Atgriezties pie raksta

Studenti no Ogres, Ķeguma un Lielvārdes saņem Vītola fonda stipendiju

670 studenti no visiem Latvijas novadiem šajā mācību gadā studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām, tostarp arī studenti no Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadiem.

Jauna mācību gada sākums ir arī brīdis, kad prieks un cerības tik daudzu cilvēku acīs liecina, ka Vītolu fondam ir pamatots iemesls lepoties ar 1906 stipendiātiem, kas 13 gadu laikā jau ieguvuši augstāko izglītību. Šogad ar 189 ziedotāju stipendijām studē 670 stipendiāti. Stipendijās plānots izmaksāt 1 045 000  eiro. Vītolu fonds administrē 23 uzņēmumu, 15 fondu, 15 organizāciju un 139 privātpersonu stipendijas. Godinot ziedotājus, Vītolu fonds stipendijas sauc ziedotāju vārdā. 


Daļa no stipendijām ir īpaša, jo tās dibinātas no bijušo stipendiātu  ziedojumiem – viņi beiguši studijas, tikko sākuši darba gaitas, daži vēl mācās rezidentūrā vai maģistratūrā. Ar savu vēlmi palīdzēt tiem, kuriem tas šobrīd nepieciešams, jaunieši apliecina, ka no saviem ziedotājiem mācījušies, ka tikai daloties cilvēks kļūst bagātāks. Šogad ar Draugu stipendijām studēs 15 jaunieši.


No Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadiem šajā mācību gadā ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām studēs 9 jaunieši, to vidū ir 3 jaunie stipendiāti, kas septembrī uzsāk studijas: Anna Laganovska no Ogres novada (Draugu stipendija), Kārlis Kristiāns Kriņģelis no Ķeguma novada (Aivara Sluča stipendija) un Stella Blumfelde no Lielvārdes novada ("SEB" klientu stipendija).


Kopš Vītolu fonda dibināšanas 13 gadu laikā no Ogres, Ķeguma, Lielvārdes un Ikšķiles novadiem ar stipendijas atbalstu studējuši 63 jaunieši.


Pirmais stipendiāts, kurš atgriezās fondā kā ziedotājs – Mečislavs Maculēvičs – teica: "Fonda dibinātāju un atbalstītāju piemērs ir arī maza daļiņa no manas sirdsapziņas, kas uz daudz ko un arī uz paša rīcību aicina lūkoties citādāk nekā pirms tam. Lūkojoties nākotnē, es tiešām neredzu finišu, es nespēju saskatīt finišu manai cieņai un pateicībai cilvēkiem, kas visu ir padarījuši iespējamu.


Patiesībā tas ir tik vienkārši – tikai vajag mīlēt. Savu zemi. Cilvēkus. Savējos. Tos, kurus Liktenis licis sastapt un kuru acīs satopoties arvien mirdzēs prieks un pateicība... Par palīdzību. Par uzticēšanos. Bet visvairāk par mīlestību, kura pasaulei ļauj griezties pareizajā virzienā".


Vītolu fonds dibināts 2002.gadā ar mērķi stipendiju veidā atbalstīt centīgus, spējīgus, bet maznodrošinātus jauniešus izglītības iegūšanā. 


Pieteikšanās 2016./2017.mācību gada stipendijām sāksies 2016.gada 15.janvārī un ilgs līdz 01.03.2016.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/33409

2015. gada 21. septembrī, 14:38, Jauniešiem
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Citējot --- aforisma vērta atziņa ---jebkurā situācijā • 2015. gada 21. septembrī, 16:42
Patiesībā tas ir tik vienkārši – tikai vajag mīlēt. Savu zemi. Cilvēkus. Savējos. Tos, kurus Liktenis licis sastapt un kuru acīs sastopoties arvien mirdzēs prieks un pateicība... Par palīdzību. Par uzticēšanos. Bet visvairāk par mīlestību, kura pasaulei ļauj griezties pareizajā virzienā

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet