
Kamēr skolēni atpūšas, skolotāji mācās 
Rudens brīvdienu ieskaņā Ogres Valsts ģimnāzijā notika konference "Mūsdienu pedagogs un jaunietis - izaicinājumi un iespējas".
Konferences dalībniekus uzrunāja Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Aina Bērce un Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte.
"Rudens brīvlaiks skolotājiem ir intensīvs izglītošanās laiks, jo ir lielas iespējas apmeklēt seminārus, kursus un konferences. Ogres Valsts ģimnāzija ir uzsākusi jaunu tradīciju, aicinot uz konferenci ne tikai sava un kaimiņu, bet arī tālāku novadu pedagogus, lai visi kopā gūtu jaunas zināšanas un idejas," vēlot kolēģiem radošu dienu, sacīja S.Grunte.
Konferencē bija aicināti piedalīties Ogres, Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes, Aizkraukles un Mālpils novadu skolu pedagogi.
"Mums, kā valsts ģimnāzijai, ir pienākums rūpēties par pedagogu tālākizglītību noteiktā reģionā. Ogres Valsts ģimnāzijas atbildības lokā ir Aizkraukles, Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes, Ķeguma un arī Mālpils novada izglītības iestādes. Šim mērķim ir paredzēts finansējums, kura ietvaros 24.oktobrī, 22. un 23.decembrī organizējam konferenci šo novadu izglītības iestāžu pedagogiem," informē Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Aina Bērce.
Konferences sākumā A.Bērce pasniedza Ogres novada pašvaldības apbalvojumu savai vietniecei izglītības jomā Innai Zeņkevičai, kura nevarēja būt klāt pašvaldības organizētajā svinīgajā ceremonijā. I.Zeņkeviča ieguva balvu "Gada skolotājs" nominācijā "Par mūsdienīgu un kvalitatīvu izglītības darba organizāciju un vadību".
Konferences programma tika veidota sadarbībā ar novadu pašvaldību izglītības speciālistiem. Vispirms konferences dalībnieki noklausījās ārsta Gundara Kukļa lekciju "Bērns, skola, veselība".
Pedagogi pēc izvēles varēja pieteikties arī uz darbnīcām "Ārzemju pieredze Ogres Valsts ģimnāzijā. Sadarbība un radošums", "Domāšanas skola", "Sevis apzināšanās zinātne - iedzīvotājs vai cilvēks", "Aktīvā mācīšanās vērtīborientētā mācību vidē". Konferences dalībnieki varēja doties ekskursijā uz dabas parku "Zilie kalni", kā arī iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām notekūdeņu attīrīšanā, lai iegūtās zināšanas pēc tam varētu izmantot ģeogrāfijas stundās.
"Konferencē ietvertie temati ir ļoti interesanti, un izglītoties vienmēr ir svarīgi. Arī pati vadu vienu no darbnīcām. Kolēģiem no citām izglītības iestādēm stāstīšu par Norvēģijā radušos MOT līderisma programmu jauniešiem, kas viņiem māca drosmi dzīvot, drosmi rūpēties citam par citu un drosmi pateikt "Nē!". Programma tiek īstenota trīs gadu laikā, un skolotājiem caur dažādām interaktīvām aktivitātēm parādīšu, kā tā darbojas. MOT projekts Latvijā norisinās pirmo gadu. Ogres Valsts ģimnāzija šobrīd ir vienīgā skola ārpus Rīgas, kura iesaistījusies šajā projektā. Tāpēc kolēģiem no citām skolām tā būs jauna pieredze, kura viņus var ieinteresēt," stāsta projekta koordinatore, Ogres Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Maija Vilnīte.
Ne mazāka interese bija arī par citām darbnīcām. Kā portālam Ogrenet atklāja Ikšķiles vidusskolas matemātikas skolotāja Inga Kumeliņa, viņa ieradusies uz konferenci, lai iegūtu jaunas idejas un zināšanas, kas palīdzēs ikdienas darbā:"Izvēlējos darbnīcu "Domāšanas skola", kas, manuprāt, visvairāk atbilst manam mācāmajam priekšmetam, jo matemātika ir domāšanas māksla."
Ogres Valsts ģimnāzijas organizētā konference pedagogiem no dažādiem novadiem deva iespēju ne tikai gūt jaunas idejas, bet arī dalīties pieredzē par mācību un audzināšanas procesiem.
2016. gada 24. oktobrī, 17:59, Jauniešiem
Ogrenet
Jaunākie komentāri
Viens jauns, turklāt ne skolotājs, bet direktors. Neskumstu, bet izskatās gan skumīgi.
Pirmajā bildē augšējā rindā- gana jauns Suntažu vidusskolas direktors, tā ka nevajag skumt...
Drusku skumīgi izskatās. Sklotaju vidū nevienas jaunas seja neredzu... Laikam jaunie patiešām skolai nekādi nav piesaistāmi.