Atgriezties pie raksta

Pastaiga ar suni Zilajos kalnos

Zilo kalnu teritoriju ikdienas pastaigām un citām aktivitātēm izvēlas arvien vairāk Ogres un Ikšķiles novadu iedzīvotāji, kā arī pilsētu viesi. Dodoties pastaigās, atpūtnieki labprāt līdzi ņem savus četrkājainos draugus, tāpēc arvien aktuālāki kļūst jautājumi par to, kādas iespējas un pienākumi Zilo kalnu dabas parkā ir suņu saimniekiem.

"Dabas parka teritorijā ir jāspēj sadzīvot dažādām interešu grupām un viena no panākumu atslēgām veiksmīgai līdzās pastāvēšanai slēpjas respektā un cieņā vienam pret otru. Zilajos kalnos suņu saimnieki ir laipni gaidīti un pastaigas ar mājdzīvniekiem ir atļautas, tikai svarīgi, lai suns būtu pavadā, jo tikai tā līdzcilvēki var būt droši, ka šis suns viņam neuzbruks un  justies brīvi dabas parkā nodarbojoties ar sportu vai pastaigājoties nebaidīties par savu drošību,” atklāj Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" direktore Ieva Kraukle.


I. Kraukle atgādina, ka dabas parks ir arī mājvieta dažādiem dzīvniekiem un putniem, kurus nepieskatīti suņi var iztraucēt vai pat savainot. 


Domājot par suņu saimniekiem, parka teritorijā esošās Dubkalnu ūdenskrātuves Dienvidu krastā uz dzelzceļa pusi ir ierīkota atpūtas vieta apmeklētājiem ar dzīvniekiem, kas paredzēta tieši atpūtai kopā ar suni. Siltajā periodā šo atpūtas vietu iespējams izmantot arī dzīvnieku peldēm un ūdens prieku baudīšanai. 


Turot suni pavadā, pastaigās var doties arī pa citām dabas parka pastaigu takām, taču jāņem vērā, ka dzīvnieku īpašnieku un turētāju pienākumi ir nepieļaut suņu atrašanos dabas parka "Ogres Zilie kalni" slēpošanas un skriešanas trasēs, bērnu aktīvās atpūtas laukumā un sporta laukumos. Šie punkti iestrādāti arī Ogres novada pašvaldības saistošajos noteikumos Nr. 49/2010 un Ikšķiles novada pašvaldības saistošajos noteikumos Nr. 18/2016.


"Ja bezsniega periodā cilvēks ar suni atradīsies slēpošanas vai velotrasē, tas netiks dzīts prom vai kā īpaši sodīts, bet ir svarīgi, lai suns būtu pavadā un neapdraudētu apkārtējo labsajūtu un drošību. Daudzviet parkā ir dažādas marķējuma zīmes un informatīvi stendi, kas norāda uz aizliegumiem vai sniedz informāciju par noteikumiem, taču arī tad, ja konkrētā vietā zīme nav uzstādīta, tajā, tāpat kā citās sabiedriskās vietās, darbojas vispārpieņemtas normas, kuras dabas parka apmeklētājiem ir jāievēro," atzīmē I. Kraukle.


Atgādinām, ka kopš 2004. gada dabas parks “Ogres Zilie kalni” ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kurā pieejams dažādas tūrisma, atpūtas un sporta iespējas. Parkā iekoptas un kartē atzīmētas 5 dabas takas, taču pastaigām var izmantot arī citas parka teritorijā esošas taciņas tādejādi veidojot pašiem savu pastaigu maršrutu. Zilo kalnu teritorijā ir izveidoti vairāki skatu laukumi, iekārtotas atpūtas un piknika vietas, uzstādīti vides objekti, iekopti aktivitāšu laukumi bērniem un sportistiem, kā arī labiekārtotas peldvietas, tādejādi padarot dabas parku pievilcīgu dažādām interešu grupām.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48661

2020. gada 10. decembrī, 10:47, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ja • 2020. gada 14. decembrī, 11:09
neunasim par zil ,kal, paskatieties gar majas sturiem naktis kas izlaiz savus milulus
xxx • 2020. gada 13. decembrī, 21:44
Anetei . Tie ir mizgrauži !
Anete • 2020. gada 12. decembrī, 12:49
Nez vai milžu izklaides būvniecība atbilst direktores atgādinājumam, ka kopš 2004. gada dabas parks “Ogres Zilie kalni” ir īpaši aizsargājama dabas teritorija. un vēl jautājums - kāpēc tik daudz pēdējā laikā iet bojā koki, piemēram, skatoties no Tīnūžu šosejas puses, pie Mālkalnes apļa? - diezin vai tur ir vainīgi suņi un nedisciplinēti cilvēki.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet