
Ogrē notiek Latvijas labāko jaundeju parāde 
Ogres novada Kultūras centrā pulcējās dejotāji no visas Latvijas, lai piedalītos konkursa "Mēs un deja" II kārtā.
Konkursa I kārta notika novados un pilsētās, bet Ogrē pulcējās labākie šīs kārtas dalībnieki.
"Šodien mēs vērtējām 52 dejas, tajā skaitā arī vienu deju lieluzvedumu. Konkursā piedalās gan horeogrāfi, kuri strādā ar saviem kolektīviem, gan arī tie, kuri savas dejas uzdāvina draugu kolektīviem. Salīdzinoši ar pagājušo gadu konkursam pieteikto deju ir mazāk, bet tās ir jaukas un interesantas. Mēs jau šobrīd sākam plānot, kādi varētu būt nākamie XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, un kuras dejas būtu piemērotas dejošanai "Daugavas" stadionā visiem Latvijas dejotājiem kopā," norāda Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.
Ogres novadu konkursā ar četrām dejām pārstāvēja Ogres novada Kultūras centra deju studijas "Pīlādzītis". Triju jaundeju autore ir deju studijas "Pīlādzītis" vadītāja Mārīte Baltā, bet vienu deju žūrijas vērtējumam nodeva asistente Kristīne Romane.
"Nepieciešamība pēc jaunām dejām rodas tāpēc, ka kolektīvā ir ļoti liels skaits dejotāju, un līdz ar to trūkst repertuāra, ko dejot. Gatavojoties jaunajai sezonai, atsaucam atmiņā jau zināmās dejas, izvēlamies citu autoru jaunrades dejas, kas iepatikušās, un, protams, radām paši. Starp citu, visas dejas, ko esam radījuši šajā sezonā savā kolektīvā, skatē nemaz neparādījām," stāsta M.Baltā.
Konkursā "Mēs un deja" Mārīte Baltā piedalījās ar dejām: "Dziesmiņa par zvēriņiem" (6 gadus vecu dejotāju grupai), "Šā vai tā" (1.klašu grupai) un "Par pasaku un nesaku" (5.klašu grupai). Savukārt Kristīne Romanes deja "Labi tā" ir radīta 5 gadus vecu dejotāju grupai.
Apkopojot rezultātus, noskaidrojās, ka "Dziesmiņa par zvēriņiem" (Mārītes Baltās horeogrāfija, Igetas Gaiķes mūzika) ieguvusi 2.vietu pirmsskolas grupā, bet deja "Labi tā" (Kristīnes Romanes horeogrāfija, Imanta Pauras mūzika) pirmsskolas grupā novērtēta ar 3.vietu.
Jaundeju konkursa mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu radošo darbību un māksliniecisko sniegumu, pilnveidot bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu vadītāju profesionālo kompetenci un veicināt horeogrāfu jaunrades darbu un pieredzes apmaiņu.
Par konkursa emocionālāko brīdi kļuva horeogrāfes, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītājas Ilzes Mažānes sumināšana. I.Mažāne savu stafeti vecākās referentes darbā VISC nodevusi kolēģei Artai Slicai. Abas deju speciālistes šodien strādāja arī žūrijā. Paldies par ilggadējo sadarbību I.Mažānei teica kolēģi un deju kolektīvu vadītāji.
2017. gada 10. februārī, 21:14, Kultūra un izglītība
Ogrenet