
Ogrē aizvadītas Tautas mākslas un amatu dienas "Baltā laipa" 
11. un 12.decembrī Ogrē norisinājās 6.Tautas mākslas un amatu dienas "Baltā laipa", kam šoreiz tika dota tēma "Krāsu ceļš".
"Kur sākas krāsu ceļš? Tas sākas Latvijas dabā, un visas tajā redzamās krāsas sastopamas arī šajās dienās izstādēs skatāmo meistaru darbos. Krāsas satek caur meistaru pirkstiem, sirdīm un prātu. To visu saliekot kopā rodas tautas māksla," Tautas mākslas un amatu dienu atklāšanas pasākumā teica Ogres Kultūras centra vadītāja Rita Smirnova.
Sakot paldies visiem, kas tautas mākslu ceļ godā, Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, pauda prieku par novada ļaudīm sagādātājiem svētkiem.
Amata meistaru darinājumi pilsētas mēru tā iedvesmoja, ka viņš pats uz mirkli nosēdās pie stellēm un iejutās audēja lomā. Sarunās ar meistariem Artūram Mangulim radās ideja, ka arī Ogrei vajadzētu savu jostu, kā tas ir Lielvārdei un dažiem citiem Latvijas novadiem.
Atklāšanas pasākumā ar priekšnesumiem uzstājās Ogres Kultūras centra folkloras kopa "Artava", Suntažu kultūras nama folkloras kopa "Saule", Tomes čigāni jeb Tomes tautas nama folkloras kopa "Graudi', kā arī Ogres Kultūras centra bērnu vokālā studija "Svilpastes" ar koncertprogrammu "Izkrāsojam ziemu".
Savukārt Ogres tehnikuma Apģērbu dizaina specialitātes audzēkņi iepriecināja skatītājus ar defilē modes skati "Krāsaini tērpi', kurā demonstrēja kvalifikācijas darbu kolekciju.
Kā vienmēr lielu apmeklētāju interesi izraisīja amatnieku darinājumu tirdziņš, kurā varēja iegādāties gaumīgas un oriģinālas Ziemassvētku dāvanas.
Divu dienu garumā Ogres Kultūras centrā goda vieta tika ierādīta tautas mākslai visdažādākajās tās izpausmēs.
Apmeklētājiem tika piedāvātas piecas amatniecības un profesionālās mākslas izstādes, izglītojošs seminārs, radošās darbnīcās un muzikālās programmas.
Interesenti varēja apmeklēt Meistaru stundas, ko vadīja Tautas lietišķās mākslas studijas "Saiva" audējas, savu padomu neliedza aušanas darbnīcas "Indra" meistares, bet tekstilmozaīkas noslēpumus atklāja modes dizainere Ilze Mendziņa. Pasākuma jaunākie apmeklētāji aktīvi piedalījās radošajās darbnīcās Ogres novada Bērnu un jauniešu centra pedagogu vadībā.
Tautas mākslas un amatu dienas organizē Ogres Kultūras centrs (projekta koordinatore Daina Raituma), atbalsta Ogres novada pašvaldība.
2015. gada 12. decembrī, 18:26, Kultūra un izglītība
Ogrenet
Jaunākie komentāri
uz skatuves bija kaut kas Ogrei neraksturīgs. Cita pasaule.
Patentēts Talsu novada svītrkods un Talsu saulīte Lelde Petrāne, 2015. gada 16. novembris 13:59 Talsu novada atpazīstamības zīme ir Talsu brunča raksts jeb svītrkods, savukārt Talsu simbols ir Talsu saulīte. Lai gan šos ornamentus pašvaldība regulāri izmanto tūrisma un citās publicitātes aktivitātēs, līdz šim tie nav reģistrēti Valsts dizainparaugu reģistrā – tas nozīmē, ka novada simbolus brīvi, bez jebkāda regulējuma, varēja izmantot jebkurš. 6. novembrī saņemts pozitīvs Patentu valdes atzinums par svītrkoda un Talsu saulītes iekļaušanu dizainparaugu reģistrā un tas nozīmē, ka turpmāk novada simboli būs aizsargāti. Talsu novada kultūras, sporta un tūrisma centra vadītāja Linda Sūniņa pastāstīja, ka pēc patenta apstiprinājuma centrs izstrādās abu ornamentu lietošanas noteikumus, kuros būs iekļauts arī to pielietojums uzņēmējdarbības nolūkiem. «Svītrkods un Talsu saulīte ir mūsu novada mantojums, ko mēs nedrīkstam pazaudēt. Patenta dokumentu sakārtošana ir likumsakarīgs solis, lai tas, ko jau ilgus gadus izmantojam, netiktu kopēts un nepazustu citu interpretācijas jūklī,» sacīja L. Sūniņa. Līdzšinējā Talsu novada māksiniece Antra Auziņa 2007. gadā izveidoja grafiski stilizētu Talsu brunča svītrkodu, un tagad Talsu novada tautastērpa brunča krāsu 11 svītru salikums pieņemts par novada atpazīstamības un piederības zīmi.
Jauki pēc izstādes aplūkot fotogrāfijas.