
Ogres pilsētas svētki sākas ar "Upi" un "Viļnošanos" muzejā 
Ogres pilsētas svētku "Dzīve ir upe" pirmajā dienā Ogres Vēstures un mākslas muzejā savu redzējumu par tēmu "Upe" gleznās, grafikās un instalācijās prezentēja mākslinieki no Baltijas valstīm.
"Šī izstāde jau pabijusi divās citās pilsētās Latvijā, bet šobrīd piestājusi Ogrē. Upe nestāv uz vietas, tā plūst, mainās arī ainavas upes krastos. Tāpat arī šī izstāde vairs nav tā, kas bija skatāma Talsos un Krāslavā, nākuši klāt jauni autori un darbi," izstādes atklāšanā sacīja Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece.
Paužot prieku, ka muzejā pirmo reizi ir skatāma Baltijas valstu mākslinieku izstāde, E.Smiltniece izteica cerību, ka nākotnē kontakti ar kaimiņzemju māksliniekiem turpinās attīstīsies un ogrēnieši varēs pamatīgāk iepazīt lietuviešu un igauņu mākslu.
Izstādē "Upe" skatāmi Antana Obcarska (Lietuva), Giedres Riškutes (Lietuva), Neles Zirnītes (Latvija), Agnijas Ģērmanes (Latvija), Lindas Dombrovskas (Latvija), Lauras Feldbergas (Latvija), Signes Vanadziņas (Latvija) un Pētera Krosmana (Igaunija) darbi.
"Upe, kas ir ļoti plašs un filozofisks jēdziens, ar ko katram saistās savas asociācijas, ir tik daudz un dažādi izmantota tēma, turklāt ļoti labi piestāv arī šai starptautiskajai izstādei, kas savieno mūsu kaimiņu zemes," atzina izstādes idejas autore un kuratore Agnija Ģērmane Un piebilda: "Man šis ir ļoti emocionāls brīdis. Kaut gan Ogre ir mana dzimtā pilsēta, es pirmo reizi tajā piedalos izstādē."
Izstādi atklāja performances mākslu grupa "Ideagnosis" ar savdabīgu, radošu starpdisciplināru performanci "Viļņošanās" par tēmu "Tumšā upe", kas ir mēģinājums tēlaini izdzīvot viļņu iedarbību tēlos, kustībās un skaņās. Šajā grupā darbojas arī viena no šīs izstādes māksliniecēm - Laura Feldberga.
Izstāde "Upe" muzejā būs apskatāma līdz 14.augustam.
Rīt, Ogres pilsētas svētku "Dzīve ir upe" otrajā dienā, Estrādes parkā no plkst 14.00 varēs iepazīties ar Ogres Vēstures un mākslas muzeja brīvdabas izstādi "Ogres upes stāsts".
Brīvdabas izstāde būs neliels atskats uz Ogres pilsētas un ogrēniešu dzīvi upes krastos, upes daudzveidīgo izmantošanu kā darbam un sadzīvei, tā atpūtai un relaksācijai. Izstādē skatāmie attēli un muzeja speciālistu stāstījums ļaus vērot un iepazīt vēl nedzirdētus upes vēstures stāstus, gan arī ļauties nostaļģiskām atmiņām par to, kāda reiz bija Ogres upe.
2017. gada 4. augustā, 20:54, Kultūra un izglītība
Ogrenet
Jaunākie komentāri
mosties, mosties reiz svabadais gars!
sorry : Man vienalga , saku ka Ogres recīgais provincialism "Nu kā Rīga vismaz" vai "Lai būtu kā citiem" man vienmēr licis parēkt. Man patīk ka Ogrē beidzot viss jampadraciss ap upi TAS kas nav citiem , šada stila performance provinces MUZEJĀ neviens vēl nebija tasijis. Arī forši . Vienvardsakot , Ogre viss iet uz ugšu bež pāķiskā "Nu kā Kolchoza centrā vismaz būtu" tas priecē.
lunatik, tavi komentāri netiek ņemti vērā.