Atgriezties pie raksta

Modes dizainers A.Linde atver savu pirmo gleznu personālizstādi Foto

Sestdien, 16.janvārī, plkst.14.00 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiek atvērta mākslinieka, modes dizainera Arvila Lindes gleznu izstāde "Dvēseļu putenis".

Tā ir viņa pirmā personālizstāde un pirmais pieteikums gleznu pasaulē. Līdz šim 28 gadus vecais mākslinieks A.Linde, kurš dzimis un bērnību pavadījis Suntažos, pazīstams kā modes dizainers.


Studējis Latvijas Mākslas akadēmijā, kur šajā specialitātē ieguvis bakalaura un maģistra grādus, viņš ir viens no nedaudzajiem latviešu dizaineriem, kas piedalījies modes nedēļās ārpus Latvijas - Maskavā un Pēterburgā, bijis starptautiskās žūrijas loceklis Baltkrievijas jauno dizaineru konkursā "Fashion Mill" Minskā. Ticis atzīts un izraudzīts kā viens no daudzsološajiem, jaunajiem dizaineriem prestižā modes žurnāla "Vogue Italy" 2012. gada ikgadējā Talantu izdevumā.


Izstādē "Dvēseļu putenis" redzamie 9 lielformāta darbi tapuši divu gadu laikā un radušies kā  mākslinieka tehnisks eksperiments agrāk zīmētas ilustrācijas pārnesot lielformāta gleznu izskatā. Sērijas darbi caur zoomorfoziem tēliem uzdod jautājumus par zemapziņas mežu iemītniekiem, par to, vai zvērs ir gleznā, vai arī tas ir sabiedrības spogulis, kas eksistē vien skatītāja klātbūtnē un mūsu prātos.


Arvils Linde: "Manas gleznas zināmā veidā ir provokatīvas un tiešas. Tās ir sabiedrības spogulis, kurā katrs saskatīs ko citu. Kā kvantu fizikā - skatītājs, skatoties uz objektu, pats to rada.


Man daudzreiz jautājuši, kāpēc gleznā kaut kas ir tieši tā un ne citādi. Kāpēc tajās esmu ielicis kvadrātiņus, taisnstūrus. Būtībā jau tas ir gan kompozicionāls elements, gan runā par to pašu "dvēseļu puteni" cilvēkos. Tie var būt elementi, kurus tu vēlies pielikt vai atņemt. Personības puzles.


Manuprāt, mākslai nav jābūt skaistai, tās galvenais uzdevums ir uzdot jautājumus. Es gribētu, lai šī izstāde liek skatītājam aizdomāties. Telpā starp gleznu un skatītāju ir atstāta brīva vieta katra personiskajam viedoklim. Un vienalga, kāds tas ir – galvenais, lai cilvēki skatās un domā paši."


Arvila Lindes izstāde "Dvēseļu putenis" Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs skatāma līdz 13.februārim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/kultura/34428

2016. gada 14. janvārī, 15:04, Kultūra un izglītība
Gunta Šmidre, Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste

Jaunākie komentāri

Lunis • 2016. gada 15. janvārī, 02:22
žurcis : Saki tik skarbi?:)
žurcis • 2016. gada 14. janvārī, 23:10
psihologs pat nepalīdzēs...
Lunis • 2016. gada 14. janvārī, 15:19
Lielā izmērā tās glezniņas varētu būt aafextīgas:) Būs jāpalūr.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet