
Pūtēju orķestru konkursā Ogrē spēlē arī birzgalieši 
Šajā nedēļas nogalē Ogres Kultūras centrā norisinās VIII Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalās 42 pūtēju orķestri.
Konkursā spēlē arī divi ogrēniešiem labi pazīstami kolektīvi - Ogres Kultūras centra pūtēju orķestris "Horizonts" un pūtēju orķestris "Birzgale" no Ķeguma novada.
Šodien sacentās II un III pakāpes orķestri. III (vidējās grūtības pakāpes) grupā savu sniegumu žūrijas vērtējumam atskaņoja arī pūtēju orķestris "Birzgale".
"Pašiem šķiet, ka nospēlējām labi," pēc konkursa atklāja orķestra diriģents Laimonis Paukšte. "Lai arī orķestrī pārsvarā spēlē Birzgales mūzikas skolas audzēkņi, un esam gados jauni, mūsu rindās ir arī vectētiņš – tenora saksofonists Jānis Upesjuris. Jāpiebilst, ka orķestrī alta saksofonu spēlē arī viņa mazdēls Edmunds Skinderskis, kurš mācās Birzgales mūzikas skolas 5.klasē. Mūzikas skola ir mūsu orķestra balsts. Ja tās nebūtu, rastos grūtības ar sastāva nokomplektēšanu, kā tas ir jebkuram orķestrim."
Pūtēju orķestris "Birzgale" dibināts 1981.gadā, un šogad tam aprit 35 gadi.
Ogres Kultūras centra pūtēju orķestra "Horizonts" sniegumu tā cienītāji varēs noklausīties svētdien plkst.12.00, kad žūrija vērtēs IV (augstākās grūtības pakāpes) grupas orķestrus.
Savukārt no plkst.17.30 muzicēs V – visaugstākās grūtības pakāpes orķestri – "Auseklītis", Studentu pūtēju orķestris "SPO", "Fanfara", Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Latvijas Universitātes pūtēju orķestri.
VIII Latvijas pūtēju orķestru konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
2016. gada 19. martā, 20:33, Kultūra un izglītība
Ogrenet