Atgriezties pie raksta

Pacēlāji tunelī nedarbojas to nepareizas lietošanas dēļ

Pašvaldībā bieži vien tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par to, ka pacēlāji gājēju tunelī nedarbojas.

Kā skaidro pacēlāju apsaimniekotājs, pacēlāji nedarbojas, jo to lietotāji nelasa liftos izvietotās instrukcijas un norādes zīmes. Avārijas dienests izsaukumus uz pacēlājiem saņem katru dienu, visbiežāk tāpēc, ka pacēlāji nedarbojas. Kā informē dienesta speciālists, ļoti bieži pacēlājus izklaides nolūkos izmanto jaunieši, kuri nospiež STOP pogu, un pacēlājs vairs nedarbojas. Pacēlāja darbību var atjaunot tikai avārijas dienesta darbinieks, atbloķējot durvis un izspiežot STOP pogu.


Pacēlājus izmanto arī seniori un jaunās māmiņas ar ratiņiem, diemžēl neizlasot norādīto informāciju. Pacēlāja abās malās ir ierīkota sensoru zona. Uz sienām ir izvietota informācija ar brīdinājumu neatspiesties pret sienām. Ja tas notiek, pacēlājs apstājas. Cilvēkam iznākot no sensora zonas, pacēlājs atkal turpina darbību.


Pacēlājam apstājoties, cilvēki bieži vien krīt panikā un sāk spiest visas pogas pēc kārtas, nospiežot arī sarkano STOP pogu, kas aptur pacēlāja darbību, līdz poga tiek izspiesta.


Avārijas dienesta speciālists atgādina, ka pacēlāja noteikumi ir pavisam vienkārši – izsauc vai atver pacēlāju, ieejot izvēlas 0.stāva (ja vēlas doties uz leju) vai 1.stāva (ja vēlas doties uz augšu) pogu, to turot piespiestu visu kustības laiku. Pacēlāja kustības laikā nedrīkst atspiesties pret sienām. Pacēlājam apstājoties, jāatlaiž izvēlētā stāva poga, durvju mehāniskais slēdzis atveras un grūžot jāatver durvis. STOP pogu jāizmanto tikai tādos gadījumos, ja ir nepieciešama piespiedu apstāšanās.


Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas projektu vadītājs Pēteris Preiss informē, ka ir pasūtītas jaunas infografikas ar attēliem, kas tiks izvietotas pacēlājos, vēlreiz atgādinot cilvēkiem par to, kā pacēlājs lietojams. Tiks nomainītas arī esošās pacēlāju izsaukšanas pogas ārpusē pret pogām ar displeju, kurš norādīs pacēlāja pozīciju (0.stāvs vai 1.stāvs), kā arī tiks nomainīts pacēlāja stikls – tas būs caurspīdīgs (šobrīd – matēts), lai, izsaucot pacēlāju, varētu redzēt, kādā pozīcijā tas atrodas.


Varētu šķist, ka tikai Ogrē ir ierīkoti pacēlāji ar tik sensitīvu reakciju. Te gan jāpiebilst, ka šādi pacēlāji ir izbūvēti un darbojas arī  gājēju tuneļos Rīgā. Šo ierīču uzdevums ir atvieglot cilvēkiem pārvietošanās iespējas, taču arī cilvēkiem pašiem tās ir pareizi jālieto.


Ogrē gājēju tunelī zem dzelzceļa kāpņu remonts un pacēlāju izbūve noslēdzās 2018. gada oktobrī. Tunelī tika veikta veco kāpņu betona konstrukciju demontāža, ir izbūvēta jaunu pakāpienu konstrukcija, uz tām uzklātas jaunas granīta plāksnes, izbūvēta pacēlāju platforma, ierīkoti pacēlāji. Īstenojot šo projektu, tomēr ir ievērojama uzlabota ikviena cilvēka drošība šajā tunelī, uzlabota arī vides pieejamība un atvieglota pārvietošanās cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43344

2019. gada 26. februārī, 12:03, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

> jautājums • 2019. gada 28. februārī, 09:10
poga tiešām jātur; kāpēc? tāds liftnieka uzstādījums; ja neturēsi - nekur nebrauksi; štoku un somu noliec zemē un turi, turi, kamēr lifts apstāsies, durvis tad varēs atvērt un avārijas brigāde nebūs jāsauc
jautājums • 2019. gada 28. februārī, 02:31
Es tikai vienu nesaprotu... kāpēc braucot augšā vai lejā jātur poga? Cik saprotu pec raksta, ka tā ir jādara?
Ira • 2019. gada 27. februārī, 16:09
Kāpēc to liftu nevarēja likt tuvāk sienai? Starp liftu un sienu atstāta nevajadzīga šķirba. Starp mūri, kas atdala kāpnes no lifta un tuneļa balstiem atstāta šķirba caur kuru izlīst var tikai sasmērējot drēbes. Visi kājāmgājēji un ar bērnu ratiņiem tagad pārvietojas pa vienu tuneļa pusi, skrienot viens otram virsū. Slikts projekts, man kā parastai gājējai tagad ir sliktāk, nekā bija pirms lifta.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet