
A.Platpers: "Mūzikas skolotājiem jābrauc mācīties pie Kleperiem!" 
Pirmdien, 11.maijā, Ogres Kultūras centrā notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku 2. kārtas koru konkurss. Dziesmu svētku atlases skatē piedalījās Ogres, Lielvārdes, un Ķeguma novadu izglītības iestāžu kori.
II kārtā tika stingrāk vērtēta izpildījuma kultūra, intonācija, dziesmas raksturs, muzikālais izpildījumu, jo pie šīm trim dziesmām, kuras tika izlozētas, ir strādāts vairāk, nekā pie citām Dziesmu svētku repertuāra dziesmām, uzskata žūrija.
Dziesmas, kuras skanēja konkursa II kārtā, pirms tam tika izlozētas, jo konkursa vērtētāji ir ieinteresēti, lai skatēs izskanētu maksimāli daudz dziesmu. Žūrija vēlējās arī pārliecināties, vai koristi zina dziesmām vārdus un ir iemācījušies ritmisko zīmējumu un notis.
"Mums bija svarīgs kopiespaids – kora muzikālais un tehniskais sniegums. Vērtējums atšķīrās, jo ir jau dažreiz tā, ka par muzikālo izpildījumu ir padomāts un arī izpildījums nevainojams, bet tajā pašā laikā ir tehniskais brāķis - problēmas ar nošu ilguma izturēšanu, ritmisko zīmējumu un intonāciju. Atsevišķs tiek vērtēts vokālais tonis, kas ir ārkārtīgs svarīgs. Ja neiemāca pareizi dziedāt vokāli, rodas intonatīvās problēmas. Intonācija ļoti saistīta ar pareizu elpas izlietojumu dziedāšanas laikā. Mūzikā neko nevar sasteigt pēdējā brīdī, pēdējā nedēļā, ar to jāstrādā visu gadu, un tad tas materializējas ļoti labās atzīmēs skatēs," norāda žūrijas pārstāvis, diriģents Arvīds Platpers.
Vērtējot Ogrē izskanējušo koru sniegumu. A.Platpers ļoti atzinīgi izteicās par Lielvārdes novada izglītības iestāžu koriem.
"Mēs vienmēr esam jūsmojuši par Baibas Kleperes vadīto Lielvārdes Mūzikas skolas bērnu kori "Lielvārde" , kam ir izcili sasniegumi starptautiskos konkursos, bet Lielvārdes vidusskola līdz šim nezināmu iemeslu dēļ nebija izcēlusies. Šoreiz Lielvārdes vidusskolas korim Antonija Klepera vadībā bija izkopts un pārdomāts dziedājums, kas kalpoja par pamatu, lai saņemtu augstas atzīmes,” atklāj A.Platpers. Un piebilst: "Diriģentu Kleperu ģimene no Lielvārdes ir izcilas personības, viņiem piemineklis būtu jāuzceļ. Es būtu ļoti priecīgs, ka skolotāji, kuru kori novērtēti ar zemāku pakāpi, brauktu pie viņiem un mācītos.”
Lai saglabātu Dziesmu svētku kustību Latvijā, katrā skolā vajadzētu būt trim koriem – sākumskolā, pamatskolā un vidusskolā, ja tāda klašu grupa skolā ir, uzskata A.Platpers.
Kori, kuri būs ieguvuši tiesības piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, tiks paziņoji maija beigās.
2015. gada 12. maijā, 12:08, Jauniešiem
Ogrenet
Jaunākie komentāri
nē, skeptiķi, neko neaizskāri. Bet netaisnības,manuprāt , tur nav. Vienīgās pretenzijas varētu izteikt "augšām",ka tos konkursus taisa tik sarežģītus un prasības ceļ tik augstas. Arī es domāju, ka Dziesmu svētkos būtu jādod iespēja dziedāt visiem koriem(vai vismaz lielākajai daļai). Arī lauku koru attiecība pret Rīgas koriem nav proporcionāli pareiza. Kad es augu (bla-bla-bla)un dziedāju skolas korī(starp citu, pie tiem pašiem cienījamajiem Kleperiem) un dejoju skolas deju kolektīvā, tad tas viss bija krietni vienkāršāk... Un var cilvēki teikt ko grib, es noliecu galvu Kleperu pāra priekšā! Viņi nudien savā darbā iegulda sirdi un dvēseli. Bet ir ari saprotams,ka ikvienam dziedātājam vai dejotajam( un viņu tuviniekiem) sava kolektīva vadītāji ir un būs paši labākie:) Tā kā- Mieru, tikai mieru! Dzīvosim draudzīgi ;)
Man jau nu liekas, ka Suntažu Inita Andževa pelnījusi ordeni. Nekādi nesaprotu, kā tik augstus rezultātus visās grupās viņa spēj sasniegt vienkāršā lauku vidusskolā? Malacis!
Ja pamatskolā mācās mūzikas skolas audzēknis, kāpēc lai viņš nedziedātu korī? Tikai tā steidzīgāk bizes jāpārpin un tērpi jāpārvelk, lai pagūtu uz abiem koriem.