemēram tas kas parasti plakātā arī šeit sastāv no 4-5negatīviem :D :D Tāpēc smejos par tiem kuri dzejo neko nezinot par autoru. Manā uzskatā Spura piemiņai jārīko kārtīgs “Fotošoperu kolāžistu” konkurss kur galvenie viesi Viesturs Links ar Jāni Knāķi , viņi vienkārši TOLAIK ar strādāja tādā manierē šodien KRASAINI. Arī pats Spuris dzīves izskaņā bija beidzis askētiskās sērijas , strādāja pavisam citādi kā vēlāk Inta Ruka. Gadu desmitu gremot vienu autora dzīves posmu kā “Etalonu” manā uzskatā dumji , ņemot vērā Spuris bija progresam līdzi ejošs autors.
irsā līdējiem miera nav?
Luni, žēl, ka cieņu pret citiem no sava meistara neiemācījies.