Atgriezties pie raksta

Ar vērienu izskanējuši 8.Ogres Mūzikas svētki Foto

Šajā nedēļas nogalē Ogre bija kļuvusi par akadēmiskās mūzikas metropoli, jo visur, kurp vien veda ogrēniešu un pilsētas viesu gaitas, skanēja klasiskā mūzika visdažādākajās izpausmēs un interpretācijās.

Mūzikas svētki sākās piektdien, 3.jūlijā, Ogresgalā ar Emīla Dārziņa 140.gadskartai  veltītu koncertu "Sapņu tālumā". Šajā koncertā skanēja skaistākās Emīla Dārziņa dziesmas koru un solistu izpildījumā, goda vieta tika ierādīta arī Dārziņa laikabiedriem, latviešu literatūras klasiķiem – Rainim un Aspazijai, kuriem šogad aprit jau 150. Līdz ar to Ogres Mūzikas svētki ieguva vēl plašāku un daudzpusīgāku skanējumu.


Ogres Mūzikas svētki turpinājās sestdien, 4.jūlijā, ar koncertu Ogres Evanģēliski luteriskajā baznīcā "Lāsojiet debesis" un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas "Dream Team" muzicēšanu pie Kūrmājas. Pirmo reizi Ogres Mūzikas svētku koncerts notika uz ūdens, kur uz Ogres upē izbūvētas skatuves saksofonists Arvīds Kazlausks un orķestra "Simfonietta Rīga" pūtēju kvintets uzbūra nakts, ūdens un skaņu mistēriju pasaules tautu komponistu mūzikas programmā "Eksotiskās dejas".


Par Ogres Mūzikas svētku kulmināciju, protams, kļuva Opermūzikas koncerts, kas notika Ogres Kultūras centrā. Skatītāji ar aplausiem un ovācijām uzņēma gan Latvijas Nacionālās operas solistus – Ilonu Bageli, Kristīni Zadovsku, Ingu Šļubovsku, Andri Ludvigu, Raimondu Bramani, pasaules opernamu grandu Egilu Siliņu -, gan arī Jāzepa Vītola 4. starptautiskā vokālistu konkursa laureātu, Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu Kalvi Kalniņu, kurš konkursā saņēma balvu – iespēju piedalīties 8.Ogres Mūzikas svētkos.


"Kalvi Kalniņu gaida spoža nākotne ne tikai Latvijas Nacionālajā operā, bet arī aiz Latvijas robežām,”  tā par jauno talantīgo dziedātāju saka Latvijas Nacionālās operas un Ogres Mūzikas svētku galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Ogrēnieši bija vieni no pirmajiem, kuri dzirdēja šo solistu, un varbūt pēc gadiem varēs lepoties, ka šis dziedātājs piedalījies Ogres Mūzikas svētkos.


Ogres Mūzika svētkos savulaik dziedājuši tādi šobrīd pasaulē pazīstami un pieprasīti solisti, kā Maija Kovaļevska, Kristīne Opolais, Egils Siliņš un citi.


"Mums šogad ir daži zīmīgi skaitļi. Ogres Mūzikas svētkos pavisam būs viesojušies 30 operas mākslinieki. Tā ir dižu personību klātbūtne, un tā mums, ogrēniešiem, ir liela veiksme. Opermūzikas koncertos ir dziedājuši un apguvuši operu korus  50 Latvijas kori. Tas nozīmē, ka ir veikts arī liels izglītojošs process, jo, dziedāt operu korus, tā ir kolektīva un diriģenta uzdrīkstēšanās un liela skola dziedātājiem. Es ļoti pateicos Ogres Mūzikas svētku mākslinieciskajiem vadītājiem Airai Birziņai un Mārtiņam Ozoliņam  par enerģiju un radīšanas prieku šo svētku veidošanā," saka Ogres Mūzikas svētku projekta vadītāja Daina Raituma.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/kultura/32673

2015. gada 5. jūlijā, 09:24, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Nedrīskt aizmirst! • 2015. gada 10. jūlijā, 19:04
Ha ha ha, izskanēja svētki lieliskajā estrādē, kuru mēs pārdevām un Ogrei nav estrādes! Ha ha ha! Paldies deputāti! Tā paša gada 6.aprīlī tika pieņemts lēmums privatizācijas komisejai izstrādāt un iesniegt domei apstiprināšanai šī objekta privatizācijas projektu, kuru deputāti izskatija domes sēdē 18.maijā. Dome, iepazīstoties ar privatizācijas komisijas iesniegtajiem matreāliem, astoņiem deputātiem balsojot ''par'', diviem - ''pret'' ( G.Gutpelcs, L.Tribockis), vienam - atturoties ( I. Vecziediņa), nolēma apstiprināt Ogres novada pašvaldības īpašuma objektu privatizācijas komisijas izstrādāto nekustamā īpašuma Ogrē, J. Čakstes prospektā 2, privatizācijas projektu.
ieva s. • 2015. gada 8. jūlijā, 22:41
Gan Ogresgalā, gan pie Kūrmājas un pie Ogres upes izbaudījām burvīgu noskaņu un koncertus, turklāt bez maksas! Esam priecīgi :)
Paldies! • 2015. gada 6. jūlijā, 16:36
Paldies par brīnumjauko koncertu pie Kūrmājas! Gan repertuārs labs, gan publika atsaucīga! Prieks un lepnums par to, ka Ogrē notiek tādi pasākumi, kur gaidītas arī ģimenes ar bērniem!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet