
Ogres Mūzikas skolā Atvērto durvju diena 
Ogres Mūzikas skola šodien – Atvērto durvju dienā – aicināja iepazīties ar skolas piedāvātajām iespējām tos bērnus un vecākus, kuru prātus pārņēmusi vēlme iemācīties spēlēt kādu no mūzikas instrumentiem. Arī balss ir instruments, kuru jāprot pareizi izmantot.
"Audzēkņu mums netrūkst," teic Ogres Mūzikas skolas kultūras metodiķe Linda Mangule, "vienkārši talantīgus bērnus, kas šogad beidz bērnudārzus, mēs aicinām uz sagatavošanas klasīti un uz 1.klasīti. Šodien mums ir Atvērto durvju diena, kur bērnus iepazīstinām ar instrumentiem, ar skolotājiem. Būs arī mazs koncertiņš, kurā skaņdarbus izpildīs un spēlēs paši mazākie bērniņi, kas pagājušajā gadā iestājās skolā."
Pagājušajā gadā, kad bija Atvērto durvju diena, uz Mūzikas skolu atnāca interesenti vai no visiem Ogres bērnudārziem. Šodien vieni no Atvērto durvju dienas apmeklētājiem ir grupa bērnu no pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis", kurš atrodas pavisam tuvu Mūzikas skolai – Brīvības ielas pretējā pusē.
Kā atklāj L.Mangule, šobrīd vispieprasītākais instruments ir ģitāra, lai gan iemācīties to spēlēt ir grūtāk nekā apgūt, piemēram, klavierspēli. Nav vienkārši kļūt arī par kāda pūšamā instrumenta virtuozu. Klavieres, nospiežot taustiņu, skan uzreiz. Ar visiem mūzikas instrumentiem tā nebūt nav.
Ogres Mūzikas skolā ģitāras spēli māca Valdis Koroševskis. "Ģitāras spēli var sākt apgūt no septiņu astoņu gadu vecuma. Ja atnāk septiņgadīgs audzēknis, viņš ir sagatavošanas grupā vienu gadu. Astoņgadīgam ir iespēja izvēlēties un turpināt vēl otru gadu un tad jau kā deviņgadīgam startēt uz 1.klasi," stāsta pedagogs.
V.Koroševskis atklāj, ka Mūzikas skolas audzēkņi var būt arī skolotāja lomā, piemēram, citiem ģimenes locekļiem. Arī Mūzikas skolā to reizēm praktizē. Tad 3.klases skolnieks zināmā mērā kļūst par skolotāju pirmklasniekam un var nodot savu pieredzi un aizrautību citam. Tas ceļ arī audzēkņu pašapziņu. Arī ikviens koncerts noder šim pašam mērķim – pārbaudīt savu meistarību un apliecināt – es varu!
Uz vienām no durvīm, kas šodien atvērtas apmeklētājiem rakstīts: "Dainis Saliņš. Flautas, klarnetes, saksofona spēle." Šo instrumentu spēli šajā mācību gadā apgūst ap 13 audzēkņu.
Flauta, klarnete vai saksofons – tie ir vizuāli iespaidīgi instrumenti, bet, kā atklāj D.Saliņš, nereti bērnu interese noplok, kad viņi sajūt, cik daudz darba jāpieliek, lai instruments skanētu. Pats grūtākais ir pietiekami koncentrēties.
Sarmītes Reneslāces instruments Ogres mūzikas skolā ir klavieres. Pedagoģe uzskata, ka viena no visvajadzīgākajām īpašībām audzēknim ir pacietība, jo mācību procesā jādomā par ļoti daudzām lietām. Ir jāatīsta tehniskā varēšana, jāmācās domāt uz priekšu.
Mūzika nav iedomājama bez notīm – tās ir vispusīgi jāiepazīst. Tikpat svarīgi ir arī atklāt muzikālo domu, ko komponists skaņdarbā ir vēlējies attēlot.
Mūzikas skolas pedagogi – tāpat kā visi skolotāji – ir laimīgi, ja redz savu audzēkņu panākumus. Šodienas koncerts jaunajiem mūziķiem ir pakāpiens ceļā uz Mūzikas pasaules noslēpumu atklāšanu.
Mūzikas pasaules noslēpumus droši vien jau zina Andris Buiķis, kurš Ogres Mūzikas skolas Atvērto durvju dienā uzstājās koncerta otrajā daļā un demonstrēja, uz ko spējīgas bungas.
Kādreizējais Ogres Mūzikas skolas direktors Guntis Pļavnieks, kurš savā kādreizējā darbavietā ir biežs viesis, uzsver, ka, lai bērniem rastos interese par mūziku, viņi ar to ir jāiepazīstina. Atvērto durvju dienas vai Mūzikas skolas audzēkņu viesošanās pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās ir veids, kā radīt interesi un vēlmi bērnam mācīties pašam.
Atvērto durvju dienās apmeklētāji iegūst papildus informāciju par mācību iestādi un redz ne tikai galarezultātu un parādes pusi – ovācijas, applausus un ziedu klēpjus uz skatuves, bet arī ikdienas vidi un darbu, kas jāiegulda.
2015. gada 13. maijā, 23:28, Jauniešiem
Ogrenet